×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.9°C
Melānija, Imanta
Svētdiena, 19. augusts, 2018
13. augusts, 2016
Drukāt

Birzule sabīstas no milzu viļņiem, tomēr reizi iebrauc divdesmitniekā

foto - Ilmārs Znotiņš/LOKfoto - Ilmārs Znotiņš/LOK

Neskatoties uz sakrājušos nogurumu, Latvijas burātāja Ketija Birzule Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs vissekmīgāk nostartējusi noslēdzošajā dienā, uzskata sportiste.
Septiņpadsmit gadus vecā Latvijas vējdēļu braucēja piektdien četras dienas un 12 braucienus ilgušo startu RS:X klasē noslēdza 24.vietā, bet pēdējā dienā vienā no braucieniem spēja finišēt pat 19.pozīcijā.

“Esmu ļoti piekususi, bet apmierināta, jo pēdējā diena bija vislabākā, kaut jutos vispiekusušākā,” pēc olimpiskā starta pauda Latvijas olimpiskās delegācijas jaunākā sportiste. “Nedaudz pārsteidzoši, bet fiziski izturēju.”
Pēdējā dienā burātāju starti sākās stundu vēlāk nekā paredzēts, jo, balstoties uz laika prognozēm, tika gaidīts, kad vējš iepūtīs no labāka virziena. Tāpat Birzule līdz pat sarunai ar žurnālistiem nezināja par 19.vietu braucienā, uz to reaģējot ar neviltotu prieku.
“Tas ir super. Biju nedaudz nobijusies no viļņiem, kas, neskatoties uz mazo vēju, bija milzīgi. Situācija bija specifiska, bet izdevās to labi “samenedžēt” un cīnījos līdz galam,” teica Birzule, stāstot, ka sacensību laikā sportisti neskaita, kurā vietā atrodas. “Vienkārši braucam, cik mūsu spēkos.”
“Deviņpadsmitā vieta pilnīgi noteikti tas ir bonuss. Biju cerējusi uz divdesmitnieku, bet pati neapzinājos, ka tas jau paveikts,” teica latviete.

Kaut pirms burāšanas sacensībām tika runāts par lielu piesārņojumu, Birzule visu uztvēra mierīgi. “Redzējām daudz peldošas miskastes, bet nebija tik traki – arī es vienu dienu izkritu no laivas un sarijos ūdeni, bet tepat vien dzīvespriecīga stāvu.”
Burāšanā lielākoties dominē pieredzējuši sportisti, tāpēc šo sacensību jaunākā sportiste tika pie iespējas iegūt lielu pieredzi. “Redzēju sev priekšā labākās sportistes un varu no viņām mācīties ne tikai tehniski, bet arī sagatavošanos pirms starta, kā viņas noskaņojas. Esmu ieguvusi pieredzi daudzos un dažādos veidos.”
Birzule laika limitā neiekļāvās divos no 12 braucieniem, atklājot, ka tieši šie braucieni nebija sliktākie. “Tur arī citām neizdevās starti un kopumā esmu ļoti apmierināta. Tagad varēšu atpūsties no sirds.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+