Mobilā versija
Brīdinājums +15.6°C
Rodrigo, Rauls
Pirmdiena, 25. septembris, 2017
31. maijs, 2016
Drukāt

Birķineļu baznīcas logos atmirdz 18. gadsimta ainavas (1)

Foto: Daugavpils novada domeFoto: Daugavpils novada dome

Veiksmīgi apvienojot Berķeneles Raiņa mājas direktores Ineses Bērziņas, Daugavpils novada Kultūras pārvaldes Kultūras mantojuma daļas un Špoģu Mūzikas un mākslas skolas audzēkņu un pedagogu spēkus, ar mākslas darbiem papildināts vērtīgs, bet piemirsts arhitektūras objekts, LA.lv uzzināja Daugavpils novada domē.

Birķineļu baznīca ir celta 1830. gadā, pārcietusi visdažādākās vēstures pārbaudes un šobrīd diemžēl ir pamesta. Pateicoties Špoģu mūzikas un mākslas skolas audzēkņu radītajiem mākslas darbiem, tās logos panākta gaismas un spoguļattēla ilūzija. Šķiet, ka tajos atspīd Birķineļu apkārtnes burvīgās dabas ainavas.

“Turklāt, ieskatoties dziļāk, gleznotās ainavas iznirst kā no senatnes, no kādiem senaizmirstiem laikiem, jo iedvesmai bērni izmantojuši 18. gadsimta mākslinieka Johana Kristofa Broces zīmējumus,” piebilst Kultūras pārvaldes Kultūras mantojuma daļas vadītāja Brigita Madalāne.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Skaisti, patīkami redzēt vēl vienu senu celtni atdzimstam :))

Par otrā Baltijas jūras koru konkursa laureātu kļuvis koris no Īrijas (6)Par Otrā Starptautiskā Baltijas jūras koru konkursa 1. vietas un Grand Prix ieguvēju, saņemot īpašo Jūrmalas pilsētas kausu un 3500 eiro Latvijas Valsts Meži Lielo balvu, kļuva koris no Īrijas "New Dublin Voices".
Draugiem Facebook Twitter Google+