Kultūra
Kultūrpolitika

Biļetes uz Dziesmu svētku koncertiem pārdos “Biļešu paradīze” 16

Foto – Ieva Čīka/LETA

Latvijas Nacionālā kultūras centra izsludinātajā iepirkumā “XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku biļešu tirdzniecības un biļešu elektroniskās kontroles nodrošināšanas pakalpojums” uzvarējusi SIA “Biļešu paradīze”, šodien paziņoja svētku organizatori.

Iepirkumam par svētku biļešu tirdzniecību, kura piedāvājumu iesniegšanas termiņš bija no 2017. gada 14. augusta līdz 7. septembrim, pieteicās trīs pretendenti. Iepirkuma mērķis bija izvēlēties pretendentu, kas nodrošina Svētku biļešu tirdzniecību, administrēšanu un biļešu elektroniskās kontroles nodrošināšanas pakalpojumu un tiks organizēts saskaņā ar Dziesmu un deju svētku pasākumu plānu.

Izvēles kritērijs ir saimnieciski visizdevīgākais piedāvājums, kurš apliecina pretendenta pakalpojuma atbilstību galvenajām prasībām– nodrošināt ne mazāk kā 40 vienotā tiešsaistes datu apmaiņas tīklā saslēgtas biļešu tirdzniecības vietas Latvijas teritorijā, izbraukumu tirdzniecību, biļešu elektroniskās kontroli svētku pasākumu norišu vietās u.c..

“Jau šobrīd jūtam pastiprinātu sabiedrības interesi par biļešu iegādi uz gaidāmajiem 2018. gada Dziesmu un deju svētkiem. Mūsu kā rīkotāju pamatuzdevums bija izvēlēties pretendentu, kurš spēs sniegt pārskatāmu un kvalitatīvu pakalpojumu un ir gatavs rūpīgi strādāt gan pie rindu regulēšanas mehānisma tiešsaistē, gan rindu mazināšanas aktivitātēm tirdzniecības vietās. Pārskatāma un kvalitatīvi sagatavota biļešu tirdzniecība nodrošinās lielāku Dziesmu un deju svētku pieejamību gan Latvijas iedzīvotājiem, gan ārvalstu viesiem. Tomēr jau tagad vēlamies uzsvērt, ka visiem interesentiem ir jārēķinās, ka pieprasījums daudzkārt pārsniegs piedāvājumu, ņemot vērā pasākumu norišu infrastuktūru ietilpību un visiem nebūs iespēja baudīt visus pasākumus klātienē. Programma ir ļoti krāšņa – Rīgā būs gan maksas, gan bezmaksas pasākumi, un esam pārliecināti, ka ikvienam būs iespēja sajust Latvijas valsts simtgadei veltīto Dziesmu un deju svētku īpašo gaisotni,” akcentē svētku izpilddirektore Eva Juhņēviča.

Plašāka informācija par XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku biļešu iegādes kārtību internetā un tirdzniecības vietās būs pieejama šī gada novembrī. Biļešu tirdzniecību plānots uzsākt 2018. gada janvārī, to cenas atkarībā no pasākuma svārstīsies no 2 līdz 65 eiro.

Saistītie raksti

Skatītāju vietas Daugavas stadionā restaurācijas rezultātā palielināsies divkārt – no 5000, kā bija iepriekšējos svētkos, līdz 10 000), savukārt Mežaparka Lielajā estrādē pēc rekonstrukcijas pirmās kārtas plānotais vietu skaits varētu palielināties par 36% (no 22 000 iepriekš līdz 30 000). Jau ziņots, ka vienā pirkuma reizē pircējam uz vienu pasākumu būs iespējams nopirkt līdz četrām biļetēm, bet ielūgumu skaits uz gaidāmajiem Dziesmu un deju svētkiem nepārsniegs 2% no kopējā biļešu skaita, attiecīgi būtiski palielināsies brīvajā tirdzniecībā pieejamo biļešu skaits.

XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki Rīgu pieskandinās no 2018. gada 30. jūnija līdz 8. jūlijam. XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkus organizē Latvijas Nacionālais kultūras centrs, kas ir Kultūras ministrijas padotībā esošā valsts iestāde.

LA.lv