×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
10. augusts, 2016
Drukāt

Birzulis: Samoilovs un Šmēdiņš izkūlušies ne no tādām situācijām vien (1)

foto: LETAfoto: LETA

Pret Kubas duetu tika parādīts vājāks sniegums nekā gaidīts, taču mūsējie ir ļoti pieredzējuši un izkūlušies ne no tādām situācijām vien – pieredzējušais pludmales volejbola treneris Aigars Birzulis uzskata, ka norakstīt Aleksandru Samoilovu un Jāni Šmēdiņu ir pāragri.

Rio olimpiskā turnīra otrajā kārtā viņi trijos setos zaudēja kubiešiem Nivaldo Diasam un Serhio Gonzalesam, tādējādi rīt grupu turnīra pēdējā kārtā pret brazīliešiem Pedru Solbergu un Evandru, visticamākais, derēs tikai uzvara. Situācija diezgan neapskaužama, jo arī mājinieki pēc diviem zaudējumiem piespiesti pie sienas.

“Pēc kaujas jau visi gudri – ko un kā vajadzēja darīt. Man ir grūti spriest, kādi bija Samoilova un Šmēdiņa taktiskie uzdevumi un ko no tā visa izdevās realizēt. Spēle, protams, neizdevās, bija jūtams saspringums, nevarēja atraisīties un spēlēt tā, kā parasti – tā, kā māk to darīt,” “LA” sacīja Aigars Birzulis, kurš iepriekšējā olimpiskajā ciklā sagatavoja Londonas spēļu bronzas duetu Mārtiņš Pļaviņš/Jānis Šmēdiņš. “Neizdevās serve, kas ir ļoti svarīgi, jo kubieši līdz ar to varēja veidot spēcīgus uzbrukumus. Aizsardzībā neizdevās izolēt viņu uzbrukuma virzienus – nespējām panākt, lai uzbrūk ar māņu sitieniem, kas ir vājā vieta.

Sašam nebija labākā spēle – varbūt tāpēc, ka mača cena radīja spiedienu, arī tās gaita neļāva iegūt pārliecību. Pirmā seta beigās nospēlēja nedroši, (Samoilovs) izvēlējās vieglus māņu sitienus. Pirmais sets pie 19:16 bija jāuzvar.

Kubieši nespēlē Pasaules tūres posmos, taču pērn pasaules čempionātā un Kontinentālajā kausā viņi pierādīja, ka ir ļoti cienīga komanda. Rio ir atraisītas rokas, var spēlēt brīvi – katrs panākums ir solis uz priekšu. Fiziski ļoti labi sagatavoti, ar potenciālu. Pretiniekiem ir jāierobežo viņu uzbrukuma darbības ar agresīvu servi. Saša sezonas gaitā to izmantoja, bet tagad ir atteicies.

Vai kubieši Rio var pārsteigt tāpat kā Pļaviņš ar Šmēdiņu pirms četriem gadiem Londonā? Nedomāju, izslēgšanas spēlēs būs cits svars un dižu pārsteigumu nebūs – astoņniekā var iekļūt, bet ne tālāk. Kubieši principā spēlē diezgan primitīvi, gaida savas iespējas, bloķē vienu virzienu, aizsardzībā daudz neceļ, bet to, ko paceļ, māk pārvērst punktos.

Nākamie pretinieki Pedru/Evandru? Tur ir sava priekšvēsture, jo pirms diviem gadiem brazīlieši izveidoja pāri, kas olimpiskajās spēlēs varēs cīnīties par medaļām. Izskatās, ka atbildības slogs ir ļoti augsts un tāpēc piedzīvoti divi zaudējumi. Tas ir mūsējo pluss. Brazīliešeim galvenais spēles akcents ir Evandru serve – vai rīt beidzot būs tā diena, kad viņam aizies, es stipri šaubos. Samoilovam un Šmēdiņam pieredze ir liela un ne no tādām situācijām vien ir izkūlušies. Pašiem jānospēlē tā, kā to izdarīja pēdējā Pasaules tūres posmā Klāgenfurtē, kad izcīnīja pirmo vietu. Tiesa, jautājums, vai divas reizes tik īsā laika posmā izdosies dabūt tādas emocijas. Manuprāt, Klāgenfurtes posms nebija vajadzīgs tieši no psiholoģiskā viedokļa. Daļa spēcīgāko komandu tur nestartēja, daļa ātri beidza un koncentrējās Rio. Taču katram ir savas domas. Mūsējie nav sliktā formā, vienīgais jautājums ir par emocionālo stāvokli.”

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Samoilovs/Smēdiņš uzvarēs, skaidrs, ir vēl jautājumi

Draugiem Facebook Twitter Google+