Kultūra
Teātris un kino

“Bille” debitēs starptautiskā kinofestivālā 0


“Bille”
“Bille”
Foto-Jānis Deinats

27. novembrī starptautiskajā kinofestivālā “Tallinn Black Nights Film Festival” konkursa sadaļā “Baltic Film Competition” notiks režisores Ināras Kolmanes filmas “Bille” starptautiskā pirmizrāde.

“Tallinn Black Nights Film Festival”, kas notiks Tallinā laikā no 16. novembra līdz 2. decembrim, tāpat kā Kannu filmu festivāls, Berlināle u.c. ir “A” kategorijas filmu festivāls.

Latvijas simtgades filma par meiteni ar vērīgo acu skatienu tapusi pēc populārās rakstnieces Vizmas Belševicas daļēji autobiogrāfiskā romāna “Bille” motīviem.

Filmas mākslas departamenta uzburtā “ulmaņlaiku” sajūta skatītājus ieved 20. gadsimta 30. gadu Latvijā, stāstot par bērnību gan lieliem, gan maziem un atgādinot, ka arī aiz ikdienišķā iespējams pamanīt brīnumus.

Bille nezaudē dzīvessparu un vēlmi sapņot pat visgrūtākajos brīžos. Nesaņemta mīlestība ģimenē, grūtības iederēties apkārtējā sabiedrībā, apziņa, ka esi atšķirīga, liek mazajai meitenei meklēt savu ceļu, savukārt, kad šķiet, mājās atgriezties vairs nedrīkst, Bille kopā ar draugiem dodas uz sapņu zemi Leiputriju.

Galerijas nosaukums

Spēlfilma “Bille” šobrīd iekļuvusi 2018. gada pirmā pusgada Latvijas apmeklētāko filmu desmitniekā, to noskatījušies jau vairāk kā 50 000 skatītāju.

Filma joprojām skatāma reģionos visā Latvijā, savukārt tuvākais filmas seanss Rīgā, pirms kura paredzēta tikšanās ar filmas radošo komandu un nominantiem, kā arī mūziķa Nila Īles radošā skaņu darbnīca, plānots 10. novembrī 11 Latvijas nacionālās kino balvas “Lielais Kristaps” laikā kinoteātrī “Splendid Palace”.

Joprojām spēkā ir īpašs piedāvājums skolām – skolotāji, kas vēl nav paspējuši savu klasi aizvest uz filmas seansu, visā Latvijā var sazināties ar tuvāko kinoteātri vai filmas izrādīšanas vietu un noorganizēt filmas seansu speciāli savas skolas skolēniem.

“Bille” izvirzīta deviņām Latvijas nacionālās kino balvas “Lielais Kristaps” nominācijām.

Lai vieglāk būtu iejusties Billes pasaulē, filmas Facebook lapā “Bille the Film” atrodama gan Billes tēva iecienītās ceptās “siļķes avīzē” un debesmannā video receptes, gan aktieru un filmēšanas komandas aizkulišu stāsti.

Aktrise Lolita Cauka atceras, kā filmas provēs nejauši tika salīmēti viņas mati, Elīna Vāne piemin, ka filmā dzirdamo dzejoli nācies skaitīt vismaz 20 reizes, savukārt Vilis Daudziņš savam tēlam pat izdomājis dzīvesstāstu.

LA.lv
LA
LA.lv
Kultūra
Kārļa Zāles “Karavīrs” pēc gadu desmitu prombūtnes atgriežas mājās
11 stundas
LE
LETA
Kultūra
Liepājā valsts simtgadē skanēs pilsētas komponistu dziesmas
12 stundas
SR
SANDRA RATNIECE
Kultūra
Pūciņa vai akmens?.. Iznācis Daiņa Deigeļa pirmais dzejas krājums
13 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

Raivis Šveicars
Ekonomika
Tiešām ir tik slikti? LA pārbauda jauno televīziju piedāvājumu
3 stundas
LE
LETA
Sports
KHL atsākas aizraujoši: Daugaviņam 1+2, divi “hat trick”, SKA ieiet vēsturē
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Bordāns nosauc jaunās valdības prioritātes
6 stundas
AG
Andris Grīnbergs
Latvijā
Vai Dziesmu un deju svētku biļetes būtu jāsadala izlozē?
1 stunda
SK
Skaties.lv
Latvijā
Ceļā pēc dzimšanas dienas kūkas traģiski iet bojā pāris. Meita nespēj noticēt policistu sacītajam
2 stundas