Sports
Futbols

Birokrātija Liepājas ceļā – uz Belfāstu bez leģionāriem 4

foto: LETA

Neparastā situācijā pirms eirokausiem nokļuvis futbola klubs “Liepāja/Mogo” – uz pirmo spēli Eiropas līgas kvalifikācijā Ziemeļīrijā pret Belfāstas “Crusaders”, visticamākais, nevarēs doties vairums leģionāru un, iespējams, arī galvenais treneris Tamazs Pertija. Iemesls – laika trūkums vīzu nokārtošanai.

“Mums fiziski pietrūka laika. Lielbritānijas vēstniecība vīzu pieteikumus pieņem tikai pirmdienās. Pirms nedēļas notika izloze, šodien viņi nestrādā. Iesaistījām Ziemeļīrijas futbola federāciju, UEFA, bet izskatās, ka tas neko neatrisinās. Ar katru stundu cerības arvien noplok. Attiecībā uz Pertiju ir tā, ka lidosim uz Parīzi, kur mums apsolīts palīdzēt, un no turienes spēles dienā – uz Belfāstu,” “LA” pirmdien sacīja “Liepāja/Mogo” prezidents Māris Verpakovskis, piebilstot, ka radusies situācija viņam ir pārsteigums. Tā noticis tādēļ, ka Lielbritānija nav Šengenas zonā.

Komanda uz Belfāstu izlidos trešdien ar čarterreisu, bet mājās, visticamākais, būs jāpaliek Giorgi Eristavi, Abdulam Gueijem, Seidinam Keita, Alasanem Diopam, Mihailo Tomkovičam, kā arī Artjomam Osipovam (Latvijas futbolists ar Krievijas pasi) un Valentīnam Raļkevičam (Latvijas nepilsoņa pase). Kopā ar komandu no ārzemniekiem varēs būt Dario Tomičs un Leonels Strumija, norādīja Verpakovskis.

“Cīnīsimies, sastāvs ir diezgan dziļš un tiem spēlētājiem, kas parasti netika laukumā, šī būs laba iespēja pierādīt, ka nepelnīti atstāti malā. Tā kā ļoti liela uztraukuma nav, visiem komandas spēlētājiem es ticu. Uz papīra uzmetām iespējamo sastāvu – neredzu nekādu traģēdiju, jau pirmajā spēlē cīnīsimies par uzvaru. Skaidrs, ka viegli nebūs, bet tas nemaina mūsu mērķus,” piebilda Māris Verpakovskis.

Diemžēl ir arī savainojumu problēmas – šodien netrenējās Artūrs Karašausks, Jānis Ikaunieks un Kristaps Grebis, taču galvenais treneris Tamazs Pertija cer, ka ceturtdienas spēlei viņi būs gatavi. Viņš uzsver, ka sastāvs ir pietiekami dziļš, lai arī bez minētajiem leģionāriem cīnītos par pozitīvu iznākumu. Savs plusiņš sameklējams arī negatīvajā – šāds Liepājas modelis pretiniekiem būs pārsteigums. Pertija pieļauj, ka arī nevarēs būt ar komandu, kuru tādā gadījumā vadīs palīgs Mareks Zuntners.

Eiropas līgas kvalifikācijas pirmās kārtas pirmā spēle ceturtdien notiks Belfāstā, atbildes mačs – pēc nedēļas Liepājā. Uzvarētājs divu spēļu summā iekļūs nākamajā kārtā. Ceturtdien šajā pašā turnīra stadijā Eirokausus uzsāks arī “Ventspils” un “Jelgava”.

LA.lv