Mobilā versija
+0.1°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
11. novembris, 2016
Drukāt

“Biovela” Mājas desā konstatē bīstamu baktēriju

Kautķermeņi Lietuvas gaļas pārstrādes uzņēmuma "Biovela Group" ražotnē.Kautķermeņi Lietuvas gaļas pārstrādes uzņēmuma "Biovela Group" ražotnē.

Foto - LETA

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) Lietuvas uzņēmuma “Biovela UAB Mesos Perdirbimo Paqalinys” ražotajā auksti kūpinātajā “Mājas desā” konstatējis cilvēka veselībai bīstamo verotoksigēno E. Coli baktēriju.

Kā aģentūru LETA informēja PVD pārstāve Ilze Meistere, šī baktērija var izraisīt diareju un hemolītisko urēmijas sindromu, citiem vārdiem sakot – caureju vai pat asiņaino caureju.

PVD aicina nelietot uzturā Lietuvas uzņēmumā “Biovela UAB Mesos Perdirbimo Paqalinys” ražoto auksti kūpināto “Mājas desu”, kuras derīguma termiņš ir 2017.gada 22.janvāris, svītru kods – 4770118401377.

Ražošanas uzņēmums ir garantējis, ka līdz šīs dienas beigām piesārņotā produkta partija tiks izņemta no tirdzniecības.

Kā norādīja veikalu “Maxima”, “Rimi”, “Aibe” un “top!” pārstāvji, šajos veikalos šāda produkta nav. “Rimi” un “Maxima” veikalos šis produkts neesot pieejams jau kādu ilgāku laiku. No tiem tīkla “Aibe” veikaliem, kuros bija, tas ir izņemts. Zīmola “top!” pārstāvji atzina, ka dažos no tīkla veikaliem šis produkts ir bijis, taču, pateicoties operatīvai piegādātāju informācijai, produkts no tirdzniecības ticis izņemts.

PVD par konstatēto ir informējis Lietuvas Pārtikas un veterināro dienestu, kā arī ziņojis Eiropas Savienības Ātrajā brīdināšanas sistēmā, lai par bīstamo produktu brīdinātu arī citas Eiropas Savienības dalībvalstis.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (1)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+