Kultūra
Kultūrpolitika

Biļetes uz dziesmusvētkiem sāks tirgot 3.martā plkst.110

Foto – Timurs Subhankulovs

Biļetes uz XXVI Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkiem sāks tirgot 3. martā plkst. 11 – gan kasēs, gan internetā, šodien paziņoja Latvijas Nacionālais kultūras centrs.

Publiskajā tirdzniecībā tiks nodrošināti 74% biļešu, bet iepriekšpārdošanā – 24%. ielūgumiem un svētku procesa uzturētājiem tiks atvēlēti ne vairāk kā 2% no kopējā biļešu skaita.

“Biļešu paradīzes” kasēs un internetā tirdzniecībā nonāks 95 230 biļešu.

Valdībā pieņemtais svētku maksas pakalpojumu cenrādī ir iekļauti svētku centrālie pasākumi – deju lieluzvedums “Māras zeme” un noslēguma koncerts “Zvaigžņu ceļā”, kuru ģenerālmēģinājuma biļetēm plānots noteikt cenu no 7 līdz 45 eiro, bet koncertiem – no 15 līdz 65 eiro.

Biļetes uz sadziedāšanos maksās 7 eiro.

Viszemākās biļešu cenas 2 līdz 10 eiro apmērā plānotas bērnu vokālo ansambļu koncertuzvedumam, kam seko vokālo ansambļu koncerts “Laiku viju gredzenā”, uz kuru biļešu cenu plānots noteikt 5 līdz 25 eiro apmērā. 7 līdz 25 eiro amplitūdā biļetes maksās uz mazākumtautību kolektīvu koncertu “Pa saulei”, tautas mūzikas koncertu “Visas manas skaistas dziesmas” un latviešu tautas tērpu skati, bet par speciālo tribīnes vietu Svētku gājienā plānots prasīt 25 eiro.

Garīgās mūzikas koncerta “ES esmu” biļetēm plānots noteikt cenu no 10 līdz 35 eiro, deju koncerta “Vēl simts gadu dejai” biļetes maksās 5 līdz 35 eiro, bet kokļu mūzikas koncerta “Stīgo, brālīt! Stīgo, māsiņ!” un latviešu vokāli simfoniskās mūzikas koncerta biļetes – 5 līdz 35 eiro.

Iecerēts, ka 7 līdz 35 eiro biļetes maksās uz pūtēju orķestru koncertu “Pieskāriens laikam” un vokālo ansambļu garīgās mūzikas koncertu “Tev tuvumā”.

Maksu par biļetēm sākotnēji iekasēs biļešu tirdzniecības pakalpojumu sniedzējs, un pēcāk tos pārskaitīs Latvijas Nacionālā kultūras centra budžetā. Ieņēmumi no biļešu realizācijas ir plānoti 2 039 645 eiro apmērā.

Vienā pirkumā pircējam uz katru pasākumu būs iespējams nopirkt ne vairāk kā četras biļetes. Bērni līdz septiņu gadu vecumam, ja viņiem nebūs nepieciešama atsevišķa sēdvieta, pasākumus varēs apmeklēt bez maksas. Arī visiem Svētku dalībniekiem, uzrādot dalībnieka karti, būs iespēja bez maksas vērot noslēguma koncertu Mežaparka Lielajā estrādē.

Biļešu iepriekšējā rezervācija ir paredzēta arī sociālām grupām, piemēram, cilvēkiem ar kustību traucējumiem, daudzbērnu ģimenēm ar ģimenes karti “3+”. Šīm sociālajām grupām tiks piemērota arī 10% atlaide biļešu iegādei. Tāpat svētku pasākumu biļešu rezervācija atvēlēta arī atsevišķām mērķgrupām – svētku tradīcijas uzturētājiem ārvalstīs Pasaules Brīvo Latviešu apvienībai un Eiropas Latviešu apvienībai u.c.

XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki notiks Rīgā no 2018.gada 30.jūnija līdz 8.jūlijam. Kārtējie Dziesmu un deju svētki norisināsies Latvijas valsts simtgades svinību zīmē.


NOSKATIES PRESES KONFERENCES VIDEO

LA.lv