×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
26. maijs, 2015
Drukāt

Bioloģiskā medus ražotājiem būs lielāks valsts atbalsts (7)

Foto-Uldis MuzikantsFoto-Uldis Muzikants

Turpmāk bioloģiskā medus ražotāji varēs saņemt vienu valsts subsīdiju veidu – 40 eiro par bišu saimi, kas vienlaikus ļaus arī izvairīties no divkārša finansējuma iespējamības, paredz valdības šodien atbalstītie grozījumi noteikumos par valsts atbalstu lauksaimniecībai.

Kā norādīts Zemkopības ministrijas skaidrojumā, pašreizējā likumdošanas paredz viena veida atbalstu biškopības nozarei – 17,07 eiro par bišu saimi, ja pretendentam kārtējā gada 1.janvārī ir vairāk nekā 29 bišu saimes.

Tikmēr jaunie noteikumi par valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanu vides, klimata un lauku ainavas uzlabošanai 2014.-2020.gada plānošanas periodā paredz, ka biškopis, kura saimniecībā laikā no 15.maija līdz 15.septembrim ir vismaz 20 bioloģiski sertificētas bišu saimes, kārtējā gadā varēs saņemt atbalstu 40 eiro par saimi.

Līdz ar to, lai nodrošinātu, ka nepastāv divkāršā finansējuma iespēja, ir nepieciešami grozījumi noteikumos, paredzot, ka bioloģiskā medus ražotāji varēs saņemt vienu atbalsta veidu – 40 eiro par vienu bišu saimi.

Lai samazinātu administratīvo slogu pretendentam un Lauku atbalsta dienests varētu pārliecināties par tā saimniecisko darbību, noteikumos norādīts, ka pretendents saimniecisko darbību ir reģistrējis Valsts ieņēmumu dienestā.

Noteikumi attiecas uz fiziskām un juridiskām personām, kas nodarbojas ar bioloģisko biškopību – kopumā aptuveni 1074 valsts atbalsta saņēmēju.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Par bioloģisko cukura barošanu.Nez vai ir kāds pētijums par bišu baribas ietekmi uz noņemamo medu nākošajā sezonā.Ziemas bišu birums 100% ir pavasari.Cukurs peru telpā ir izēsts pa tiro.Kur var rasties tās atliekvielas medu no parastā cukura,ja medu ievāc magazinas,koo ievāc vasaras gaitā.Ta ir tirākā biologiskā cukura ražotāju lobešana.Nu nepiebarosim tās bites,paļausimies uz dabu.Neesam oligarhi pa 25kg bio cukura maksāt 45€.

  2. VĒLREIZ ATGRIEŽOTIES PIEPLATĪBU MAKSĀJUMU SAŅEMŠANAS 2015.G.No manas puses skatoties,tas ir saimnieciskais genocīds pret visu biškopības nozari kopumā.Interesanti,ar ko biškopis ir sliktāks par strausu,muflonu,šinšilu,alpaku,un vēlvisādu tur brīnumdzīvnieku turētājiem.Vēl tur tajā pārrēķiniem paredzētajā tabulā ir tāda pozīcija ,kā-citas cūkas.Kas tas ir par brīnumu.Rokasgrāmatā atradu apbrīnas vērtu teikumu-Tāpat tiks pārbaudīts,vai bišu stropi ir atbilstoši marķēti.Kas tas ir par sviestu,nemaksāsim neko,bet nāksim kaut ko tur pārbaudīt.Par sankcijām gan laikam aizmirsuši piebilst.Divaini ir arī citi noteikumi,piemēram,ka līdz 15 .aug.nopļautais,tagad,būs jāsavāc un jānovāc,un bez jebkādiem variantiem.Bet ,atvainojiet,kur tad pārejas periods,lai pilsoņi varētu laicīgi sagatavoties jaunajiem noteikumiem.Saprastu,ja pagājšgad,teiksim uz 15.maiju,LAD savā ļoti pārskatāmā mājas lapā ,būtu ievietojuši informāciju,ka būs tā un tā,būtu bijis saprotami,bet tagad,kaut ko nesaprotu,gribam -maksājam,gribam-sūtam divas mājas tālāk…Un kur ir atrunāts par pļavām,kur fiziski to nevar izdarīt-atvainojos,var,bet ar rokas grābekli un lidz potītēm iegrimis kūdrājā,nerunājot par to,kad uzlīst.Un tie draudi,ja jūs šitā,tad mēs jums tā,ja jūs tā -mēs jums šitā.Tagad biškopji,kuri būs nākošie.Izskatās,ka šis pasākums,irplaša mēroga politiska provokācija,lai vienas nozares,pārsvarā patriotiski noskaņotu pilsoņu,izraisītu neuzticību LR un ES kopumā.

    • Labs komentārs. Jā, jā , lielāks atbalsts. Es jau parēķināju, ka pagājušogad bioloģiskais maksājums konkrēti manā saimniecībā bija lielāks nekā šogad es varēšu iegūt. Pareizi, platību maksājumu rokasgrāmatu izdeva tai pat laikā, kad sākās pieteikšanās platību maksājumiem. Nesaprotu, kāpēc šie maksājumi tiek uztverti kā viens un tas pats… 40 eur tak esot par to, ka mainījās noteikumi BLA, SAVUKĀRT 17 EUR ir par saimi valsts atbalsts. Forši vispirms izdomā, tad brīnās, ko sastrādājuši. LAD mājas lapā vēljoprojām pieņem iesniegumus par 17 eur atbalstu. Priekš kam, ja nemaksās to??/??

  3. **, ko jūs rakstat! Valsts atbalsts nebūs vispār, tikai ES, idiotu bars!

  4. Kārtējo reizi ZM veiksmīgi ir apspēlējusi bioloģiskos ražotājus – sākumā biškopjiem piesola 40 EUR par bišu saimi, un tad paziņo, ka šiem nepienākas nacionālās subsīdijas – kaut gan bioloģiskā atbalsta maksājuma aprēķinā nacionālais atbalsts neparādās ne bioloģiskajiem, ne konvencionālajiem biškopjiem. Jau jau, tad jau, bet varēja vēl pie viena piesaukt arī bubuli – “dīvānzemniekus” ar kuriem it kā cīnās, bet līdz šim nav ne definēts kas tie tādi, nedz arī to, kā mērīs šīs “cīņas” sekmes…

  5. Ja ir bioloģiskā medus ražošana, tad ir arī nebioloģiskā. Interesanti, kā ražo nebioloģisko medu?

    • Piem., bioloģiskie nevar izmanot mākslīgāas nebioloģiskās šūnas, barot ar parasto cikuru vai sītupu, kas nav bioloģiski iegūts, stropos izmantotajiem materiāliem jābūt bioloģiskajiem, sanitārie līdzekļi vajadzīgi eko utt.

Draugiem Facebook Twitter Google+