Ekonomika
Bizness

“Binders” plāno ražot videi draudzīgu asfaltu 0

Foto-LETA

Ceļu būves firma SIA “Binders” ir iecerējusi ražot videi draudzīgu asfaltu, aģentūrai LETA sacīja “Binders” pārstāve Vita Noriņa.

“Binders” piedalās Eiropas Savienības (ES) līdzfinansētās programmas “Inovācijas zaļās ražošanas jomā” atklātā projektu konkursā, kas paredz iepriekšēju iepirkuma procedūras uzsākšanu.

Informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā liecina, ka “Binders” rīkotajā iepirkumā par videi un cilvēkam draudzīga asfalta ar otrreizēji izmantojamā materiāla pievienošanu ražotnes aprīkojuma piegādi uzvarējušas piecas kompānijas – “Terex Finley Ltd” (Ziemeļīrija), SIA “Deltars” (Latvija), “Wirtgen Lietuva” (Lietuva), “Marini Makina” (Turcija) un “Ammann Asphalt GmbH” (Vācija).

Šīs piecas kompānijas arī bija iesniegušas sākotnējos piedāvājumus un piedāvā piegādāt “Binders” ražotnei iekārtas kopumā par 1 728 717,8 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa. Iepirkums tika organizēts piecās daļās un katrai daļai izvēlēts savs uzvarētājs.

“Ir iecere ražot videi draudzīgu asfaltu ar otrreizēji izmantojamā asfalta pievienošanu. Konkurss tiek rīkots par ražotnes aprīkojuma piegādi, kas būtībā ir vēl viena ražotne, kas būtu savienota ar jau esošo kompānijas asfaltbetona rūpnīcu Vangažos,” skaidroja Noriņa.

Ar jaunās iekārtas palīdzību būtu iespējams pārstrādāt veco asfaltbetona masu otrreizējai izmantošanai, kas pēc kvalitatīvajām īpašībām atbilstu visām prasībām, lai to izmantotu ceļa apakšējo kārtu ieklāšanai. Viens no šā procesa ieguvumiem būtu vecās asfaltbetona masas tālākās izmantošanas vai glabāšanas atrisināšana, norādīja Noriņa.

“Saražotā masa būtu inovatīvs produkts, tā ražošanas procesā tiktu samazināts videi kaitīgo izmešu daudzums un panākta materiālu ekonomija. Taču vēlreiz jāuzsver, ka šobrīd runa ir tikai par projekta pieteikumu,” piebilda Noriņa.

LA.lv