×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
11. novembris, 2016
Drukāt

“Biovela” Mājas desā konstatē bīstamu baktēriju

Kautķermeņi Lietuvas gaļas pārstrādes uzņēmuma "Biovela Group" ražotnē.Kautķermeņi Lietuvas gaļas pārstrādes uzņēmuma "Biovela Group" ražotnē.

Foto - LETA

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) Lietuvas uzņēmuma “Biovela UAB Mesos Perdirbimo Paqalinys” ražotajā auksti kūpinātajā “Mājas desā” konstatējis cilvēka veselībai bīstamo verotoksigēno E. Coli baktēriju.

Kā aģentūru LETA informēja PVD pārstāve Ilze Meistere, šī baktērija var izraisīt diareju un hemolītisko urēmijas sindromu, citiem vārdiem sakot – caureju vai pat asiņaino caureju.

PVD aicina nelietot uzturā Lietuvas uzņēmumā “Biovela UAB Mesos Perdirbimo Paqalinys” ražoto auksti kūpināto “Mājas desu”, kuras derīguma termiņš ir 2017.gada 22.janvāris, svītru kods – 4770118401377.

Ražošanas uzņēmums ir garantējis, ka līdz šīs dienas beigām piesārņotā produkta partija tiks izņemta no tirdzniecības.

Kā norādīja veikalu “Maxima”, “Rimi”, “Aibe” un “top!” pārstāvji, šajos veikalos šāda produkta nav. “Rimi” un “Maxima” veikalos šis produkts neesot pieejams jau kādu ilgāku laiku. No tiem tīkla “Aibe” veikaliem, kuros bija, tas ir izņemts. Zīmola “top!” pārstāvji atzina, ka dažos no tīkla veikaliem šis produkts ir bijis, taču, pateicoties operatīvai piegādātāju informācijai, produkts no tirdzniecības ticis izņemts.

PVD par konstatēto ir informējis Lietuvas Pārtikas un veterināro dienestu, kā arī ziņojis Eiropas Savienības Ātrajā brīdināšanas sistēmā, lai par bīstamo produktu brīdinātu arī citas Eiropas Savienības dalībvalstis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+