×
Mobilā versija
Brīdinājums +24°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
24. novembris, 2016
Drukāt

Birojs: Vējonis var neizsludināt lojalitātes grozījumus Izglītības likumā (29)

Foto Valsts prezidenta kancelejaFoto Valsts prezidenta kanceleja

Valsts prezidents Raimonds Vējonis var neizsludināt vakar Saeimā pieņemtos Izglītības likuma grozījumus, bet jāsaprot, vai atgriezt iespējams tikai šo likumu vai arī tā ietekme uz budžetu ir tik liela, ka atpakaļ būtu jāatdod viss valsts budžeta likumprojekts, aģentūrai LETA skaidroja Saeimas Juridiskā biroja vadītāja Dina Meistere.

Grozījumi līdz ar citām izmaiņām nosaka gadījumus, kad iespējams no darba atbrīvot valstij nelojālus pedagogus. Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrībā aģentūrai LETA iepriekš norādīja, ka likuma grozījumu pieņemšanas gadījumā tā lūgs Vējonim likumu neizsludināt.

Meistere skaidroja, ka Valsts prezidenta kompetencē ir neizsludināt Saeimā pieņemtos likumus, nododot tos otrreizējai caurskatīšanai parlamentā.

Saskaņā ar Satversmes 71.punktu desmit dienu laikā, skaitot no likuma pieņemšanas Saeimā, Valsts prezidents motivētā rakstā Saeimas priekšsēdētājam var prasīt likuma otrreizēju caurlūkošanu. Ja Saeima likumu negroza, tad prezidents otrreiz ierunas nevar celt.

Vienlaikus Meistere uzsvēra, ka ir jāsaprot, vai atgriezt iespējams tikai Izglītības likumu vai arī tā ietekme uz budžetu ir tik liela, ka Saeimai atpakaļ būtu jāatdod viss valsts budžeta likumprojekts.

Valsts prezidentam nav tiesību neizsludināt likumu, ja steidzamības kārtas piemērošanu tam atbalstīja divas trešdaļas Saeimas deputātu, skaidroja Meistere. Izglītības likums par steidzamu tika atzīts 31.oktobra sēdē. Par steidzamības noteikšanu balsoja 54 deputāti, bet 33 balsoja pret, kas nenodrošina divas trešdaļas deputātu balsu.

Juridiskais birojs, izskatot likumprojektu par Izglītības likuma grozījumiem, jau iepriekš rosināja to izņemt no budžeta paketes, jo likumprojektā nesaskatīja ietekmi uz budžetu. Tomēr Izglītības un zinātnes ministrija pirms otrā lasījuma iesniedza alternatīvu priekšlikumu redakciju.

Saeimas Kārtības rullis nosaka, ka, ja Valsts prezidents Satversmes 71.panta kārtībā ir prasījis likuma otrreizēju caurlūkošanu, Saeima nākamajā sēdē bez debatēm nodod prezidenta motivētos iebildumus atbildīgajai komisijai un citām komisijām un lemj par termiņu, kādā iesniedzami priekšlikumi un likums atkārtoti izskatāms.

Kā ziņots, Saeima vakar galīgajā lasījumā pieņēma tā dēvētos lojalitātes grozījumus Izglītības likumā, kas nosaka gadījumus, kad iespējams no darba atbrīvot valstij nelojālus pedagogus. Likuma izmaiņas atbalstīja 56 deputāti, bet pret to balsoja 35 parlamentārieši.

Likumprojekta autore – Izglītības un zinātnes ministrija – skaidro, ka tas izstrādāts, lai pēc iespējas novērstu riskus valsts un sabiedriskajām interesēm, demokrātijai, drošībai un attīstībai, kas varētu rasties izglītības iestādes vadītāja vai pedagoga prettiesiskas darbības dēļ, proti, lai novērstu to, ka izglītības iestādē strādā tās vadītājs vai pedagogs, kas ir nelojāls Latvijai un tās Satversmei, kā arī ierobežotu neracionālu valsts budžeta līdzekļu izlietojumu.

Likumprojekta mērķi iepriekš minētā kontekstā ir nodrošināt tādas personas darbību, kura spēj pilnvērtīgi un kvalitatīvi mācīt, audzināt, strādāt ar izglītojamajiem, pilnībā nodrošinot viņiem iespēju attīstīt savu garīgo un fizisko potenciālu un iegūt kvalitatīvu izglītību, samērīgi izglītojamo tiesību un interešu aizsardzības nolūkā ietekmēt izglītības iestāžu vadītāju un pedagogu nodarbināšanu un nodrošināt tiesību normām atbilstošu izglītības iestāžu vadītāju un pedagogu nodarbināšanu, pēc iespējas novēršot kaitējuma risku izglītojamo interesēm, kā arī valsts drošības interesēm.

Likums stāsies spēkā 2017.gada 1.janvārī.

Pievienot komentāru

Komentāri (29)

 1. Latvijas Ekspertu Simpozijs Atbildēt

  svarīgi ir volstrītas-pentagopotas zaglīgo salašņu bandas spiegus laikus atklāt, dazadus peisainus mikstčauļus-naida kurinātājus !

 2. Tad viņš nebūtu kārtīgs latvietis Atbildēt

  Tas būtu ļooti slikts signāls latviešiem Latvijā. Propagandas nekaunība pieaugtu ģeometriskā progresijā !!!

 3. pēc lasītā, bet labs Atbildēt

  reksis
  28.11.2016 12:08
  =Izdevums: Krievija plāno uz Baltkrieviju pārsviest vairākas divīzijas = un tālākā kustība pret likumu ir saprotama- kā tad sagaidīs ”atbrīvotājus”- mēs jau darījām, ko varējām…
  Atbildēt

  reksis
  28.11.2016 12:10
  un tā gribās tos tankus bučot un te tāds likums neļauj sagatavoties arī Vējonim – nost – prom…

 4. Varbut LA cenzoriem vajadzetu konkreti deklaret, ka komentet atlauts tikai tiem tikamajiem un atbalstamajiem kremla trolliem, pret kuriem tiem nekad nav nekadu iebilzu, bet citiem, seviski kremliniem netikamu viedoklu paudejiem – liegts, lai nebutu nepatikamu parpratumu un nevajadzigu pulu gan rakstitajiem, gan dzesejiem..?

  • Призываете нарушить конституцию страны?!!! А как же быть со ст.100, по которой любая цензура запрещена?

 5. Ko gan lai no šitā pāķa sagaida … ????? vejonis …. pavejonis ….

 6. Vējonis pats ir nelojāls latviešu valstij,jo savās runās ne reizi nav uzrunājis LATVIEŠU tautu,bet tikai mistisko Latvijas tautu…,un priecājies par krievu “sasniegumiem”Latvijas labā.

 7. šoreiz neizsludināt būtu tikai saprātīgi un tālredzīgi. Izskatās, ka kādai daļai no priekštāvjiem jau “brauc jumts”

 8. Vai pastav vel saubas par Pleskavas desantnieka delina,un NATO ienaidnieka no Puzes bunkura stipendiata izveli ?
  Kadu sodu ES un NATO Valsti Latvija piespriez par Valsts nodevibu ?

  • Слабительное не помогает, видимо. Доктор, а может вам клизму прописать?

   • Tu utainais krievu salašņa …. klizmu pats savā tūplī vari taisīt ….

    • Нет уж, я не жадный. Только вам с доктором, и без очереди, и даже смазать можно….. скипидаром! Для полноты удовольствия!

 9. viņu taču ievēlēja ar SC atbalstu , tagad pienācis laiks saimniekam atdot parādu !

 10. Neizsludinot šos grozījumus, automātiski tiks norādīts, ka pedagogs drīkst būt valstij nelojāls un legalizēta esošā situācija! Vai tas nav absurds?

  • Абсурд это ваше идиотское упорство, с которым вы хотите ввести в практику нашей жизни закон Линча! Может вы просто будете вешать «нелояльных» педагогов во дворах школ, так сказать, в воспитательных целях?!

   • Kremla cekistu propagandas un dezinformacijas trollim ar segvardu “grafists” :
    nenokavejiet labpratigi pieteikties pirmajam lopu vagonu transportam,kura bus atlauta 5 kg bagaza,austrumu virzirna.Nakosajos lopu vagonu esalonos bagaza netiks atlauta.
    One Way Ticket !

    • Доктор! Примите успоительного вместе со слабительным! Это будет в самый раз для вас с вашим то диагнозом. Вот где вы увидили пропаганду и дезинформацию? Полохо у вас не только с психикой, но и со зрением тоже.
     Сядьте на горшок и пойте другую песню! Вагонов я вам не дам!

 11. Juristi te nodarbojas ar juridisko ekvilibristiku (atgriezt vai neatgriezt!), nevis ar faktiskās realitātes
  analīzi: vai šie grozījumi ir reāli nepieciešami vai nē. Bet kas notiek skolās? Ir pedagogi ,kuri nemaz neslēpj, ka ir nelojāli Latvijas valstij, kā Rafaļskis no 40. Rīgas vidusskolas, kurš joprojām tur strādā.
  Krievu skolas apzināti ved bērnus pie okupācijas monstra Pārdaugavā 9. maijā, bet valsts amatpersonas izliekas, ka viss ir kārtībā. Vai prezidenta juristi un pats Vējonis to nesaprot, kādus uzskatus cenšas bērniem uzspiest šie pedagogi? Tās nav nekādas cilvēktiesības, ar ko te veikli piesedzas šie nelojālie pedagogi un viņu atbalstītāji, bet gan valstij nelojālu pilsoņu audzināšana, sava veida 5. kolonas veidošana jaunajā paaudzē. Vai tad tāds ir Latvijas valsts mērķis?

  • А фактическая реальность такова, Андрюша, что таким законом легализуются политические репрессии по идеологическим и национальным признакам! Охота на ведьм как в средние века и маккартизм в одном флаконе. Вот у тебя уже и списочек заготовлен. Почти как в Гестапо. А не хочешь ли ты, Андрюша, в айзацкоманде поработать? Лично почистить ряды педагогов, так сказать.

  • Vējonis neizsludinās, jo viņš taču pats ir OKUPĀCIJAS PRODUKTS un tādēļ jāpiekopj saimnieku politika.

 12. neizsludinās vai tikai “var neizsludināt” ??

 13. Vai ir kādas sakarības ar ZZS Grigules balsojumu balstot Krievijas propogandu un ZZS Vējoņa tāda paša veida rīcību neparakstot lojalitātes grozījumus Izglītības likumā? Ja neparaksta, tad sāk nākt visciešākās aizdomas par ZZS uz sadarbību ar SC un kursu Kremļa virzienā…
  Sākt palikt skumīgi un ko tad stāvēt tribīnē 11. novembrī un tad 18. ?

 14. Latvijas žurnālisti ceļ brēku, tracina sabiedrību ar pasaules galu, pie kura novedīs ASV prezidenta simpātijas Krievijai (par ko neviens neko gan nezin), bet te pašu prezidents lobē Putina politiku Lavijas valsts skolās un tā kā nekas sevišķs, ikdiena.

Draugiem Facebook Twitter Google+