Mobilā versija
Brīdinājums -0.3°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
18. janvāris, 2015
Drukāt

“Binders” plāno ražot videi draudzīgu asfaltu

Foto-LETAFoto-LETA

Ceļu būves firma SIA “Binders” ir iecerējusi ražot videi draudzīgu asfaltu, aģentūrai LETA sacīja “Binders” pārstāve Vita Noriņa.

“Binders” piedalās Eiropas Savienības (ES) līdzfinansētās programmas “Inovācijas zaļās ražošanas jomā” atklātā projektu konkursā, kas paredz iepriekšēju iepirkuma procedūras uzsākšanu.

Informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā liecina, ka “Binders” rīkotajā iepirkumā par videi un cilvēkam draudzīga asfalta ar otrreizēji izmantojamā materiāla pievienošanu ražotnes aprīkojuma piegādi uzvarējušas piecas kompānijas – “Terex Finley Ltd” (Ziemeļīrija), SIA “Deltars” (Latvija), “Wirtgen Lietuva” (Lietuva), “Marini Makina” (Turcija) un “Ammann Asphalt GmbH” (Vācija).

Šīs piecas kompānijas arī bija iesniegušas sākotnējos piedāvājumus un piedāvā piegādāt “Binders” ražotnei iekārtas kopumā par 1 728 717,8 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa. Iepirkums tika organizēts piecās daļās un katrai daļai izvēlēts savs uzvarētājs.

“Ir iecere ražot videi draudzīgu asfaltu ar otrreizēji izmantojamā asfalta pievienošanu. Konkurss tiek rīkots par ražotnes aprīkojuma piegādi, kas būtībā ir vēl viena ražotne, kas būtu savienota ar jau esošo kompānijas asfaltbetona rūpnīcu Vangažos,” skaidroja Noriņa.

Ar jaunās iekārtas palīdzību būtu iespējams pārstrādāt veco asfaltbetona masu otrreizējai izmantošanai, kas pēc kvalitatīvajām īpašībām atbilstu visām prasībām, lai to izmantotu ceļa apakšējo kārtu ieklāšanai. Viens no šā procesa ieguvumiem būtu vecās asfaltbetona masas tālākās izmantošanas vai glabāšanas atrisināšana, norādīja Noriņa.

“Saražotā masa būtu inovatīvs produkts, tā ražošanas procesā tiktu samazināts videi kaitīgo izmešu daudzums un panākta materiālu ekonomija. Taču vēlreiz jāuzsver, ka šobrīd runa ir tikai par projekta pieteikumu,” piebilda Noriņa.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+