Mobilā versija
+1.9°C
Beāte, Beatrise
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
18. februāris, 2014
Drukāt

Biļete sabiedriskajā transportā visiem maksās 60 centus, lemj RD komiteja

Foto: LETAFoto: LETA

Trolejbuss Krišjāņa Valdemāra ielā.

Biļete par vienu braucienu Rīgas sabiedriskajā transportā visiem pasažieriem, neatkarīgi no deklarētās dzīvesvietas, maksās 60 centus. To paredz Rīgas domes (RD) Satiksmes un transporta lietu komitejā akceptētais domes lēmuma projekts, portālu “LA.lv” informēja RD.

Lēmuma projektu RD sēdē plānots skatīt 25. februārī.

Jau ziņots, ka vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Eināra Cilinska (NA) un RD priekšsēdētāja Nila Ušakova (SC) tikšanās laikā februāra sākumā panākta vienošanās par atlaidēm visiem galvaspilsētas sabiedriskā transporta pasažieriem.

Ministrija un dome vienojās sākt darbu pie grozījumu izstrādes likumā “Par pašvaldībām”, lai pilnveidotu Rīgas kā galvaspilsētas funkciju uzskaitījumu, piedāvātu risinājumus šo funkciju finansēšanai.

Tāpat puses bija vienisprātis, ka vienlaicīgi jāizstrādā jauns pašvaldību finanšu izlīdzināšanas likums ar mērķi kompensēt Rīgai izdevumus, kas ir saistīti ar plānotajos likuma grozījumos definētajām funkcijām.

Ņemot vērā, ka veikt izmaiņas šī gada valsts budžetā vairs nav iespējams, gan ministrs, gan domes priekšsēdētājs uzskata, ka grozījumi normatīvajos aktos varētu stāties spēkā 2015. gadā.

Šajā situācijā Rīgas dome šogad ir gatava no pilsētas budžeta līdzekļiem nodrošināt 50% atlaidi no brauciena pašizmaksas, t.i. tarifu 0,60 eiro, gan rīdziniekiem, gan nerīdziniekiem.

Pievienot komentāru

Latvija grimst nabadzībā: no katriem desmit cilvēkiem - trīs ir nabadzīgi (61)Zem nabadzības riska - 606 000 Latvijas iedzīvotāju. To par šokējošu situāciju dēvē tiesībsargs Juris Jansons, svētdien vēstīja raidījums “LNT Ziņu Top 10”.
Jūra atkāpjas: LA reportāža no Kolkas un Karostas (4)Papildināta. Aizvadītajās brīvdienās iedzīvotāji steidza baudīt diezgan retu parādību piekrastē – jūras atkāpšanos tālu no ierastās krasta līnijas. Sestdien Kolkasragā veidojās interesanti
Draugiem Facebook Twitter Google+