×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
26. augusts, 2015
Drukāt

Biologs: Masveidā Latvijā novērotās medūzas cilvēkiem nav kaitīgas

Foto no "bbriede_avota" tvitera konta.Foto no "bbriede_avota" tvitera konta.

Medūzas, kas pēdējās nedēļās masveidā novērotas Latvijā, cilvēkiem nav kaitīgas, tā “LNT Ziņām sešos” skaidroja Latvijas Universitātes bioloģijas katedras vadītājs Voldemārs Spuņģis.

Visvairāk par medūzām tiek ziņots no Liepājas, Ventspils un Jūrmalas pludmalēm, kur nonākuši tūkstošiem šo ūdens iemītnieku.

Spuņģis norādīja, ka medūzas Baltijas jūrā nebūt nav reta parādība. Piekrastē tik daudz to izskalots tāpēc, ka vasaras beigās – augustā un septembrī – medūzas, kas dzīvo Baltijas jūrā, pakāpeniski iet bojā. Tas ir saistīts ar to dabisko dzīves ciklu.

“Tā ir parādība, kas raksturīga medūzām, īpaši mūsu medūzām, jo viņas dzīvo vienu gadu, vienu vasaru. Rudenī viņa ūdenī izdala olšūnas, spermatozoīdus, un tad viņa savu misiju ir beigusi un bezspēkā viņu izskalo krastā vai viņa nogrimst,” teica Spuņģis.

Kā skaidroja biologs, Baltijas jūra ir specifiska, jo ūdens tajā nav ļoti sāļš. Vienīgās medūzas, kas ir pielāgojušās un var izdzīvot Baltijas jūrā, ir Ausainās aurēlijas. Šīs medūzas ir cilvēkam pilnīgi nekaitīgas. Ja kādreiz Baltijas jūrā nākas saskarties ar šādu dzīvu medūzu un pieskarties tai, var gan rasties nepatīkamas sajūtas, kas līdzinās nātres dzēlienam. Taču bojāgājušās medūzas, kas izskalotas krastā, nekādā veidā cilvēka veselību neapdraudot.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +26.0
Alūksne +24.5
Daugavpils +23.7
Saldus +25.4
Liepāja +25.5
Jelgava +23.7
Ventspils +14.7
Limbaži +23
Madona +24.5
Rēzekne +23.0
Draugiem Facebook Twitter Google+