Laukos
Bio

Biotopu apsaimniekotājiem jāķeras pie mācībām0

Foto: Andris Soms

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) aicina nekavēties ar pieteikšanos rudenī gaidāmajām mācībām Lauku attīstības programmas aktivitātē “Bioloģiskās daudzveidības uzturēšana zālājos” tos saimniekus, kuriem šis ir jau otrais dalības gads pasākumā.

Ja saimnieki mācības nebūs apmeklējuši, Eiropas Savienības (ES) atbalsta maksājumu viņi nesaņems.

Atgādinām, ka mācības obligāti jāiziet tad, ja ir uzņemtas saistības par ES nozīmes ilggadīgo zālāju biotopiem ne vēlāk kā saistību perioda otrajā gadā iegūstot pamatiemaņas zālāju biotopu vai sugu dzīvotņu apsaimniekošanā, apmeklējot mācību kursus un iegūstot atbilstošu dokumentu.

Mācībās paredzētas gan teorētiskās, gan praktiskās nodarbības, un tās var apgūt tikai klātienē atbalsta saņēmējs vai tā pilnvarota persona.

Kā norāda LLKC Tālākizglītības nodaļas izglītības projektu vadītāja Jolanta Sūna-Strautiņa, mācībās paredzētās praktiskās nodarbības notiks uz lauka, augu veģetācijas periodā, tādēļ mācību norises laiks ir ierobežots. Šogad tās notiks līdz oktobra sākumam un tiks atsāktas nākamā gada maijā.

“Aicinām dalībniekus pieteikties jau tagad, lai varētu sākt grupu komplektēšanu. Mācību dalībnieku skaits grupā ir ierobežots. Dalība mācībās ir bez maksas,” sacīja LLJC pārstāve.

Mācībām var pieteikties pie LLKC reģionālo biroju vadītājiem vai sazināties ar LLKC centrālo biroju Ozolniekos. Atkarībā no pieteikušos dalībnieku skaita reģionos mācības tiks nodrošinātas pēc iespējas tuvāk klausītāju dzīvesvietai.

Jau vēstīts, ka kopumā Lauku attīstības plānā 2014.- 2020.gadam bioloģiskās lauksaimniecības dažādu veidu atbalstam paredzēti 15,19 miljoni eiro.

LA.lv