Foto – Zigmunds Bekmanis

Netālajā Birštona – nepārtraukti mainīgā kūrvieta. Var piedzīvot arī 1001 nakts rituālu 0

Ik reizi apmeklējot Birštonu Lietuvas Dzūkijā, vienmēr ar baltu skaudību raugos uz dienvidu kaimiņu mērķtiecību kūrorta attīstībā. Jau esošajām sanatorijām un SPA viesnīcām pērnajā  novembrī piepulcējies jauns atpūtas komplekss “Vytautas Mineral SPA” deviņu hektāru platībā.

Reklāma
Reklāma

Absolūtais minerālūdens

Veselam
7 produkti, kas visiem šķiet veselīgi, taču patiesībā tādi nav 16
“Pasažieriem bez sejas maskas var tikt atteikta iekāpšana transportlīdzeklī!” Paziņojums autobusa salonā samulsina braucēju 55
Kokteilis
Krišjāņa Kariņa sieva Anda publisko emocionālu vēsti vīra atbalstam: “Es apprecēju vienu no drosmīgākajiem, godīgākajiem, gudrākajiem un labestīgākajiem vīriešiem pasaulē” 435
Lasīt citas ziņas

Pati SPA ēka aizņem gan tikai 12 tūkstošus m² un 164 istabās vienlaikus var izmitināt 350 viesu. Lielākais dārgums ir 715 metrus dziļais minerālūdens urbums vien pārdesmit metrus no atpūtas kompleksa, no kura iegūtā ūdens mineralizācijas pakāpe līdzinās Nāves jūrā esošajai, proti, augstā sāļu koncentrācija ļauj pat gulēt uz baseinā iepildītā ūdens virsmas. Unikālais ūdens sastāvs pozitīvi ietekmē ķermeņa locītavas, nervu un gremošanas sistēmas, kopā ar “Vytautas Mineral SPA” servisu un interjeru, kurā dominē gludas un noapaļotas formas, nomierinot un dziednieciski ietekmējot organismu.

1001 nakts rituāls

Kompleksā ietilpstošajā minerālūdens peldbaseinā (+29⁰C) ierīkota gan zemūdens masāžas zona, gan kaskādes, ko var izmantot plecu un muguras masāžai. Atsevišķi atrodas 20 metru peldbaseins sportiskām aktivitātēm, bērnu baseins ar strūklakām un virpuļvanna (+38⁰C) ar sēdvietām un guļvietām. Kad kauli izsildīti ūdenī, var doties uz pirtīm. Tvaika un “Vytautas” minerālūdens pirtis ir maigākas (+50⁰C, 98% mitrums), Himalaju sāls un ārstniecisko augu saunas – karstākas un aromātiskākas (+75⁰C, 40%).

CITI ŠOBRĪD LASA

Eksotikas cienītājiem SPA kompleksa speciālisti piedāvā arī tradicionālos austrumnieku “Hamam” pirts rituālus, kas nodēvēti populāru pasaku vārdos. Divu stundu Aladina burvju lampas rituālā ietilpst medus maska visam ķermenim, dzintara pulvera un sāls skrubis īpašā sasildītā gultā, savukārt 1001 nakts rituālā – tonizējoša arābu masāža ar jūras sāls skrubi. Abus rituālus vēl papildina pirts un minerālūdens baseina apmeklējums.

Veselīgi un par velti

Birštonas kūrorta attīstība sākusies 1846. gadā, kaut oficiāli tas atzīts astoņus gadus vēlāk. To lielā mērā veicinājusi skaistā daba visapkārt, jo Nemuna te met vairākas cilpas, priežu meži un pazemes minerālūdens krājumi, ko izmanto visdažādākajos veidos – uzturā, vannās, baseinos un visai oriģināli arī gaisa bagātināšanai. Iepretim sanatorijai “Eglė” atrodas ūdens iztvaikošanas tornis “Druskupis”, no kura sienām pil minerālūdens, kas saules un vēja ietekmē rada veselīgu, minerālvielām piesātinātu gaisu. Sēžot uz soliņa vai pastaigājoties starp torņa sienām, koka konstrukciju un minerālūdens mijiedarbība rada īpašu smaržu un atvieglo elpošanu astmas slimniekiem. Efekts jūtams pat simt metru rādiusā. Par šādu terapiju nav jāmaksā ne centa, tāpat kā īpaši izveidotajā minerālūdens paviljonā “Birutes vila”, kas darbojas arī ziemā. Tajā var ienākt ikviens pilsētas viesis, apgulties uz kāda no zviļņiem un ieelpot veselīgo gaisu, baudot arī relaksējošas ūdens skaņas no strūklakām.

Pirmā Birštonas sanatorija “Tulpė” ir vienīgā, kur izmanto augstas mineralizācijas pakāpes minerālūdeni “Vaidilutė” ar lielu broma saturu, kas palīdz ārstēt ādas slimības. Te pirms četriem gadiem atklāts Austrumeiropā vienīgais hemofilijas slimnieku rehabilitācijas centrs. Savukārt latviešu iecienītākā atpūtas vieta aizvadītajā gadā bijusi “Royal SPA Residence”, kur darbojas unikāls Lietuvas kulinārijas mantojuma muzejs, pieejama baskāju taka un speciālas vingrošanas programmas. Varbūt mūsu tautiešus pievelk arī Mariuss Jurgelaitis, masieris, kurš 2015. gadā kļuvis par pasaules čempionu šajā disciplīnā. Diemžēl neizdevās viņu sastapt, lai pajautātu, kā vispār iespējams objektīvi izvērtēt masiera darbu.