Bīstamais 2013. gads 0

30. janvārī Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes (LOSP) pārstāvji tikās ar Eiropas Parlamenta (EP) deputātiem Ivaru Godmani un Alfrēdu Rubiku, kā arī Ārlietu ministrijas speciālo uzdevumu vēstnieku Eiropas Savienības (ES) budžeta jautājumos Marģeru Kramu.

Reklāma
Reklāma
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 18
Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai 188
Kokteilis
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu
Lasīt citas ziņas

Tikšanās laikā tika pārrunāti jautājumi saistībā ar tiešo maksājumu sadalījumu lauksaimniecībā. “Lauksaimniekiem satraucošs jautājums ir par 2013. gadu, kurā nav paredzēti papildus valsts tiešie maksājumi (PVTM), kas kopā sastāda aptuveni 25 miljonus eiro, ko nesaņems Latvijas lauksaimnieki. Tas nozīmē, ka jau 2013. gadā mēs saņemsim mazāku atbalstu uz vienu hekt­āru nekā 2011. un 2010. gadā. Šajā saistībā ir jāaicina finanšu ministrs un Ministru prezidents rast risinājumu, lai lauksaimnieki neciestu zaudējumus šajā jomā,” rezumēja LOSP valdes locekle Aija Balode.

 

Vides NVO atbalsta

Lai panāktu vides organizāciju pārstāvju atbalstu par tiešo maksājumu izlīdzināšanu, LOSP valdes loceklis un lauksaimnieku pārstāvis Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komitejā Armands Krauze 1. un 2. februārī Briselē uzstājās “EuroNatur/Abl” organizētā konferencē par KLP reformu, kur piedalījās gan vides organizāciju, gan lauksaimnieku organizāciju pārstāvji. Eiropas vides organizāciju pārstāvji atzina, ka maksājumiem ir jābūt godīgiem un tie ir jāizlīdzina. “EuroNatur” pārstāvis Lucs Ribe atzīmēja, ka lauksaimniecības politikai ir jākalpo lauksaimniekiem, kuri gūst ieņēmumus no lauksaimnieciskās darbības, nevis zemes īpašniekiem, kuriem zeme kalpo kā piemājas daiļdārzs. Itālijas lauksaimnieku pārstāvis Mauricio Reale teicis: “Ja es būtu Baltijas valstu pārstāvis, es nekad nepiekristu, ka mana valsts saņem tikai 35% no ES vidējā maksājuma, bet ņemiet vērā arī tās valstis, kuras Eiropas Savienības budžetā iemaksā ievērojamus līdzekļus.”