Mobilā versija
+0.8°C
Austris
Svētdiena, 22. janvāris, 2017
31. maijs, 2016
Drukāt

Birķineļu baznīcas logos atmirdz 18. gadsimta ainavas (1)

Foto: Daugavpils novada domeFoto: Daugavpils novada dome

Veiksmīgi apvienojot Berķeneles Raiņa mājas direktores Ineses Bērziņas, Daugavpils novada Kultūras pārvaldes Kultūras mantojuma daļas un Špoģu Mūzikas un mākslas skolas audzēkņu un pedagogu spēkus, ar mākslas darbiem papildināts vērtīgs, bet piemirsts arhitektūras objekts, LA.lv uzzināja Daugavpils novada domē.

Birķineļu baznīca ir celta 1830. gadā, pārcietusi visdažādākās vēstures pārbaudes un šobrīd diemžēl ir pamesta. Pateicoties Špoģu mūzikas un mākslas skolas audzēkņu radītajiem mākslas darbiem, tās logos panākta gaismas un spoguļattēla ilūzija. Šķiet, ka tajos atspīd Birķineļu apkārtnes burvīgās dabas ainavas.

“Turklāt, ieskatoties dziļāk, gleznotās ainavas iznirst kā no senatnes, no kādiem senaizmirstiem laikiem, jo iedvesmai bērni izmantojuši 18. gadsimta mākslinieka Johana Kristofa Broces zīmējumus,” piebilst Kultūras pārvaldes Kultūras mantojuma daļas vadītāja Brigita Madalāne.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Skaisti, patīkami redzēt vēl vienu senu celtni atdzimstam :))

Mēnešreizes mākslā – pārāk smags kumoss Latvijas sabiedrībai? (4)Ziņa par Ingrīdas Pičukānes izstādi "Sarkanā istaba", kurā viņa ataino ar mēnešreizēm saistīto personīgo pieredzi, zibenīgi uzkarsēja tīmekļa temperatūru līdz vairākiem simtiem komentāru. Gandrīz visi no tiem bija naidīgi, izsmējīgi un rupji. Vai menstruācija mākslā ir pārāk smags kumoss Latvijas sabiedrībai?
Draugiem Facebook Twitter Google+