Mobilā versija
+1.9°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
18. janvāris, 2015
Drukāt

“Binders” plāno ražot videi draudzīgu asfaltu

Foto-LETAFoto-LETA

Ceļu būves firma SIA “Binders” ir iecerējusi ražot videi draudzīgu asfaltu, aģentūrai LETA sacīja “Binders” pārstāve Vita Noriņa.

“Binders” piedalās Eiropas Savienības (ES) līdzfinansētās programmas “Inovācijas zaļās ražošanas jomā” atklātā projektu konkursā, kas paredz iepriekšēju iepirkuma procedūras uzsākšanu.

Informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā liecina, ka “Binders” rīkotajā iepirkumā par videi un cilvēkam draudzīga asfalta ar otrreizēji izmantojamā materiāla pievienošanu ražotnes aprīkojuma piegādi uzvarējušas piecas kompānijas – “Terex Finley Ltd” (Ziemeļīrija), SIA “Deltars” (Latvija), “Wirtgen Lietuva” (Lietuva), “Marini Makina” (Turcija) un “Ammann Asphalt GmbH” (Vācija).

Šīs piecas kompānijas arī bija iesniegušas sākotnējos piedāvājumus un piedāvā piegādāt “Binders” ražotnei iekārtas kopumā par 1 728 717,8 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa. Iepirkums tika organizēts piecās daļās un katrai daļai izvēlēts savs uzvarētājs.

“Ir iecere ražot videi draudzīgu asfaltu ar otrreizēji izmantojamā asfalta pievienošanu. Konkurss tiek rīkots par ražotnes aprīkojuma piegādi, kas būtībā ir vēl viena ražotne, kas būtu savienota ar jau esošo kompānijas asfaltbetona rūpnīcu Vangažos,” skaidroja Noriņa.

Ar jaunās iekārtas palīdzību būtu iespējams pārstrādāt veco asfaltbetona masu otrreizējai izmantošanai, kas pēc kvalitatīvajām īpašībām atbilstu visām prasībām, lai to izmantotu ceļa apakšējo kārtu ieklāšanai. Viens no šā procesa ieguvumiem būtu vecās asfaltbetona masas tālākās izmantošanas vai glabāšanas atrisināšana, norādīja Noriņa.

“Saražotā masa būtu inovatīvs produkts, tā ražošanas procesā tiktu samazināts videi kaitīgo izmešu daudzums un panākta materiālu ekonomija. Taču vēlreiz jāuzsver, ka šobrīd runa ir tikai par projekta pieteikumu,” piebilda Noriņa.

Pievienot komentāru

Bērza finierkluču audzes atmaksāsiesVai tiesa, ka no bērza 35 gados iespējams iegūt finierklučus? JĀNIS STRENČU NOVADĀ
Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Aptauja: Latvijā vairāk nekā 60% strādājošo nav apmierināti ar atalgojumuSaskaņā ar vadošā interneta personāla atlases uzņēmuma CV-Online veikto aptauju Baltijas valstīs par atalgojuma atbilstību ieguldītajam darbam, Latvijā ir salīdzinoši visaugstākais darbinieku skaits, kas uzskata, ka saņem adekvātu atalgojumu pret ieguldīto darbu – 39% Latvijā, vairāk nekā 34% Igaunijā un mazliet virs 19% Lietuvā.
Draugiem Facebook Twitter Google+