Mobilā versija
+1.7°C
Guna, Judīte
Sestdiena, 10. decembris, 2016
18. janvāris, 2015
Drukāt

“Binders” plāno ražot videi draudzīgu asfaltu

Foto-LETAFoto-LETA

Ceļu būves firma SIA “Binders” ir iecerējusi ražot videi draudzīgu asfaltu, aģentūrai LETA sacīja “Binders” pārstāve Vita Noriņa.

“Binders” piedalās Eiropas Savienības (ES) līdzfinansētās programmas “Inovācijas zaļās ražošanas jomā” atklātā projektu konkursā, kas paredz iepriekšēju iepirkuma procedūras uzsākšanu.

Informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā liecina, ka “Binders” rīkotajā iepirkumā par videi un cilvēkam draudzīga asfalta ar otrreizēji izmantojamā materiāla pievienošanu ražotnes aprīkojuma piegādi uzvarējušas piecas kompānijas – “Terex Finley Ltd” (Ziemeļīrija), SIA “Deltars” (Latvija), “Wirtgen Lietuva” (Lietuva), “Marini Makina” (Turcija) un “Ammann Asphalt GmbH” (Vācija).

Šīs piecas kompānijas arī bija iesniegušas sākotnējos piedāvājumus un piedāvā piegādāt “Binders” ražotnei iekārtas kopumā par 1 728 717,8 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa. Iepirkums tika organizēts piecās daļās un katrai daļai izvēlēts savs uzvarētājs.

“Ir iecere ražot videi draudzīgu asfaltu ar otrreizēji izmantojamā asfalta pievienošanu. Konkurss tiek rīkots par ražotnes aprīkojuma piegādi, kas būtībā ir vēl viena ražotne, kas būtu savienota ar jau esošo kompānijas asfaltbetona rūpnīcu Vangažos,” skaidroja Noriņa.

Ar jaunās iekārtas palīdzību būtu iespējams pārstrādāt veco asfaltbetona masu otrreizējai izmantošanai, kas pēc kvalitatīvajām īpašībām atbilstu visām prasībām, lai to izmantotu ceļa apakšējo kārtu ieklāšanai. Viens no šā procesa ieguvumiem būtu vecās asfaltbetona masas tālākās izmantošanas vai glabāšanas atrisināšana, norādīja Noriņa.

“Saražotā masa būtu inovatīvs produkts, tā ražošanas procesā tiktu samazināts videi kaitīgo izmešu daudzums un panākta materiālu ekonomija. Taču vēlreiz jāuzsver, ka šobrīd runa ir tikai par projekta pieteikumu,” piebilda Noriņa.

Pievienot komentāru

Gatis Strads. Mežā neatkarīgāks nekā teātrīSkatoties uz kokiem, redz ainavu, nevis eiro
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+