×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
4. oktobris, 2012
Drukāt

Birkertu satrauc LNB jaunās ēkas celtniecības gaita

Foto - LETAFoto - LETA

Arhitektu Gunāru Birkertu satrauc viņa projektētās Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) jaunās ēkas celtniecības gaita, tāpēc viņš septembra beigās pirmo reizi bez īpaša uzaicinājuma ieradies apraudzīt projekta virzību, raksta žurnāls “Ir”.

“Kad es redzēju, ka iet tik bēdīgi, nolēmu – braukšu pats uz savu roku. Ieradīšos, runāšu. Negodīgums, birokrātija neveicina to, ka ēku uzbūvēs līdz 2013.gada beigām,” satraukumu paudis arhitekts.

“Ir jāsaprot, ka pašlaik visiem ir jādomā vienā virzienā. Virziens ir 2013.gada beigas, kad visam ir jābūt kārtībā. Jo tā ir viena no lielajām dienām Latvijas kultūrai. 2014.gads ir Eiropas kultūras galvaspilsētas gads, Dziesmusvētki utt.,” sacījis Birkerts, “Okupācijas muzeju jau nostūma nost, bet bibliotēku nevar atļauties nostumt. Ja ir godaprāts un vienošanās, tad šis darbs ir jāpadara.”

Birkertu apbēdinot projekta lēnā virzība, kur liela loma esot arī ierēdņiem: “Neviens negrib pieņemt nekādu lēmumu. Viens ierēdnis novizē, iedod nākamajam, tas atkal nākamajam. Beigās visi ir novizējuši, visi redzējuši, bet nekas nenotiek. (..) Tipiski birokrātijas simptomi: neviens nav vainīgs, viss ir labi, bet nekas nekust no vietas”.

Lai arī ieradies Latvijā, lielā sanāksmē par LNB jaunās ēkas projektu Birkerts nav piedalījies. “Es nezinu, ko esmu aizskāris. Esmu vienīgi pateicis, ka, no ārpuses skatoties un taisot projekcijas, mēs bibliotēku laikus nevaram pabeigt – kamēr cilvēki nevienojas, kamēr viņu godaprāts neņem virsroku.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+