Mobilā versija
+0.3°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
18. februāris, 2014
Drukāt

Biļete sabiedriskajā transportā visiem maksās 60 centus, lemj RD komiteja

Foto: LETAFoto: LETA

Trolejbuss Krišjāņa Valdemāra ielā.

Biļete par vienu braucienu Rīgas sabiedriskajā transportā visiem pasažieriem, neatkarīgi no deklarētās dzīvesvietas, maksās 60 centus. To paredz Rīgas domes (RD) Satiksmes un transporta lietu komitejā akceptētais domes lēmuma projekts, portālu “LA.lv” informēja RD.

Lēmuma projektu RD sēdē plānots skatīt 25. februārī.

Jau ziņots, ka vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Eināra Cilinska (NA) un RD priekšsēdētāja Nila Ušakova (SC) tikšanās laikā februāra sākumā panākta vienošanās par atlaidēm visiem galvaspilsētas sabiedriskā transporta pasažieriem.

Ministrija un dome vienojās sākt darbu pie grozījumu izstrādes likumā “Par pašvaldībām”, lai pilnveidotu Rīgas kā galvaspilsētas funkciju uzskaitījumu, piedāvātu risinājumus šo funkciju finansēšanai.

Tāpat puses bija vienisprātis, ka vienlaicīgi jāizstrādā jauns pašvaldību finanšu izlīdzināšanas likums ar mērķi kompensēt Rīgai izdevumus, kas ir saistīti ar plānotajos likuma grozījumos definētajām funkcijām.

Ņemot vērā, ka veikt izmaiņas šī gada valsts budžetā vairs nav iespējams, gan ministrs, gan domes priekšsēdētājs uzskata, ka grozījumi normatīvajos aktos varētu stāties spēkā 2015. gadā.

Šajā situācijā Rīgas dome šogad ir gatava no pilsētas budžeta līdzekļiem nodrošināt 50% atlaidi no brauciena pašizmaksas, t.i. tarifu 0,60 eiro, gan rīdziniekiem, gan nerīdziniekiem.

Pievienot komentāru

Dīvainie ieteikumi atklāj deputātu neizglītotībuDeputāti nezina ne to, ka skolās ir veselības mācība, ne arī to, kā piešķir Eiropas Savienības fondu naudu
Var beigties traģiski: Latvijā bērnu vidū strauji izplatījusies "nāves spēle" (2)Desmitiem satrauktu vecāku un norūpējušos pedagogu zvanu un e-pasta vēstuļu Latvijas Drošāka interneta centram (Drossinternets.lv) liecina, ka Latvijā strauji izplatījusies suicidālā spēle "Zilais valis".
Draugiem Facebook Twitter Google+