Uncategorized

Bioloģiskajiem zemniekiem Ozolniekos rīkos bezmaksas kursus 2

Foto: Andris Soms

Lai palīdzētu lauksaimniekiem apgūt jaunāko informāciju par zālāju biotopu apsaimniekošanu, kā arī saņemt attiecīgo apliecību, kura būs nepieciešama atbalsta maksājumam, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) sadarbībā ar Latvijas Lauksaimniecības universitāti aprīļa nogalē Ozolniekos rīkos mācību kursus.

Uz mācībām aicināti pieteikties tie lauksaimnieki, kuri iesaistījušies Lauku attīstības programmas 2014.-2020. gadam pasākuma “Agrovide un klimats” aktivitātē “Bioloģiskās daudzveidības uzturēšana zālājos”, kā arī tie, kas jau uzņēmušies saistības par Eiropas Savienības (ES) nozīmes ilggadīgo zālāju biotopiem. Īpaši svarīgi tas ir tiem, kuriem 2017. gads ir jau otrais saistību gads minētajā aktivitātē. Šiem lauksaimniekiem mācības šogad jāapmeklē obligāti, lai varētu saņemt atbalsta maksājumus.

Bezmaksas mācības notiks 21.aprīlī un 26.aprīlī Ozolnieku pagastā, LLKC ēkā Rīgas ielā 34. Mācībās paredzētas gan teorētiskās, gan praktiskās nodarbības uz lauka.

Iepriekšēja pieteikšanās obligāta, savukārt plašāka informācija meklējama LLKC mājaslapā.

Līdzīgi kursi tika rīkoti arī pērn, jo lauksaimniekiem šādas apmācības bija nepieciešamas ES atbalsta maksājumu saņemšanai. Kopumā pērn apmācīti 1932 dalībnieki, savukārt sadarbībā ar Meža konsultāciju pakalpojumu centru apmācītas 1620 personas.

Jau vēstīts, ka kopumā Lauku attīstības plānā 2014.- 2020.gadam bioloģiskās lauksaimniecības dažādu veidu atbalstam paredzēti 15,19 miljoni eiro.

LA.lv