×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
27. jūnijs, 2013
Drukāt

Bīriņu pilī “Pils gleznas”


Foto - Gunārs KušķisFoto - Gunārs Kušķis

Līdz jūnijam beigām skatītāju vērtējumam Bīriņu pils Lielajā zālē nodotas gleznotājas Vēsmas Vītolas apuveni desmit lielformāta gleznas, kas gleznotas speciāli minētās pils Lielajai zālei. 


 

Uzgleznot lielformāta gleznu nav viegls darbs, ja pils zāles augstums ir ap pieciem metriem. Lai glezna labi un pārliecinoši izskatītos, tai jābūt cienīgai pēc izmēriem. Gleznotāja šo uzdevumu ir pārliecinoši atrisinājusi. “Hortenziju pušķis” (2,3 x 1,2 m), arī “Īrisi”, “Zilie tauriņi” un “Divas lilijas” u. c. Māksliniece ar ziediem ir uz “tu”. Viņa tos variē, kārto un krāsainību tiem piedod pēc savas dabas uztveres, kā arī katras situācijas, kā minētais zieds ir nonācis mākslinieces redzeslokā. Pārliecinoša ir glezna “Sarkanais neprāts”, kur redzam uz melna fona lielus magoņu ziedus ar zelta kātiem. Katra mākslinieces Vēsmas Vītolas glezna mūs fascinē ar savu krāsas burvību un neatkārtojamību, glezniecisko risinājumu, kas ļautu vēl un vēl pārliecināties par glezniecisko spēku, jo māksliniece to māk likt vietā un laikā.

Šoreiz klusās dabas pamaz, tikai pāris darbi, bet arī tie pārliecinoši parāda, ka tajos ir demonstrēta mākslinieces radošā izdoma ar iespējām tos attēlot krāsās. Grūti ir vērtēt, kurš no tiem pārliecinošāks – “Sarkanais ananass”, “Vāze ar kliņģerītēm” vai “Sapņu krūze”. Katrā no minētajām gleznām ir savs spēks un pievilcība, kas piesaista skatītāju. Izstāde nav liela, bet parāda, ka ar lielām darba spējām un bagātīgu iztēli var radīt atmiņā paliekošus mākslas darbus.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+