Kultūra
Teātris un kino

“Billes” aizkadru mežā0

Jāņa Deinata foto

12. maijā plkst. 13 tirdzniecības centrā “Riga Plaza” tiks atklāta fotogrāfa Jāņa Deinata pilnmetrāžas spēlfilmas “Bille” aizkulišu fotoizstāde, pavēstīja filmas producenta asistente Evita Bērziņa. Izstādes atklāšanā piedalīsies gan filmas režisore Ināra Kolmane, gan titullomas atveidotāja Rūta Kronberga.

Pasākuma laikā visiem apmeklētājiem būs iespēja piedalīties radošajā darbnīcā un uzzīmēt savu Leiputriju. Katrs zīmējuma autors piedalīsies izlozē, kurā būs iespējams laimēt ielūgumus uz “Multikino” Billes seansu.

Atbildot uz filmas skatītāju lūgumiem atklāt, vai filmā redzamā Billes sapņu pasaule ir reāli eksistējoša vieta, filmas režisore Ināra Kolmane atklāj, ka filmēšana notika Katvaru muižas parkā. “Tā ir vieta, kurā es pabiju savā bērnībā un joprojām atceros maģisko, brīnumaino sajūtu, kas mani tur pārņēma. Kad meklējām, kurp Bille varētu doties savās fantāzijās par Leiputriju un kā tur varētu izskatīties, uzreiz atcerējos šo liepu aleju.” Īpatnējais liepu labirints, kur caur koku lapotni vasarās debesis nav saskatāmas, radies, kokus apzāģējot, tomēr filmēšanas grupā mēļoja, ka blīvais lapu vainags izveidojies, jo liepas stādītas kājām gaisā – ar saknēm uz augšu.https://vimeo.com/user29079319/review/269140469/401ef7cb67

Latvijas simtgades filma par meiteni ar vērīgo acu skatienu tapusi pēc populārās rakstnieces Vizmas Belševicas daļēji autobiogrāfiskā romāna “Bille” motīviem. Tas ir stāsts par bērnību gan lieliem, gan maziem, kas atgādina, ka arī aiz ikdienišķā iespējams pamanīt brīnumus. Nesaņemta mīlestība ģimenē, grūtības iederēties apkārtējā sabiedrībā, apziņa, ka esi savādāka, nespēj atņemt Billei sapņus, viņa nelokās un nelūst, bet atrod pati savu ceļu. Kad mazajai meitenei šķiet, ka mājās atgriezties vairs nedrīkst, Bille ir apņēmības pilna kopā ar draugiem atrast sapņu zemi Leiputriju.

Saistītie raksti
LA.lv