×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
23. februāris, 2015
Drukāt

Lauku attīstības plāna mērķis radīt jaunas darba vietas laukos nav sasniegts (7)

Foto - LETAFoto - LETA

Lauku attīstības plāna (LAP) mērķis radīt jaunas darba vietas un attīstīt nelauksaimniecisko uzņēmējdarbību nav attaisnojies – radīts tikai 22% jaunu darba vietu, lai gan finansējums izmantots 95% apjomā.

Lielākā daļa – 45% no visiem ekonomikas dažādošanas pasākumiem – izmaksātās naudas nonākusi biomasas enerģijas ražotājiem, kur kopējais investīciju apjoms trīs reizes pārsniedzis plānoto – tas sākotnēji nebija paredzēts nevienā plānā. Tajā pašā laikā visvairāk jaunu darba vietu radīts, attīstot jaunus mikrouzņēmumus, bet finansējums tiem bijis vismazākais – vidēji 25,7 tūkstoši eiro uz vienu darba vietu. Latvijas Valsts agrārās ekonomikas institūta (LVAEI) ekspertu veiktais pētījums parāda – lauksaimniecības konkurētspējas attīstībai piešķirti lieli līdzekļi, tajā pašā laikā no nozares turpina aizplūst nodarbinātie. No LAP līdzekļiem lauksaimniecības nozare saņēmusi 53% no visa finansējuma, bet nelauksaimnieciskās uzņēmējdarbības attīstībai atvēlēti 14% jeb 96 miljoni eiro. Jāpiebilst, ka lielākā daļa jeb 95% laukos ir mikrouzņēmumi.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. lūk, tik tālu esam nonākuši

  2. tā jau nav nekāda sensācija! Ja ierēdņi nejēdz definēt rādītājus, tad nav ko brīnīties, jo konkurētspējas palielināšana ir saistīta ar augstāku tehnoloģisko nodrošinājumu un mazāku darbaspēku vajadzību! Citādi jau LV nekļūst efektīva, jo ražojam vismazāk produkcijas no ha, uz 1 cilvēku u.t.t.Eiropā! Un LVAEI vajadzēja konstatēt, ka rādītāji ir vienkārši nepareizi, nevis te baigo “”pētijumu” rezultātā konstatēt, ka nav radītas darbavietas! Diemžēl Eiropai jau nevajag mūsu produkciju, bet gan tikai lai lauki ir vieta, kur ir skaista ainava, nevis cilvēki

  3. Jā, jaunu elektrības pieslēgumu izmaksas gan derētu pārskatīt, ja kādu grib redzēt atgriežamies laukos!

  4. Kamer tur augsa sedes tie zagli,tikmer lv nebus darba,nabagi vairosies,lauku ieaugs sunas un tt.

  5. Nauda iztērēta, bet plānotās lauku attīstības nav. Kas par to atbildīgs? Kas tad dala ES naudu, ja ne ZM
    ierēdņi, kurus lobē ZSA! Aiz šīs naudas plūsmas stāv konkrēti cilvēki, no kuriem ir jāprasa arī konkrēta atbildība, ministrus ( Straujuma, Dūklavs) ieskaitot. Kamēr ierēdņus nesāks saukt pie atbildības, valstī kārtības nebūs.

  6. csb.lv ziņo ,ka 2014.g. Latvijā uzstādīts jauns ražības rekords ,novāktas 2,2 miljoni tonnas graudaugu. Vairāk par tonnu uz 1 iedzīvotāju. Ja tā tad laukos nav vajadzīgas liekas darba vietas ,tās būs neefektīgas .Darba vietām jābūt pilsētās.

Draugiem Facebook Twitter Google+