Mobilā versija
+2.9°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Svētdiena, 26. februāris, 2017
2. marts, 2015
Drukāt

Bils Geitss saglabā pirmo vietu “Forbes” pasaules miljardieru sarakstā

Foto - AFPFoto - AFP

ASV datortehnoloģiju milža “Microsoft” dibinātājs Bils Geitss ir saglabāja pirmo vietu žurnāla “Forbes” ikgadējā pasaules miljardieru sarakstā.

Viņa bagātība pērn palielinājās par 3,2 miljardiem ASV dolāru (1,85 miljardi eiro) līdz 79 miljardiem dolāru (70 miljardi eiro), neskatoties uz 1,5 miljardu dolāru (1,3 miljardi eiro) lielo dāvinājumu Bila un Melindas Geitsu fondam novembrī.

Geitss par pasaules bagātāko cilvēku ir atzīts 16 no pēdējiem 24 gadiem.

Meksikas telekomunikāciju magnāts Karloss Slims saglabāja otro vietu miljardieru sarakstā ar 77,1 miljarda dolāru (68,6 miljardi eiro) lielu bagātību, bet trešo vietu ar 72,7 miljardiem dolāru (64,7 miljardi eiro) ieņēma ASV investīciju baņķieris Vorens Bafets. Viņš palielināja savu bagātību par 14,5 miljardiem dolāru (12,9 miljardi eiro), kas ir labākais rezultāts no visiem miljardieriem.

Spānijas modes preču ķēdes “Zara” īpašnieks Amansio Ortega ieņēma ceturto vietu ar 64,5 miljardiem dolāru (57,3 miljardi eiro).

Desmit bagātāko cilvēku sarakstā iekļuvuši arī ASV programmatūras firmas “Oracle” līdzdibinātājs un vadītājs Lerijs Elisons, ASV uzņēmējs un filantrops Čārlzs Kohs, viņa brālis Deivids Kohs, lielveikalu ķēdes “Wal-Mart” mantiniece Kristija Veltone, viņas svainis Džims Veltons un kosmētikas kompānijas “L’Oreal” mantiniece Liliāna Betankūra.

Sociālā tīkla “Facebook” dibinātājs Marks Zakerbergs ar 33,4 miljardu dolāru (29,7 miljardi eiro) lielu turību pakāpās par piecām vietām un ieņēma 16 vietu, kas ir pirmā reize, ka viņš iekļūst starp pasaules 20 bagātākajiem cilvēkiem.

Interneta tirdzniecības kompānijas “Alibaba” dibinātājs Džeks Ma ieguva 33.vietu ar 22,7 miljardiem dolāru (20,2 miljardi eiro) vērtu bagātību.

“Forbes” sarakstā ir 1826 miljardieri salīdzinājumā ar 1645 pērn.

Šī gada sarakstu nozīmīgi ietekmēja dolāra vērtības pieaugms un naftas cenu samazināšanās.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+