Sports
Hokejs

Bindulis par līgumu ar “Capitals”: Biju īstajā laikā īstajā vietā0

Latvijas jaunais hokejists Kristofers Bindulis šoziem daudziem par pārsteigumu noslēdza trīs gadu līgumu ar NHL vienību Vašingtonas “Capitals”. Viņš pats uzskata, ka palaimējies īstajā brīdī sevi labi parādīt, taču visam pamatā, protams, esot darbs ne tikai komandas treniņos, bet arī individuāli.

Šonedēļ viņš pievienojās Latvijas izlases nometnei pirms pasaules čempionāta, lai gan AHL vienībai Hēršijas “Bears” vēl turpinās sezona. “Mani palaida, lai iemācos kaut ko jaunu, jo Bobs Hārtlijs ir tiešām labs treneris. No katra ir kaut kas jāpaņem. Domāju, ka laistu arī tad, ja izlasei būtu vietējais treneris, jo viņi cīnās par play off, bet komandā ir ļoti daudz spēlētāju,” sacīja Bindulis.

21 gadu vecais aizsargs šosezon spēlēja ASV koledžu čempionātā, 28 spēlēs sakrājot 13 rezultativitātes punktus (1+12). Pēc līguma noslēgšanas ar “Capitals” viņš pameta augstskolu un pievienojās Hēršijas komandai, taču tajā vēl nav uzspēlējis. “Man bija studentu vīza, bet ar to nedrīkstēju spēlēt (AHL). Tagad tiek kārtoti dokumenti,” teica Bindulis.

Viņš ir gandarīts par iespēju trenēties kopā ar Latvijas izlasi: “Tās ir jaunas iespējas, veids, kā sevi pierādīt. Lielajā izlasē vēl neesmu spēlējis, bet aizstāvēt valsti ir liels gods. Te ir spēlētāji, no kuriem varu daudz mācīties, daļa spēlējusi arī Ziemeļamerikā.”

Runājot par līgumu ar “Capitals”, hokejists norādīja, ka bijis īstajā vietās īstajā laikā: “Mani ieraudzīja, vasarā uzaicināja uz attīstības nometni, kur atstāju labu iespaidu. Lai arī biju no vājākas junioru līgas, nometnē visi ir vienādās pozīcijās un svarīgākais ir darbs. Vienmēr ir papildus jāstrādā, arī sezonas laikā skauti brauca, skatījās spēles un nācās sevi pierādīt.”

Saistītie raksti

Kristofers Leiksuperioras štata universitātē kā jau daudzi hokejisti izvēlējās studēt biznesu: “Vasarā bija grūti – daudz jātrenējas, plus mācības. Ja nav labas sekmes, tad nevari spēlēt. Man patika, treneri forši, ļoti labi uzņēma – biju vienīgais eiropietis komandā un bija jāizcīna sava vieta ne tikai laukumā, bet arī ārpus tā. Koledžu hokejā ir ļoti augsts līmenis – ātrs, fizisks hokejs.”

“Atteikties no studijām nebija viegli, jo braucot uz ASV, mērķis bija iekļūt koledžā,” sacīja Bindulis. “Pārrunājām to ar ģimeni un nolēmām iet sportisko ceļu. Šobrīd gribu izsisties – vispirms spēlēt Hēršijas pamatsastāvā un tad redzēs, kas būs tālāk. Svarīgi būtu iekļūt izlasē, gribas pierādīt, ka esi ko vērts un uzspēlēt ar labiem komandas biedriem.” Kristofers uzskata, ka ir visupsīgs spēlētājs – varot palīdzēt gan uzbrukumā, gan aizsardzībā.

LA.lv