Foto – LETA

Biškopji satraukušies par lāčiem Vidzemē 2

Vidzemes reģionā lāču izplatība sākusi sagādāt problēmas biškopjiem, pastāstīja Latvijas Biškopības biedrības (LBB) valdes priekšsēdētājs Armands Krauze.

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
TV24
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 88
“Meita raudāja, zvanīja, nesaprotot, kur atrodas!” Šoferis Ogrē vienaldzīgi izsēdina 10 gadus vecu meitenīti nepareizā pieturā 84
Lasīt citas ziņas

Pēc viņa teiktā, problēma neattiecas uz visu biškopības nozari, bet uz atsevišķiem Latvijas reģioniem Vidzemes pusē, kurp lēnām sāk virzīties lāču populācija no Ziemeļu valstīm, lai arī ilgstoši to Latvijā nav bijis. “Vienā vietā bija sešas [bišu saimes iznīcinātas], tagad jau ziņa, ka ir 16 vienā citā,” sacīja Krauze, piebilstot, lai arī lāči bišu stropiem nodarīja kaitējumu arī iepriekšējos gadus, taču 2013.gada pēdējos mēnešos biškopju ziņojumu skaits par nodarītajiem postījumiem ir palielinājies.

LBB valdes priekšsēdētājs piebilda, ka LBB plāno runāt ar valdību par iespējamajiem problēmas risinājumiem. Ja lāču Latvijā kļūs vēl vairāk un tie izplatīsies visā Vidzemes reģionā, nodarbošanās ar biškopību tiks nopietni apgrūtināta.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pēc viņa teiktā, lāči izposta bišu saimes arī Igaunijā un Skandināvijas valstīs un metodes, kā ierobežot lāču nodarītos kaitējumus bišu saimēm, ir dažādas. Piemēram, Somijā valdība lauksaimniekiem subsidē elektriskos ganus, kas ierobežo dzīvnieku piekļuvi bišu stropiem.

LBB ir lielākā lauksaimniecības nozaru organizācija Latvijā, kura apvieno vairāk nekā 2600 biedru – lauksaimniekus, kas nodarbojas ne tikai ar biškopības produkcijas ražošanu, bet pārstāv arī citas lauksaimniecības nozares.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.