Apbrīno

Bilu Kosbiju apsūdz par seksuālu uzmākšanos 1

Foto – Leta/AFP

Vairākas sievietes apsūdzējušas amerikāņu televīzijas leģendu Bilu Kosbiju par seksuālu uzmākšanos.

Pēdējo dažu nedēļu laikā aptuveni 20 sievietes atklāti runājušas par Kosbija seksuāla rakstura pārkāpumiem, no kuriem senākie pastrādāti 60. gados, taču Kosbijam vēl nav izvirzīta apsūdzība.

Pirmdien bijušais studijas darbinieks apgalvoja, ka pārraides “The Cosby Show” demonstrēšanas laikā no 1984. līdz 1992. gadam esot palīdzējis atpirkties no astoņām cietušajām sievietēm. Katrai no viņām samaksāta naudas summa līdz 2000 ASV dolāru (1611 eiro).

Lielākā daļa sieviešu apgalvo, ka 77 gadus vecais komiķis esot viņas sazāļojis un seksuāli izmantojis.

Ārzemju mediji prognozē Kosbija karjeras norietu. “Viņš cenšas turpināt strādāt, taču postošā ietekme varētu izrādīties nelabojama,” pirmdien rakstīja slavenību jaunumu žurnāls “People”.

Nedēļas nogalē Kosbijs pirmoreiz publiski izteicās par apsūdzībām. “Es zinu, ka cilvēkiem ir apnikusi mana klusēšana, taču man nav jāatbild uz netiešiem mājieniem,” viņš sacīja. “Cilvēkiem vajadzētu pārbaudīt faktus. Nevienam nevajadzētu iet tam cauri un atbildēt uz netiešiem mājieniem.”

Tikmēr arvien vairāk Kosbija uzstāšanos tiek atceltas. Lai arī piektdien Floridā viņš tika uzņemts ar sajūsmas saucieniem, viņa nākamā publiskā uzstāšanās Lasvegasā, kas bija plānota nākamajā nedēļas nogalē, tikusi atcelta. Tāds pats liktenis piemeklējis komiķa plānotās uzstāšanās Vašingtonas Kapitolija teātrī 29. novembrī, kā arī “Foxwoods Resort” kazino Konektikutā nākamā gada janvārī.

Pagājušonedēļ amerikāņu telekanāls NBC atteicās no ieceres demonstrēt jaunu Kosbija komēdiju, savukārt video straumēšanas pakalpojums “Netflix” atsauca raidījumu par Kosbiju.

LA.lv