Kokteilis
Ceļo

Birštona – karaļu kūrorts Lietuvā 16

Foto – Wikipedia.org

Jau 400 gadu Nemunas upes gleznainos lokus Birštonā Lietuvas dienvidos sauc par karalisko atpūtas novadu. Gan brīnišķīgas ainavas, gan minerālūdens avoti, gan ārstnieciskā kūdra un dūņas arī šodien tūristus un atpūtniekus no visas pasaules turpina vilināt uz Birštonu.

 

Īpašu uzmanību šā vēsturiskā kūrorta pēdējo gadu straujajai attīstībai veltīja Lietuvas vēstniecība Latvijā, speciāli organizējot Birštonas prezentāciju starptautiskās izstādes “Balttour 2013” laikā.

Kā atzīmēja pilsētas vicemērs Jozs Aleksandravičus, 2012. gadā šeit ievērojami pieaudzis kopējais tūristu skaits – arī no Latvijas interese pērn pieaugusi par 19%.

Ko piedāvā kūrorts? Piemēram, šeit sanatorijā “Tulpe” ir iespēja ārstēt mugurkaula traumas, skoliozi, starpskriemeļu disku trūci, cerebrālo trieku un daudzas citas slimības (www.tulpe.lt). Četru veidu ārstnieciskās dūņas, dabiskā minerālūdens vannas piedāvā sanatorija “Versme” (www.versme.com).

Visvairāk latviešus pērn interesējusi Birštonas SPA “Karaliskā rezidence”, kur darbojas unikāls Lietuvas kulinārijas mantojuma muzejs, rūdīšanās baskāju taka, speciālās vingrošanas programmas u. c. (www.karaliskojirezidencija.lt).

Birštonā uz kuģa var organizēt ne tikai kāzas, bet arī zinātniskās konferences, jo tas peld 21 km pa Nemunas upi (www.sonata.lv). Vasarā bērnu nometnes tiek organizētas kādreizējā klostera telpās, kas tagad atjaunotas. Visiem interesentiem ir pieejams skaists pastaigu un atrakciju parks. Izmantojot ES fondus, ir atjaunota kūrorta vēsturiskā ēka ar deju zāli “Kurhauzs”.

Nesen Latvijas dāliju selekcionāre Rita Zaļā savu jauno ugunīgi oranžo dāliju šķirni nosauca Birštonas vārdā, jo tās krāsa atgādina šīs Lietuvas pilsētas ģerboņa krāsu. Septembra sākumā šeit pilsētnieki organizē krāšņus Dāliju svētkus. Bet katru gadu jūnija otrās nedēļas nogalē viesmīlīgā Birštona aicina visus uz saviem vērienīgajiem Pilsētas svētkiem.

 

LA.lv