Mobilā versija
-2.8°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
11. marts, 2014
Drukāt

Birutas Delles gleznas izstādītas Cēsīs

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Cēsu Izstāžu namā atvērta gleznotājas Birutas Delles darbu izstāde – daļa no mākslinieces 70 gadu jubilejas personālizstādes, kas janvārī bija aplūkojama galerijā “Daugava”, liecina informācija portāla cesis.lv. Izstāde apskatāma līdz 6. aprīlim.

Līdz ar izstādi atvērts arī mākslinieces albums, kura sastādītāja un teksta autore ir mākslas zinātniece Anda Treija.

Gleznotāja Biruta Delle ir liela savrupniece. Mākslā viņa ienākusi 20. gadsimta 60. gados un viņas vārds saistās ar leģendāro kafejnīcu “Kaza”, kurā toreiz pulcējās jaunie, daudzsološie radošo profesiju pārstāvji, tostarp slavenā “franču grupa” ar Maiju Tabaku, Imantu Lancmani, Bruno Vasiļevski, kuri jau studēja Mākslas akadēmijas vecākajos kursos. Biruta Delle bija jaunākā no viņiem, taču talants viņu padarīja par savējo.

Pievienot komentāru

"KZ" jaunā rakstu ciklā apceļos Latvijas bibliotēkas. Pirmā pietura - Pelči2017. gadā "Kultūrzīmes" sāk jaunu rakstu sēriju "Kultūrzīmju literatūras klubs", kuras gaitā plānojam viesoties gan lielās, gan mazās novadu un arī galvaspilsētas bibliotēkās, iepazīstoties ar to darbu, lasītāju interesēm un analizējot kopējo valsts politiku bibliotēku jomā. No savas puses uz bibliotēku arvien centīsimies paņemt līdzi kādu autoru, kam svaigi iznākusi grāmata.
Draugiem Facebook Twitter Google+