Mobilā versija
Brīdinājums +17.5°C
Pēteris, Pāvils, Pauls, Paulis
Ceturtdiena, 29. jūnijs, 2017
15. septembris, 2015
Drukāt

Birmingemas universitātē atrasti varbūt vissenākā Korāna fragmenti (2)

Ekrānšāviņš no BBC.comEkrānšāviņš no BBC.com

Birmingemas universitātes bibliotēkā dažādu Tuvo austrumu grāmatu un dokumentu krājumā atklāti fragmenti no Korāna, kas, ļoti iespējams, ir viens no vissenākajiem pasaulē, raksta BBC.

Oglekļa analīze atklājusi, ka universitātē glabātie Korāna fragmenti rakstīti uz kazas vai aitas ādas pergamenta. Tie rakstīti pirms aptuveni 1370 gadiem, proti, starp 568. un 645. gadu, un tas savukārt nozīmē, ka grāmata nāk no pašiem islama pirmsākumiem, jo pravietis Muhameds pierakstīja Korānu starp 610. un 632. gadu.

Universitātes Islama un kristietības studiju profesors Deivids Tomass norādījis – gluži iespējams, ka cilvēks, kurš rakstījis šo Korānu, dzīvojis Muhameda laikā, iespējams, pazinis viņu vai vismaz dzirdējis viņa sprediķus.

Atklājums bija gluži vai nejaušs – Korāna fragments gadījās acīs pēcdoktorantūras pētniekam Albam Fedeli, un viņš nolēma veikt oglekļa analīzi. “Mums pat sapņos nerādījās, ka Korāns izrādīsies tik vecs,” sacīja īpašās kolekcijas glabātāja Sūzena Vorola: “Ir fantastiski aizraujoši uzzināt, ka pie mums glabājas viens no vissenākajiem Korāna paraugiem pasaulē.”

Islama svētais teksts universitātes bibliotēkā neatpazīts bija nogulējis gandrīz gadsimtu.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Korāna fragments un daudz citas senlietas kuras glabājas svešo valstu muzejos un privātās kolekcijās ir nozagtas un nelikumīgi izvestas no to atrašanas valstīm,baltie zagļi.

Itālija draud vairs neuzņemt nelegālos migrantus (1)Ārvalstu kuģi, kuros tiek vesti jūrā uzņemtie nelegālie imigranti, Itālijas ostās netiks uzņemti, ja vien citas Eiropas Savienības (ES) valstis neuzņemsies lielāku atbildības slogu imigrācijas krīzes risināšanā, trešdien pavēstīja augsta ranga informācijas avots valdībā.
Ķīnas karakuģi uz Baltijas jūruPlānotā Ķīnas karakuģu piedalīšanās jūlija nogalē Baltijas jūrā gaidāmajos manevros kopā ar Krieviju var pastiprināt spriedzi reģionā, uzskata Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkevičs.
Draugiem Facebook Twitter Google+