Mobilā versija
+0.6°C
Krišs, Ksenija, Eglons
Otrdiena, 24. janvāris, 2017
18. janvāris, 2015
Drukāt

“Binders” plāno ražot videi draudzīgu asfaltu

Foto-LETAFoto-LETA

Ceļu būves firma SIA “Binders” ir iecerējusi ražot videi draudzīgu asfaltu, aģentūrai LETA sacīja “Binders” pārstāve Vita Noriņa.

“Binders” piedalās Eiropas Savienības (ES) līdzfinansētās programmas “Inovācijas zaļās ražošanas jomā” atklātā projektu konkursā, kas paredz iepriekšēju iepirkuma procedūras uzsākšanu.

Informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā liecina, ka “Binders” rīkotajā iepirkumā par videi un cilvēkam draudzīga asfalta ar otrreizēji izmantojamā materiāla pievienošanu ražotnes aprīkojuma piegādi uzvarējušas piecas kompānijas – “Terex Finley Ltd” (Ziemeļīrija), SIA “Deltars” (Latvija), “Wirtgen Lietuva” (Lietuva), “Marini Makina” (Turcija) un “Ammann Asphalt GmbH” (Vācija).

Šīs piecas kompānijas arī bija iesniegušas sākotnējos piedāvājumus un piedāvā piegādāt “Binders” ražotnei iekārtas kopumā par 1 728 717,8 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa. Iepirkums tika organizēts piecās daļās un katrai daļai izvēlēts savs uzvarētājs.

“Ir iecere ražot videi draudzīgu asfaltu ar otrreizēji izmantojamā asfalta pievienošanu. Konkurss tiek rīkots par ražotnes aprīkojuma piegādi, kas būtībā ir vēl viena ražotne, kas būtu savienota ar jau esošo kompānijas asfaltbetona rūpnīcu Vangažos,” skaidroja Noriņa.

Ar jaunās iekārtas palīdzību būtu iespējams pārstrādāt veco asfaltbetona masu otrreizējai izmantošanai, kas pēc kvalitatīvajām īpašībām atbilstu visām prasībām, lai to izmantotu ceļa apakšējo kārtu ieklāšanai. Viens no šā procesa ieguvumiem būtu vecās asfaltbetona masas tālākās izmantošanas vai glabāšanas atrisināšana, norādīja Noriņa.

“Saražotā masa būtu inovatīvs produkts, tā ražošanas procesā tiktu samazināts videi kaitīgo izmešu daudzums un panākta materiālu ekonomija. Taču vēlreiz jāuzsver, ka šobrīd runa ir tikai par projekta pieteikumu,” piebilda Noriņa.

Pievienot komentāru

Valsts šauj pa uzņēmējiem, bet korumpētos ierēdņus saudzēKad valstij jāuzmana uzņēmēji, tā ar Konkurences likumu noteikusi plašas sankcijas, bet, kad valsts pārvaldei jākontrolē pašai sevi, tad Valsts kontroles rokās
Sāk kriminālprocesu par cūku inficēšanos ar ĀCM Krimuldas saimniecībā (2)Valsts policija (VP) sākusi kriminālprocesu par Krimuldas novada saimniecības "Rukas" audzēto cūku inficēšanos ar Āfrikas cūku mēri (ĀCM).
Mājā ar nelegālu gāzes pieslēgumu dzīvojusi augsta amatpersona (18)Tuvākajā laikā Latvijā tiks atvērts dabasgāzes tirgus un cena tiks noteikta, tirgotājam un lietotājam vienojoties. Tam gatavojoties, valdībai jāpieņem virkne noteikumu, bet
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+