Mobilā versija
+7.6°C
Laimonis, Laimis, Elva, Elvijs, Elvis
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
31. maijs, 2016
Drukāt

Birķineļu baznīcas logos atmirdz 18. gadsimta ainavas (1)

Foto: Daugavpils novada domeFoto: Daugavpils novada dome

Veiksmīgi apvienojot Berķeneles Raiņa mājas direktores Ineses Bērziņas, Daugavpils novada Kultūras pārvaldes Kultūras mantojuma daļas un Špoģu Mūzikas un mākslas skolas audzēkņu un pedagogu spēkus, ar mākslas darbiem papildināts vērtīgs, bet piemirsts arhitektūras objekts, LA.lv uzzināja Daugavpils novada domē.

Birķineļu baznīca ir celta 1830. gadā, pārcietusi visdažādākās vēstures pārbaudes un šobrīd diemžēl ir pamesta. Pateicoties Špoģu mūzikas un mākslas skolas audzēkņu radītajiem mākslas darbiem, tās logos panākta gaismas un spoguļattēla ilūzija. Šķiet, ka tajos atspīd Birķineļu apkārtnes burvīgās dabas ainavas.

“Turklāt, ieskatoties dziļāk, gleznotās ainavas iznirst kā no senatnes, no kādiem senaizmirstiem laikiem, jo iedvesmai bērni izmantojuši 18. gadsimta mākslinieka Johana Kristofa Broces zīmējumus,” piebilst Kultūras pārvaldes Kultūras mantojuma daļas vadītāja Brigita Madalāne.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Skaisti, patīkami redzēt vēl vienu senu celtni atdzimstam :))

Nacionālais vēstures muzejs: Gribam skaidrību, kad pils rekonstrukcija beigsiesLatvijas Nacionālais vēstures muzejs (LNVM) vēlas skaidrību par to, cik ilgi ievilksies Rīgas pils kastelas daļas restaurācija un pārbūve, aģentūrai BNS teica LNVM direktors Arnis Radiņš.
Draugiem Facebook Twitter Google+