×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
25. augusts, 2012
Drukāt

Biškopības biedrība meklēs atzītāko Latvijas medu

Foto-LETAFoto-LETA

Šodien, 25.augustā,  Jelgavā Latvijas Biškopības biedrība meklēs Latvijas atzītāko medu, informēja biedrībā. Šodien Piena, maizes un medus svētku laikā notiks Latvijas Biškopības biedrības rīkotais konkurss “Latvijas Atzītākais medus 2012”.

Lai piedalītos konkursā, biškopjiem medus paraugi bija jāiesniedz līdz šā gada 10.augustam. Konkursa uzvarētājus apbalvos starptautiskajā izstādē “Riga Food 2012”, kas norisināsies no šā gada 5.septembra līdz 8.septembrim.

“Konkurss notiek jau pāris gadus, tomēr šogad pirmo reizi ar tik lielu vērienu. Līdz šim biedrība jau desmit gadus ir organizējusi konkursu “Garšīgākais Latvijas medus”, kur paši biškopji vērtē un nosaka labāko. Tagad arī ikvienam Latvijas medus ēdājam būs iespēja izteikt savu viedokli balsojot un noteikt “Latvijas Atzītāko medu” no pircēju puses,” skaidroja biedrības valdes priekšsēdētājs Armands Krauze.

Jau ziņots, ka par Latvijas garšīgāko medu šogad atzīts biškopja Jāņa Kārkļa medus no Pļaviņu novada Vietalvas pagasta, savukārt par labāko medus etiķeti apbalvots bitenieks Vilnis Špats no Cesvaines novada, jūlijā pavēstīja Latvijas Biškopības biedrības vadītājs Krauze, izziņojot konkursa “Latvijas garšīgākais medus” rezultātus.

Kā ziņots, jūlijā Madonas novada Vestienas pagastā desmito reizi notika konkurss “Garšīgākais Latvijas medus”, kurā tika vērtēti 90 medus paraugi. Konkurss notika biedrības rīkotā “Biškopju vasaras saieta 2012” laikā, kas pulcēja 1100 biškopjus no visas Latvijas.

Konkursā otro vietu ieguva Valkas novada biškopis Igors Ignatjevs par “Dažādu ziedu medu”, bet trešo vietu – Brocēnu novada biškopis Jānis Vainovskis par “Latvāņu ziedu medu”.

Pērn par garšīgāko atzīts dažādu ziedu medus no Amatas novada.

Kā norādīja Vainovskis, nolūkā popularizēt medus produkciju jau septembrī plānota “Medus diena”, kuras laikā interesenti varēšot apmeklēt vairāk nekā 20 bišu dravas visā Latvijā.

Latvijas Biškopības biedrība apvieno vairāk nekā 1850 biedrus – lauksaimniekus, kas nodarbojas ar biškopības produkcijas ražošanu, kā arī pārstāv citas lauksaimniecības nozares. Atkarībā no laika apstākļiem gadā Latvijā tiek ievākts 700 līdz 2000 tonnu medus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+