Publicitātes foto

Biodeja – personības izaugsme dejā. 20. septembrī notiks bezmaksas meistarklase 0

Stress, trauksme, nemitīga steiga un uztraukumi mūsdienu straujajā dzīves ritmā ir pazīstami teju katram. Šāds dzīvesveids nenoliedzami atstāj būtisku ietekmi ne tikai uz fizisko, bet arī uz garīgo veselību – nervu sistēma atrodas nemitīgā sasprindzinājumā, bez iespējas “atslābt”. Efektīvs līdzeklis, kā mazināt stresu, izzināt savu personību un atraisīt radošo potenciālu, kā arī prasmi saprasties ar citiem, ir biodejas nodarbības. Tās palīdz pieņemt savu ķermeni, ceļ pašvērtējumu, uzlabo komunikācijas prasmes, palīdz kļūt atvērtākiem un pārliecinātākiem, vairo cieņu un mīlestību gan pret sevi, gan citiem.

Reklāma
Reklāma
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 174
TV24
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā
“Krievi mūs burtiski aprīs!” Ukraiņu komandieris skaidro iespējamās kara pauzes briesmas
Lasīt citas ziņas

Pasaulē biodeju pazīst jau kopš 60. gadiem, savukārt Latvijā ar to iespējams nodarboties aptuveni sešus gadus. Tā ir ne tikai personības attīstības, bet arī veselības pilnveidošanas metode, kurā ar mūzikas un kustības palīdzību iespējams atgūt vitalitāti, prieku, dzīves baudījumu. Tulkojumā BIO nozīmē dzīve, savukārt DANZA – deja. Tātad – dzīves deja. Saskaņā ar šo metodi katrs cilvēks nāk pasaulē ar iedzimtu potenciālu, kurš tiek atmodināts biodejas nodarbību laikā.
Ar biodeju var nodarboties ikviens – gan gados jauns, gan vecs. Tā piemērota gan bērniem (biodeja bērniem „TanzPro”), gan pusaudžiem, gan topošajām māmiņām un pat cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Tāpat nav nepieciešamas iepriekšējas iemaņas – vien vēlme ļauties mūzikai un kustību priekam.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kā norāda biodejas pasniedzēja Dita Kukule, biodejai ir būtiska nozīme fiziskās un garīgās veselības stiprināšanā: “Nav iespējams nodalīt garīgo no fiziskās veselības. Tāpēc biodejas laikā organisma atveseļošanās notiek mijiedarbībā. Attīrot emocionālos blokus ķermenī, stiprinot prieku un labsajūtu, pozitīvas izmaiņas piedzīvos arī ķermenis. Turklāt pašsajūta uzlabojas jau pēc vienas biodejas sesijas.”

Biodejas nodarbība ilgst divas stundas, un tās būtība ir izbaudīt deju kā piedzīvojumu. Katrai sesijai ir sava struktūra, dejas seko viena aiz otras noteiktā metodoloģiskā veidā un ar konkrētu mērķi. Taču tajā pašā laikā dejām nav konkrētas horeogrāfijas vai soļi – katram ir iespēja, ieklausoties ķermenī un mūzikā izdejot savas emocijas, sajūtas un izbaudīt kopā būšanu. Nodarbībās netiek izvirzītas prasības, nekas nav jāsasniedz. Pirms katras dejas pasniedzējs iepazīstina ar tās tēmu, atskaņo īpaši izvēlētu mūziku un ļauj dalībniekiem pašiem izdzīvot dejas burvību. Biodejas nodarbībā iespējams dejot vienatnē, kā arī divatā vai grupā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.