Kultūra
Teātris un kino

Birgitas festivālā rādīs divus Latvijas Nacionālā baleta uzvedumus 0

Andra Tones foto

Latvijas Nacionālais balets ar izrādēm “Karlsons lido…” un “Bolero…” viesosies Birgitas festivālā Tallinā, LA.lv uzzināja LNOB.

12. un 13. augustā Latvijas Nacionālais balets Birgitas festivālā Tallinā izrādīs Jura Karlsona baletu “Karlsons lido…” un iestudējumu “Bolero…” ar Morisa Ravela un Modesta Musorgska mūziku. Viesizrādēs piedalīsies arī Latvijas Nacionālās operas orķestris galvenā diriģenta Mārtiņa Ozoliņa vadībā.

Izrādes notiks Piritas klostera drupās. Visā pasaulē augstu novērtētais Birgitas festivāls notiek kopš 2005. gada, tā dibinātājs un mākslinieciskais vadītājs līdz 2016. gadam bija pasaulslavenais diriģents Eri Klass. Šobrīd festivāla māksliniecisko vadību pārņēmis ievērojamais igauņu diriģents Risto Josts.

2017./2018. gada sezonā Latvijas Nacionālā opera un balets uz Tallinu dosies arī no 26. februāra līdz 2. martam, kad Igaunijas un Latvijas simtgades svinību ietvaros notiks abu valstu nacionālo operu un baletu apmaiņas viesizrādes. Igaunijas Nacionālā opera Latvijas skatītājiem piedāvās Paula Hindemita operu “Kardijaks” un Eduarda Tubina baletu “Goblins”, bet Latvijas Nacionālā opera un balets uz Tallinu vedīs Džuzepes Verdi operu “Nabuko”, baletu “Šeherezāde un viņas stāsti”. Tāpat abas operas viesizrāžu ietvaros sniegs krāšņus Galā koncertus.

LA.lv