Mobilā versija
Brīdinājums +1.6°C
Antonija, Anta, Dzirkstīte
Trešdiena, 7. decembris, 2016
3. augusts, 2015
Drukāt

Bis, bravo! Opermūzikas svētki Siguldā izskanējuši

Ilmāra Znotiņa fotoIlmāra Znotiņa foto

Nedēļas nogalē Siguldā norisinājās XXIII Starptautiskie Siguldas Opermūzikas svētki, kā apmeklētāji baudīja gan Latvijas, gan pasaules izcilākos operdziedātājus.

“Siguldai jau vairāk nekā 20 gadus ir liels gods ik vasaru būt opermūzikas virsotnei Latvijā. Starptautisko Siguldas Opermūzikas svētku organizatora Daiņa Kalna gribasspēks un drosme šajos svētkos skatītājiem piedāvāt brīvdabas oriģināliestudejumu “Zelta zirgs”, īpaši šogad – Raiņa un citu Latvijas tautas dižgaru zīmē, ir Latvijas tautas īstena patriota apliecinājums,” svētku programmu novērtēja Siguldas novada Domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics.

Starptautiskajos Siguldas Opermūzikas svētkos apmeklētājiem bija iespēja baudīt četrus augstvērtīgus opermūzikas koncertus, brīvdabas operas izrādi “Zelta zirgs” un vairākus bezmaksas koncertus ar Latvijas mūziķu uzstāšanos.

“Zelta zirgs” izrāde šogad bija sevišķi svinīga, jo ar šo iestudējumu svētku organizatori vēlējās godināt četrkāršu jubileju – Rainim – 150, komponistam Arvīdam Žilinskim – 110, operas “Zelta zirgs” pirmizrādei – 50, bet Antiņa lomas izpildītājam tenoram Jānim Zāberam – 80 gadu.

Īpaša skatītāju uzmanība un interese tika veltīta Starptautisko Siguldas Opermūzikas svētku greznajam Galā koncertam, kurā uzstājās pasaulē vispieprasītākais tenors no Argentīnas Marsello Alvaress un franču izcilais mecosoprāns Klementīne Margēna.

Pievienot komentāru

Jaunajā "Oņeginā" nav "fašistu" un "mūsējo". Pilnā saruna ar Rubiķi un Kalniņu (2)Diriģents Ainārs Rubiķis un režisore Rēzija Kalniņa operā "Jevgeņijs Oņegins" aicinās uz "romantikas, ilūziju un realitātes cīņu". Kā viņu redzējums atšķirsies no Andreja Žagara iestudējuma 2010. gadā?
Draugiem Facebook Twitter Google+