Mobilā versija
-1.3°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
22. maijs, 2015
Drukāt

Biržas vadītāja: Latvijā jāveicina privātpersonu ieguldījumi kapitāla tirgū

auzina_melnalksne

Latvijā jāveicina privātpersonu ieguldījumi kapitāla tirgū, intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam “Baltic Business Service” sacīja biržas “Nasdaq Riga” valdes priekšsēdētāja Daiga Auziņa – Melalksne.

Viņa norādīja, ka atbilstoši Finanšu un kapitāla tirgus komisijas datiem Latvijas mājsaimniecību kopējie uzkrājumi ir astoņu miljardu eiro apmērā, kas nozīmē, ka iedzīvotāju rīcībā ir līdzekļi.

“Te gan mēs varam teikt, ka visā Eiropā ir viena un tā pati problēma. Ir pētījums, kas liecina, ka 1970.gadā 40% Eiropas mājsaimniecību tiešā veidā piederēja daļas uzņēmumos, bet 2014.gadā tie vairs ir tikai 10%. Arī Baltijā problēma ir līdzīga – nauda ir, bet tā stāv banku kontos. Latvijā 2014.gadā ir atvērti 2770 jauni vērtspapīru konti. Tādēļ mēs varam teikt, ka kaut kāda kustība šajā ziņā notiek. Savukārt no investoriem, kuri Latvijā iegulda akcijās, aptuveni 16% ir privātpersonas. (..) Līdz ar to var teikt, ka ir jāveicina tieši privātpersonu ieguldījumi,” teica Auziņa – Melalksne.

Viņa arī uzsvēra, ka vienlaikus ir jābūt arī uzņēmumiem, kuros naudu investēt.

Tāpat Auziņa – Melalksne atzīmēja, ka, piemēram, pašlaik spēkā esošā kārtība paredz, ka privātpersonām deklarācijas par darījumiem ar akcijām ir jāiesniedz katru mēnesi, taču tas ir pārāk apgrūtinoši. “Mēs par šiem jautājumiem esam runājuši ar Finanšu ministriju, un viņi zina mūsu bažas par šo jautājumu. Līdz šim pozitīvas attīstības šajā jautājumā nav bijis, bet mēs turpināsim uzstāt, ka šis ir būtisks šķērslis, kas kavē mazo investoru iesaisti akciju tirgos,” viņa teica.

Biržas vadītāja arī piebilda, ka ar nodokļu atlaidēm būtu jāveicina ilgtermiņa uzkrājumu veidošanu, un tam būtu jāattiecas ne tikai uz akcijām, bet arī uz obligācijām. “Piemēram, varētu piemērot zemāku kapitāla pieauguma nodokļa likmi, ja tiek ieguldīts trīs, piecu gadu vai garāka termiņa obligācijās, vai arī atbrīvot no šī nodokļa vispār,” sacīja Auziņa – Melalksne.

Pilnu intervijas tekstu lasiet bbs.bns.lv sadaļā “Komentāri/Intervijas”.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+