×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
6. jūnijs, 2012
Drukāt

Biškopim naktī nozog piecus stropus

bisu_stropi

Aizvadītās nedēļas nogalē Cēsu puses Priekuļu novada Bērzkrogā biškopim Imantam Daukštem nozagtas piecas bišu saimes ar visiem stropiem, kā arī ziedputekšņu uztvērēji, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja Latvijas Biškopības biedrības pārstāve Ieva Zēģele.

“Bērzkrogs vienmēr ir bijusi klusa un droša vieta, tādēļ par stropu drošību līdz šim saimnieks nav uztraucies. Biškopim kopumā ir 60 stropi, un no dravas aiznesti pieci no tiem. Acīmredzot stropi tikuši nozagti diennakts tumšajā laikā. Turklāt to organizēti darījuši vairāki cilvēki, jo stropi ir smagi, un vienam cilvēkam tos nav iespējams aiznest,” sacīja Zēģele.

Viņa arī norādīja, ka par bišu saimju un ziedputekšņu uztvērēju zādzību ir ierosināta krimināllieta, savukārt biškopis atlikušos stropus aprīkojis ar signalizāciju, cerot, ka tā pasargās viņa bišu saimes no nepatīkamām situācijām.

Savukārt biedrības vadītājs Armands Krauze sacīja, ka bišu saimju zagšanas gadījumi jau ir novēroti iepriekšējos gados, tādēļ biškopjiem vajadzētu stropus marķēt.

“Pats svarīgākais ir marķēt stropu un tā daļas, lai atbaidītu zagļus un stropu atrašanas gadījumā būtu viegli pierādīt, kurš ir īstais īpašnieks. Pēdējos gados vislielākais bišu saimju zādzību skaits ir bijis pagājušajā gadā, kad nozagti vairāki desmiti saimju. Šādi gadījumi ir ne tikai finansiāli zaudējumi biškopjiem, bet emocionāli, jo liela daļa stropu ir pašu gatavoti, oriģināli un vienreizīgi,” sacīja Krauze.

Latvijas Biškopības biedrība apvieno 2150 biedrus – lauksaimniekus, kas nodarbojas ar biškopības produkcijas ražošanu, kā arī pārstāv citas lauksaimniecības nozares. Atkarībā no laika apstākļiem gadā Latvijā tiek ievākts aptuveni 700 līdz 2000 tonnu medus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+