‘Zemgale’
‘Zemgale’
Foto – Baiba Lāce

Bīstamais bumbieru kraupis 0

Dārzā aug veca bumbiere, kas zied ik pavasari, arī augļi aizmetas, bet nenobriest. Tie sažūst un nobirst. Vai vainojama kāda slimība? ILZE DOBELES NOVADĀ

Reklāma
Reklāma
Notriektā tautumeita 6
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 32
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Lasīt citas ziņas

Tas ir bumbieru kraupis – Latvijā izplatīta un postoša slimība, kas bojā bumbieru lapas, augļus un dzinumus. Uz inficētajām auga daļām izveidojas plankumi ar tumšu, samtainu apsarmi. Agri inficējušies augļi ir kropli, bojājuma vietā sacietē, pārkorķojas un saplaisā. Plaisās parasti ieviešas augļu puves sēņotne. Slimības ieņēmīgākajām šķirnēm uz jauno dzinumu mizas parādās kraupja pustulas. Mizas plaisas aizkavē dzinumu augšanu, tie nīkuļo. Slimības ierosinātājs pārziemo ar sēņotni un ziemojošiem augļķermeņiem nobirušajās lapās un inficētajos dzinumos.

Ja bumbiere ir liela un veca, pilnībā no kraupja atbrīvoties neizdosies. Aprīļa sākumā izgriež un sadedzina sausos un bojātos zarus. Ja kokā ik gadu ir daudz kraupja bojātu augļu, pavasarī īsi pirms ziedēšanas to nepieciešams apstrādāt ar kādu no kraupja ierobežošanai domātiem fungicīdiem. Var izmantot, piemēram, Score 250, deva 2 ml/10 l ūdens. Atkārtoti koku apsmidzina pēc 10 dienām. Augļu veidošanās un nogatavošanās laikā regulāri iznīcina tos, kas nobiruši. Rudenī novāc un sadedzina lapas.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.