Kultūra
Teātris un kino

“Bille” dosies uz festivāliem Eiropā un Āzijā0

Foto – Jānis Deinats

Filmu studijas “Deviņi” veidotā pilnmetrāžas spēlfilma “Bille” aktīvi piedalās filmu festivālos gan Eiropā, gan Āzijā, savukārt Latvijā tā skatāma filmu platformā “Shortcut” un nopērkama DVD, papildu iegūstot pieeju gan filmas aizkadriem, gan fotogrāfa Jāņa Deinata bildēm no filmēšanas laukuma, informē studijas pārstāve Evita Bērziņa.

Eiropas filmu festivāla ietvaros Čehijā sadarbībā ar Latvijas vēstniecību tiek organizēti speciāli filmas “Bille” seansi 5. aprīlī Brno un 6. aprīlī Prāgā. Tajos piedalīsies arī filmas režisore Ināra Kolmane.

Oficiālo pirmizrādi Čehijā, kas ir viena no filmas kopražotājām, maija beigās “Bille” piedzīvos ZLIN filmu festivālā, kas ir lielākais un vecākais Bērnu un jauniešu filmu festivāls pasaulē un šogad notiks jau 59. reizi.

Savukārt aprīļa beigās “Bille” dosies uz Āziju, piedaloties FAJR filmu festivālā Irānā. Festivāls, kurš akcentē filmas, kas meklē taisnīgumu un izgaismo morāles vērtības, Teherānā notiks jau 37. reizi.

Tūlīt pēc tam “Bille” atgriezīsies Eiropā, piedaloties Kristiansand Bērnu filmu festivālā Norvēģijā, kā arī sadarbībā ar Latvijas ģenerālkonsulātu 24. maijā tiks izrādīta Baltijas filmu dienās Sanktpēterburgā.

Sadarbībā ar studiju “Deviņi”, “Bille” tiek aktīvi rādīta arī diasporā. Evita Bērziņa norāda, – visiem interesentiem joprojām, sazinoties ar filmas komandu vai Facebook meklējot “Bille the Film”, iespējams noorganizēt filmas rādīšanu arī savā apkaimē.

LA.lv