×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
7. janvāris, 2013
Drukāt

Biļetes uz dziesmu svētkiem sāks tirgot marta beigās

Foto: LETAFoto: LETA

Uz vasarā gaidāmajiem dziesmu un deju svētku pasākumiem biļešu tirdzniecība sāksies marta beigās, aģentūru BNS informēja Latvijas Nacionālā kultūras centra pārstāve Inga Bika.

Cenu amplitūda būšot ļoti plaša – uz atsevišķiem pasākumiem biļetes maksās tikai latu, savukārt uz noslēguma koncertu Mežaparkā dārgākās biļetes plānotas par apmēram 30 latiem, par iecerēm pastāstīja Bika.

Svētku rīkotāji sola, ka pirms biļešu tirdzniecības sākšanas visi interesenti tiks nodrošināti ar plaši pieejamu informāciju par biļešu iegādes laiku un kārtību, kā arī tirdzniecības vietām. Jau pašlaik ir zināms, ka biļešu tirdzniecība notiks gan biļešu kasēs, gan interneta vidē. Lai samazinātu iespēju ar biļetēm spekulēt, vienam pircējam būs iespējams nopirkt līdz astoņām biļetēm uz vienu pasākumu.

XXV Vispārējie latviešu dziesmu un XV deju svētki Rīgu šovasar pieskandinās no 30.jūnija līdz 7.jūlijam. Gan Latvijas iedzīvotāji, gan ārvalstu viesi tiek aicināti uz vairāk nekā 50 pasākumiem, no kuriem liela daļa būs bezmaksas.

Četrus vakarus Ķīpsalā notiks Saieta nams, kur ārvalstu viesi varēs iepazīties ar latviešu kultūru īpašās koncertprogrammās, tradicionālo ēdienu degustācijās un citos pasākumos. Pilsētvidē būs izvietoti lielie ekrāni, kur varēs sekot līdzi svētku norisēm, savukārt svētku gājienu būs iespējams skatīties arī no tribīnēm. Vokāli simfoniskās mūzikas koncerts “Arēnā Rīga” būs īpaši interesants ārvalstu visiem, jo tajā skanēs ne tikai latviešu, bet visas pasaules kormūzika.

Noslēguma koncerts “Līgo – Lai top” un sadziedāšanās tradicionāli notiks svētdienas vakarā, pieskandinot Mežaparka lielo estrādi. Tā kā skatītāju vietu skaits Mežaparka estrādē ir ierobežots un biļetes uz šo koncertu tiek izpirktas visātrāk, svētku rīkotāji šogad paredzējuši blakus esošajā Zaļajā teātri vienlaicīgi ar noslēguma koncertu radīt iespēju pulcēties visiem tiem, kuri vēlas kopīgi piedzīvot koncerta tiešraidi uz lielā ekrāna.

Svētku atklāšana vienlaikus plānota gan galvaspilsētā ar virsdiriģentu un virsvadītāju godināšanu Dziesmu svētku parkā, gan Latvijas novados.

Svētku nedēļā notiks pūtēju orķestru dižkoncerts, tautas mūzikas koncerts un ansambļu maratons, tautas tērpu skate, amatierteātru izrādes, svētku gājiens, folkloras diena, mazākumtautību kolektīvu, senioru koru un deju kolektīvu koncerti un daudzas citas norises, kas visu Rīgu pārvērtīs par neatkārtojamu tautas svētku vietu.

Deju svētku lieluzvedums “Tēvu laipas” “Daugavas stadionā” atšķirībā no divām reizēm iepriekšējos svētkos skatītājiem tiks piedāvāts četras reizes, ļaujot divreiz vairāk skatītāju izbaudīt šo īpašo brīdi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+