×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
28. augusts, 2015
Drukāt

Bilts: Ja Baltijas valstis nākotnē grib sagaidīt solidaritāti, tām jāuzņemas daļa bēgļu nastas (43)

Foto: LETAFoto: LETA

Karls Bilts, Zviedrijas ārlietu ministrs (2006 – 2014) un premjerministrs (1991 – 1994), ANO un ES īpašo uzdevumu vēstnieks

Pazīstamais Zviedrijas politiķis Karls Bilts intervijā ziņu aģentūrai BNS uzsvēra, ka Baltijas valstīm, ja tās nākotnē vēlas sagaidīt solidāru attieksmi, ir jāuzņemas daļa no bēgļu nastas, ar ko saskaras Dienvideiropas valstis.

“Domāju, ka mums ir jābūt gataviem dalīt nastu. Baltijas valstīm ir jāsaprot, ka nākotnē tās var nonākt situācijā, kad būs jālūdz Dienvideiropa būt solidārai – tad tām var tikt atgādināts, kā tās atbildēja pašreizējā situācijā,” teica bijušais Zviedrijas premjerministrs un ārlietu ministrs.

Viņš arī paziņoja, ka pašlaik nesaskata Krievijas radītus draudus Latvijai, Lietuvai un Igaunijai, tomēr uzsvēra, ka Rietumvalstīm ir jāturpina izdarīt spiedienu uz Maskavu un jāgatavojas “neskaidrajai nākotnei”.

“Nākotne vienmēr ir neskaidra, bet es domāju, ka visām trim valstīm ir svarīgi sevi aizsargāt un attīstīt savu sociālo un politisko sadarbību, vienlaikus nostiprinot sakarus ar NATO un citiem draugiem,” teica Bilts.

Uz jautājumu, vai Rietumvalstis dara pietiekami, lai palīdzētu atrisināt Ukrainas krīzi, Zviedrijas politiķis, kurš plaši pazīstams arī starptautiskajā arēnā, teica, ka “galvenais, lai Eiropas Savienība un ASV stingri pieturētos pie saviem principiem un uzņemtā kursa. Mūsu prasības pret Krieviju bija ļoti precīzas, un tās nevajag pārvērtēt vai atteikties no tām. Ja tā notiktu, tad mēs varētu piedzīvot smagas sekas”.

Viņš pauda nožēlu, ka “ļoti maz Eiropas Savienības dalībvalstu valdības ir gatavas sniegt jebkāda apmēra finansiālu palīdzību” Ukrainai.

Politiķis norādīja, ka militārie sakari starp Baltijas un Ziemeļvalstīm ir jāstiprina, bet tie nevar sacensties ar NATO sniegtajām drošības garantijām.

Bilts arī pieļāva, ka jaunā drošības vide var novest pie Zviedrijas dalības NATO, lai gan tas būtu ilgs process. Viņš uzsvēra, ka iespējamā Zviedrijas dalība NATO noteikti tiktu koordinēta ar Somiju, kas arī nav alianses sastāvā.

Bilts bija Zviedrijas premjerministrs 1991.-1994. gadā. 2006.-2014. gadā viņš bija šīs valsts ārlietu ministrs. Viņš ir viens no Eiropas Savienības Austrumu politikas veidotājiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (43)

 1. LOBIJS IR NOTEIKTI, JO CITĀDI ES ROBEŽA BŪTU NOSARGĀTA UN NEATGĀDINĀTU ATVĒRTU VAGŪZI!!! KĀPĒC NE BILTA KUNGS, NE CITI NESAKA PATIESĪBU, KA IMIGRANTI NEMAZ NEDZĪVO LAUKOS, BET VIENĪGI PILSĒTĀS UN PĀRTIEK NO DĀSNAJIEM PABALSTIEM???????????????????????????????VIŅI NEDOMĀ STRĀDĀT, JO ŠIS VĀRDS TIEM IR NESAPROTAMS……..BILTA KUNGS VISPIRMS VARĒJA PASTĀSTĪT MUMS, KĀ ZVIEDRI JAU TAGAD CĪNĀS AR ŠIEM MEŽOŅIEM!?? VAI TAD MUMS VAJAG TO PAŠU TRAKUMU UN NECILVĒCĪGO DZĪVI SAVĀ ZEMĒ!?? KĀPĒC VIŅŠ NEPALĪDZĒJA MUMS RISINĀT IEBRAUCĒJU ATGRIEŠANOS SAVĀ ZEMĒ???????????? KĀPĒC VISI GUDRINIEKI TIK DĀSNI BĀRSTĀS AR SAVĀM GUDRĪBĀM, NEKO NEPALĪDZOT MUMS??? KĀPĒC MŪSU LEĢIONĀRUS TIK NADZĪGI IZDEVA IZNĪCĪBAI PSRS, NEDOMĀJOT PAR ŠIEM CILVĒKIEM TĀPAT KĀ TAGAD NEDOMĀ PAR MUMS MAZAJĀ LATVIJĀ, UZSPIEŽOT PIEŅEMT LIELĀS ĀFRIKAS KLAIDOŅAS NO KONTINENTA, KUR TIK DAUDZ BRĪVU VIETU!?? KAS NOTIEK AR BILTU UN VIŅAM LĪDZĪGIEM??????????????????

  • ka katram savs krekls tuvāks.
   Vajag domāt, SKAIDRA, tad nebūs jājautā, kāpēc Bilts nestāsta, kā viņš cīnās ar bēgļiem, bet iesaka tos solidāri pievākt Latvijai.
   Tikai Latvijai jau drīz sava krekla vispār vairs nebūs, un pašas Latvijas arī vairs nebūs – būs kaut kāda Rusoafrica, kurā klusiņām uz kapsētas pusi klibos tie vecie latvieši, kuriem vairs nav spēka aizbraukt strādāt svešās valstīs.
   Par latviešiem te vairs nevienam galva nesāp. Galvenais ir maksātspējīgs darbaspēks, par kura maksātspēju atbildīga kārtējā valdīšana, kura par darbu tomēr negrib maksāt.
   Tagad visas cerības uz āfrikāņiem…
   Dzīvosim – redzēsim.

 2. … Vel viens ‘kazoka metejs’, globalisma ‘apgaismotais’ Eiropas kreisais un bijusais prokremla politikis, megina izlabot savas karjeras kludas izmainosa situacija … ar viltigu , neintralu bet visiem izpatikamu sugestu … ar Baltijas demografijas ‘uzlabosanas’ politiku … ar visam tas valstinam sekojosam konsekvencem … !

  … Neticami ka sie viltus politiki spej izpatikt visiem, vienmer un panakt savu izcilibu ar sadam mahinacijam, par kuram maksa tikai vajakie, nespecigie un kas izmantoti vienmer un visur …!

 3. Pilnīgas muļķības! Latvijai nav jārisina nelegālo robežpārkāpēju preblēmas.

 4. Vai patiešām jums , mīļie cilvēki, nav apnicis zelēt šo bēgļu jautājumu?
  Mēs taču sākam izskatīties pēc plānprātiņiem

 5. sociāli atstumtais Atbildēt

  nu Kārlītis būtu ,, jānoņem ,, no trases ; aizsēdējies par ilgu , sāk nelabi ost . Laiks atgriezties savā valstī ,, integrācijas ,, jautājumu kārtošanas kantorī ; tur taisni būtu ,, vērtīgs ,, Viņa politiķa potenciāls !

 6. Padarīsim vēl nabadzīgāku? Atbildēt

  Vai ar trešās nabadzīgākas ES valsts Latvijas sniegto finansiālo palīdzību-gan Āfrikas,gan Karību jūras,gan Klusā okeāna valstīm (ĀKK) vēl nepietiek?

 7. Nezin kāpēc bēgļu vidū vairumā ir jauni vīrieši? Vai tas nerosina domāt, ka viņi ir apmācīti kaujinieki?

 8. Jācīnās ar cēloņiem,nevis sekām! Atbildēt

  Karlam Biltam,tāpat kā Kameronam,Merkelei un Olandam,vajadzētu drīzāk mudināt uz vienotu atbildi bēgļu krīzei! Nevis pieļaut turpinošos bēgļu slīcināšanu Vidusjūrā un nosmacēšanu kravas autofurgonos (70 bēgļu līķi Austrijā!!),solidaritātes,lojalitātes un parprasta humānisma vārdā!

 9. Dienvideiropas valstis nespēj nosargat savas robežas,bet labprāt sarga mūsu gaisa telpu.Tā ka problēma slēpjas cilvēktirdzniecības biznesā vai arī relīģiskās ekspansijas sasaistē ar cilvēktirdzniecību.

 10. Galīgi šķērsām! Atbildēt

  Eiropai ir sevi solidāri jāaizstāv nevis organizēti jāpakļaujas starptautiskai noziedznieku mafijai! Un draudzīgi jāsadala Islama valsts,Al Kaidas,Boko Hara u.c.mafiozo grupējumu piegādātos bēgļus! Miljoniem! Jau jūtama pārslodze? Ne tikai Itālijā un Grieķijā?
  Skat.”Francijas iedzīvotāji pamet savas mājas-dzīvot neļauj bēgļi”,Apollo,04.08.2015. Drīz savas mājas nāksies pamest arī zviedriem! Kas viņus uzņems,ja arī Baltijas valstis būs pārpludinātas ar tādiem pat sociālo pabalstu tīkotājiem-gan no Āfrikas,gan Āzijas? Kāpēc tad ES valstis,tsk.Zviedriju, neuztrauc Latvijas joprojām neparakstītie Eiropas sociālās hartas panti par nabadzības samazināšanu un taisnīgu atalgojumu? Lai arī Latvija varētu būt tik pat solidāra šo bēgļu uzņemšanā? Tas nekas,ka pēc Eurostat datiem 30% Latvijas iedzīvotāju dzīvo dziļā nabadzībā,minimālā alga ir vairākkārt zemāka nekā Zviedrijā un pat neapliekamais minimums ir tikai 75 eiro, Bet attiecībā uz bēgļu uzņemšanu,Latvijai ir jābūt solidārarai un ar bēgļiem tik pat pārslogotai,kā Zviedrijai! Nav būtisks lielais savu bezdarbnieku skaits,ne pašnāvību palielināšanās jauniešu vidū! Nav taču svarīgi,ka Latvija, atšķirībā no Zviedrijas,šiem bēgļiem nevar piedāvāt pēc integrēšanās ne bezmaksas augstāko izglītību valsts augstskolās,ne pat obligāto veselības apdrošināšanu,vai ne Bilta kungs? Būsim solidāri,pat ja nepietiek naudas ES ārējās robežas nostiprināšanai!

  • Harta nenozīmē, ka visiem bez darba pienākas viss, ko vien vēlas. Tur ir rakstīts, ka cilvēkam jānodrošina īslaicīgs atbalsts, ja viņš ne savas vainas dēļ zaudējis darbu, nevis nenopelnīti bezmaksas labumi mūža garumā.

   Obligāto apdrošināšanu maksās ne jau Aleksandrs Sergejevičs Puškins, bet pats apdrošināmais. Es jau dzirdu kliedzienus ”bet mums naudas nav!” bet tie, kas domā uz priekšu, jau ir apdrošinājušies neobligāti.

 11. būtu labāk paklusējis! Atbildēt

  Zviedriem nav kauna. Zviedri ar savu piespiedu sterilizāciju (eugenic) līdz 2012 gadam (psihiski slimie, soc atstumtie), kā arī ar mūsu bēgļu (karavīru) izdošanu Krievijai būtu kaunējusies kaut ko bilst. Pretīgi!

  • nu jau piespiedu sterilizācija! Atbildēt

   jūsu karavīri pēdējo reizi bija Zviedrijā kaut kad ap 1721. gadu. Latviešu leģionāri pēc otrā pasaules kara bija nevis bēgļi, bet internētie, ja esi dzirdējis tādu vārdu. Ja neesi, sameklē nozīmi.

 12. labvēlīgais tips Atbildēt

  Bērnudārznieku cienīga kaitināšanās – Kremļa troļļu vienīgais arguments, jo politikā un ekonomikā šie bērniņi ir pilnīgas nulles.

  Priecīgu kaitināšanos visiem bēbīšiem atlikušajās brīvdienās, jo no otrdienas jums uz pirmo klasīti 😀

 13. 4 tēmas, par kurām nevar netroļļot Atbildēt

  Ukraina, Grieķija, skandināvu bankas un praids.

 14. Bēgļus - Bilta pagalmā! Atbildēt

  Zviedru bankas tiktāl noslauks Latviju, ka tai būs jālūdz aizdevums no Dienvideiropas? Vai Bilts, ilgus gadus pa “starptautisko arēnu” maisīdamies, pavisam nejauši nepazīst tos, kas šo bēgļu REBI realizē?

  • lubrakus - Ciprusa mazmājiņā! Atbildēt

   lubrak, tu par bankas kredītu esi nopircis īpašumu. Vai domāji, ka banka ir labdarības iestāde?

   • Ciprusa mazmājiņai Atbildēt

    Katram letiņam – pa bēglītim! Zviedru bankām – pa desmit tūkstošiem!
    Lubraks (no vārda lubrikants?) – vai tas kaut kā saistīts ar tavu arodu?

    • aizvērties nespējīgajam muļķim Atbildēt

     Cik tu, muļķi, aizņēmies, tik arī atdosi. Ar procentiem.
     Tagad aizver maujamo, ja nav ko teikt!

     • Kādas emocijas! Vai tiešam, tēmējot Ciprusa mazmājiņas brillē, būs trāpīts zviedru kājslauķim?

     • … bļāva Kremļa kājslauķis, kurš vēl nav ticis vaļā no PSRS laikos iepotētās domas, ka ir sliktāks par ārzemniekiem, un tāpēc kurina nacionālo naidu.

      PSRS bija unikāla valsts, jo tajā pastāvēja īpašs rasisma veids. Citi rasisti uzskatīja, ka ir augstāki par pārējiem, bet padomju cilvēks jutās par pārējiem sliktāks. Kaut kas līdzīgs pastāvēja trešajā reihā, lai gan ne tādos apmēros un ne līdz tādai pakāpei attīstīts. Vismaz par zviedriem reihvācietis nejutās sliktāks, lai gan bija atkarīgs no viņu piegādēm.

     • taurējot par skandināvu bankām, tiek novērsta uzmanība no pašmāju bankrotiem, tādiem kā Kargins utt.

 15. Ka tik mums nav jāuzņem zviedrus, kas bēg no Bilta Zviedrijā salaistajām emigrantu bandām

 16. Biltam un viņa pārstāvētajai Zviedrijai vajadzētu “uzņemties solidaritāti” par latviešu bēgļu izdošanu atpakaļ PSRS!

 17. Nākotnē mēs varam sagaidīt nevis ”solidaritāti no Dienvideiropas”, bet vēl vienu palīdzības lūgumu no grieķu ultrakreisajiem, kas pašlaik iedalītie 80 miljardi būs notriekti! Aptuvenais termiņš – kaut kad ap 2019. gadu.

  Žans Klods Junkers ir teicis, ka militārā ziņā ES ir bezpalīdzīgāka par vistu baru. Tas pats attiecas arī uz finansēm un robežu kontroli!

 18. Kas tiek darīts, lai izveidotu valdību Lībijā, novēršot iekšējo krīzi? Ko dara Apjukušo Nespējnieku Organizācija – ANO, kurai teorētiski būtu jārisina šāds krīzes? Ko dara Arābu līga? Kāpēc draudētājs Bilts nedraud šīm organizācijām ar sekām nākotnē? Atkal baidās no rupjas atbildes?

  Atgādinu – Lībijai neuzbrūk neviens ārējs spēks, tur ir iekšējs konflikts!

 19. Un kāpēc tie itāļu kuģi jau dežurē pie Lībijas krastiem tūlīt aiz teritoriālajiem ūdeņiem?
  Un parasti klāt ir to gumijas laiviņu attiešanas brīdī?
  Un kāpēc laivās lielākoties slaidi noauguši vīrieši un nevis sievietes, bērni ( kā retums)?
  Un kā ”trūcīgajās ” zemēs var sameklēt 3 – 5 000 dolāru ceļam?
  Un kāpēc šo labi organizēto ”biznesu” ES nepārtrauc?

  • kāpēc nepārtrauc Atbildēt

   Militārā ziņā ES ir bezspēcīgāka par vistu baru. (Ž. K. Junkers)

   • un ne tikai militārā ziņā. Arī domāšana aptaukojusies tiktāl, ka neapjēdz, ka pūķins viņus visus vazā aiz deguna.

  • Pat ja itāļu kuģi tur būtu, kāpēc viņi neņem cilvēktirgoņu laiveles tauvā un nevelk atpakaļ uz tuvāko ostu Lībijā? Kāpēc netiek apcietināti un tiesāti cilvēktirgoņi? Vai tiešām cilvēktirgoņu mafijai būtu lobijs Itālijā, ka apgalvo baumas?

   • tas ir naudīgs bizness un itāļi uz to labi pelna – ne jau ”netīšam” itāļu kuģi tur atrodas – ne tīklu., ne kravas, ne maršruta – tikai pabraukāties…

 20. Kāpēc Latvijai jāglābj bēgļi no valstim ar kurām Latvijai nekad nav bijušas nekādas attiecības. Ārikas valstis ilgus gadus ir bijušas kādu citu valstu kolonijas. Tad kad viss “krējums” nosmelts, vai arī kolonisti dabūjuši ar cē pa dē nu ir jāmekļē muļķi kas tos glābs un baros. Latvija varētu uzņemt bēgļus tikai no Gambijas. Bilts šodien runā par solidaritāti tikai nākotnē. Kāpēc tās nav šodien? Visi maksājumi Latvijai krietni atpaliek no tiem ko saņem Zviedrija.

 21. 6. Ja draudētājs Bilts ”pašlaik nesaskata Krievijas radītus draudus Latvijai, Lietuvai un Igaunijai”, par kādu ”situāciju, kad būs jālūdz Dienvideiropa būt solidārai” viņš runā?

 22. Draudētājs Bilts un tie zem Āfrikas bēduļu sloga ļimstošie varētu atbildēt uz dažiem jautājumiem.

  1. Ja Dienvideiropai ir uzvēlies nepanesams slogs, kāpēc Dienvideiropa to nenomet, bet cenšas uzvelt arī citiem?
  2. Vai draudētājs Bilts var apstiprināt, ka migrācija tiek kontrolēta un pašreizējā bēduļu partija būs pēdējā?
  3. Ja atbilde uz 2. jautājumu ir nē, vai draudētājs Bilts apzinās, ka Eiropa tiek ierauta nekontrolējamā procesā ar neparedzamām sekām?
  4. Kāpēc draudētājs Bilts neizsaka šos pašus draudus britiem un dāņiem, kuriem ir izņēmums no bēduļu kvotām vai austriešiem, kuri savus bēduļus sūta uz Slovakiju? Baidās dzirdēt rupju atbildi no britu, dāņu vai austriešu kolēģiem?
  5. Latvija var nonākt situācijā, kad ir iespējams Krievijas uzbrukums, bet tad palīdzība būs atkarīga nevis no draudētāja Bilta vai grieķu komunistiem, bet NATO bloka, kurā Zviedrija nepiedalās. Kas devis tiesības draudētājam Biltam, kura valsts nepārstāv NATO, uzstāties NATO vārdā?

  • vismaz uz vienu jautājumu varu atbildēt – britem jau ir līdz kaklam mūsu latviešu ekomiskie bēgļi.

   • Iegaumē ar savu Kremļa troļļa paurīti, ka viesstrādnieks nav ekonomiskais bēglis. Tas pirmkārt, nejēga un naida kurinātāj. Otrkārt, Kremļa trolli, tā kā latvietis ir ES pilsonis, tad drīkst pārvietoties pa ES un strādāt ES, tev atļauju neparasot. Skaidrs, muļķi un naida kurinātāj?

    Nemauro pa vidu diskusijai, ja nav ko teikt! Samaklē kādu nacboliķu lapeli un mauj tur!

Draugiem Facebook Twitter Google+