×
Mobilā versija
+11.7°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
18. septembris, 2016
Drukāt

Krievijai ir milzu finansējums biedrībām Latvijā. Bīstamām grupām neļaus biedroties (54)

Foto-LETAFoto-LETA

Saeima vakar pirmajā lasījumā apstiprināja Tieslietu ministrijas sagatavotus grozījumus Biedrību un nodibinājumu likumā, kas ierobežos pretvalstisku organizāciju veidošanos.

Likumā tiks norādīts, kādi organizāciju publiskās darbības mērķi nav pieļaujami. Biedrība vai nodibinājums savā publiskajā darbībā nedrīkst vērsties pret Latvijas Republikas neatkarību, teritoriālo nedalāmību, izteikt vai izplatīt priekšlikumus par Latvijas valsts iekārtas vardarbīgu grozīšanu, aicināt nepildīt likumus, sludināt vardarbību, nacionālo un rasu naidu, klaju nacisma, fašisma vai komunisma ideoloģiju, veikt kara propagandu, kā arī slavēt vai aicināt izdarīt noziedzīgus nodarījumus. Ja tiks konstatēts, ka organizācijas darbības mērķis ir kāds no iepriekš minētajiem, tiesa drīkstēs apturēt tās darbību.

“Viena no galvenajām problēmām ir lielais finansējums no Krievijas, kas tiek novirzīts biedrību darbībai Latvijā, un šis finansējums strauji pieaug,” teikts likumprojekta anotācijā. Krievijas finansējums tiekot tērēts arī informatīvajām kampaņām ar mērķi mainīt sabiedrības uzskatus par demokrātiskām vērtībām, pret valsts dalību ES un NATO. Tāpat notiekot dezinformācijas kampaņas un provokatīvas darbības, lai pārbaudītu sabiedrības reakciju. Formāli šādu organizāciju darbība šķiet atbilstoša Latvijas Republikas Satver­smei, bet patiesībā tiekot veikti pretvalstiski pasākumi un šķelta sabiedrība. Uz lūgumu precizēt, kuras tad ir pret­valstiskās un sabiedrību šķeļošās biedrības, gan TM izvairījās atbildēt.

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas deputāts Ainars Latkovskis (“Vienotība”) uzsvēra, ka kopš Krimas okupācijas un kara Austrum­ukrainā Saeima pieņēmusi virkni likumu, kas attiecas uz valsts drošību, aizsardzības struktūrām un tamlīdzīgi. “Tagad arī pienācis laiks sakārtot citas sfēras, kas, ņemot vērā nestabilo ģeopolitisko situāciju, var būt par apdraudējumu Latvijas drošībai. Agrāk varbūt šķita, ka šajās jomās var iztikt bez īpaša regulējuma, bet tagad redzam, ka tas ir nepieciešams. Kaut vai preventīvu apsvērumu dēļ – lai personas, kas noskaņotas pret Latvijas neatkarību un valstisko nedalāmību, saprastu, ka viņu rīcība nepaliks bez sekām. No savas puses varu apliecināt – šie cilvēki ļoti uzmanīgi vēro likumdošanas izmaiņas,” teica Latkovskis.

Foto - Edijs Pālens/LETAFoto - Edijs Pālens/LETA

Likumprojektu pirmajā lasījumā atbalstīja gandrīz visi klātesošie deputāti. Pret balsoja vienīgi Jūlija Stepaņenko.

Likumprojektu pirmajā lasījumā atbalstīja gandrīz visi klātesošie deputāti. Pret balsoja vienīgi Jūlija Stepaņenko. Viņa uzskata, ka likumprojekts sagatavots ne­kvalitatīvi. “Aizsedzoties ar plaši interpretējamām valsts drošības interesēm, šāds likums ļaus vērsties pret ikvienu citādi domājošo. Piemēram, par upuriem varēt kļūt tie cilvēki un organizācijas, kas iebilst pret TTIP – trans­atlantisko līgumu ar ASV,” uzskata deputāte.

Vērojot dažādu marginālu radikāļu un provokatoru darbu, tomēr jāsecina, ka bieži viņi organizējas neoficiālās kopienās ar skaļiem nosaukumiem, bet izvairās oficiāli reģistrēties kā biedrības vai politiskas organizācijas. Šādu praksi izmantojuši arī tādi veidojumi kā Latvijas Nepilsoņu kongress, Viktora Guščina vadītā Latvijas Sabiedrisko organizāciju padome, Krievu skolu aizsardzības štābs un tamlīdzīgi veidojumi. Tas apgrūtina legālu ziedojumu saņemšanu, bet vienlaikus ļauj šīm kustībām izvairīties no atskaitēm par savu finansiālo stāvokli, biedru skaitu un tamlīdzīgi. A. Latkovskis atzina, ka šādu “pagrīdnieku” darbība joprojām ir problēma, ar ko grūti cīnīties: “Demokrātiskā sabiedrībā mēs nevaram viņus tā vienkārši ar asaru gāzi izgaiņāt.” Taču deputāts pauda pārliecību, ka drošības dienesti gatavi reaģēt, ja būs vajadzība.

Pievienot komentāru

Komentāri (54)

 1. Nav likuma bez izņēmuma Atbildēt

  Izņemot,piemēram,militarizēto “Baltijas kazaku pulku”.

 2. Latvijā vienkārši atpalikusi taktika , Krievijā kopš 2014 gada ieviest termins “Ārvalstu aģents” tām sabiedriskām organizācijām kuras tiek finansētas no ārvalstīm. Principā tas de fakto nozīmē organizācijas galu jo ar tādām nedrīkst sadarboties nekādā veidā neviena valsts vai pašvaldības organizācija un jebkurām komerc struktūrām tas praktiski garantē ĻOTI padziļinātu intensīvu pārbaužu lavīnu visās jomās. Domāju ka arī Latvijā ši norma būtu jāievieš , neaizliegt BET sagādāt maksimāli neiespējamus dzīves apstākļus kā to jau kopš 2014 dara Krievija pie sevis tādām organizācijām.

 3. jāsāk ir arodbiedrību LABa

 4. Atšaut šos mirdošos utainos.

 5. Gods un slava Jūlijai Stepaņenko.
  Likumprojektu atbalstīja gandrīz visi klātesošie deputāti.
  Pret balsoja vienīgi Jūlija Stepaņenko.

 6. bitj nogami po licu vseh kto za putina. pustj sudatsa i dokazivajut 4to ih osibocno i oni bili protiv.

  • А если ребетам понравиться это дело и бить ногами станут и тебя тоже, за компанию так сказать?! Чего тогда запоёшь?

 7. Viss atkarigs no Latvijas slepena dienesta (ja tads pastav?) kompetences Putinistu agentus atrast un likvidet.

 8. PALDIES ANDREJAM UN konsekventi!!! Piekrītu!!!

 9. ….aicināt nepildīt likumus,…paskat, liberāļi progreē liberofašismā.. jautājums ir cits, vai liberālu likumi vispār ir likumi

 10. Uzdevums galvenais būtu – nomainīt mūsu postsovjetisko sistēmu uz Valsts un tautas interesēm atbilstošu, nevis Krievijas lobijiem izdabājošu. 25 gadus ar to nevaram tikt galā jo vēl aizvien nesaprotam, ka tieši tur ir visa ļaunuma sakne.

 11. Pret kremļa internacistu 5. kolonnu ir jārīkojas bez vismazākās kautrības, bez vismazākās pietātes un bez vismazākās tolerances. Aktīvi, brutāli, nežēlīgi un konsekventi.
  Viens no reāliem Civilizētās Pasaules draudiem ir kremļa 5. kolonna. Lai šos draudus novērstu, kremļa 5. kolonna ir pilnībā jāneitralizē.

  Visu kremļa 5. kolonnu, kura veic sabotāžu un piedalās propagandas karā pret Latvijas valsti un pārējo Civilizēto Pasauli, cenšas veikt graujošas darbības pret Latvijas
  valsti un pārējo Civilizēto Pasauli, atbalsta kremļa teroristus un kremļa internacionālistus – internacistus, ir specdienestiem nekavējoties jāaiztur un jānodod tiesāšanai.
  Latvijas valstij un Civilizētajai Pasaulei naidīgajai kremļa 5. kolonnai ir jāanulē pilsonība, ja tāda ir un pēc soda izciešanas ir jāizsūta ārpus Eiropas Savienības un NATO dalībvalstīm, bez tiesībām atgriezties.

  • Бесноватый фюрер ну точно такие же лозунги орал, прямо один в один. Да только вот кончил плохо. Прямо переселение душ, честное слово. Вы майн кампф на латышский манер не начали ещё писать?

   • Grafist, nenervozē, Latvija vienkārši seko visdemokrātiskākās valsts-Krievijas piemēram! Tu taču būsi dzirdējis, ka Krievijā daudzas sabiedriskās organizācijas tiek slēgtas un kriminālvajāts kā ārvalstu ietekmes aģenti. Kāpēc gan Latvija nedrīkst sekot labam piemēram? Tu taču neesi pret krieviju?

    • Да разве я нервничаю? Ничуть! Тем более, что нигде не состою. Берёте пример, так берите. Там не закрывают, а ограничивают сферу деятельности и не запрещают само финансирование. И только по суду.

  • Taisnība. tomēr arī piektajā kolonnā tā būtu drīzāk kā liela bezkompromisu ravēšana, nevis vēršanās pret to šaujot ar zirņiem pret sienu. Izoperējot kaitīgākos elementus, pārējiem dūša būs papēžos. Pēc pāris akcijām tad var piedāvāt brīvprātīgu braukšanu uz Rōģinu, ko vairums, iespējams, arī darīs.

   • А всё таки его методы вам по душе, не отрицайте. Кстати, у чекистов была похожая лексика, «вредные элементы», «акции». Ну очень похоже.

  • bravo… drang nach Osten- Vorwards

 12. Tikai idiots 2016.gada septembrī var murgot par nestabilu ģeopolitisko situāciju. Gluži pretēji. Tieši ģeopolitiskā stabilitāte ir pašlaik vislielākā stabilitāte pasaules globālajos procesos.Patreizējo ģeopolitisko sadalījumu neviens nevēlās mainīt. Ne Krievija, ne ASV, ne Eiropas elite (nejaukt ar Briseles salašņām), ne Ķīna. Ģeopolitisko sadalījumu var mainīt tikai pasaules karš vai tāda unikāla transformācija kā sociālisma sistēmas sabrukums Eiropā “perestroikas” rezultātā. Latviešu idiots to nav spējīgs saprast. Spēj vienīgi lumpeniski muldēt citu lumpeņu ausīm.

  • Ģeopolitiskā situācija pasaulē Jūsuprāt ir stabila? Sīrija, Islama valsts, Krima, Ukrainas austrumi, miljoniem migranti Eiropā, rada stabilitātes sajūtu? Padomājiet!

 13. ko tas mazais zurkuleens lien latvijaa ieksaa,butu ruupeejies par savu tautu,lai nespraagst badaa.vienmeer ,tad ukrainaa,tad latvija,riktiiga KRIEVU MANDAVOSKA.

 14. Aizvāciet pārrūgušos politiķus kaitniekus un vietā lieciet nozaru spēciālistus, kas ir orientēti uz valsts attīstību, labklājību un sadarbību ar citām valstīm. Tas vairs nav izturams, kāds marasms tur valda. Aizvāciet sorosa stipendiātus vispirms!

 15. На наших глазах это государство, построенное, как утверждается, на принципах демократии, превращается в чисто полицейское государство, в котором во имя защиты интересов государства от мифических и выдуманных угроз, будут массово нарушаться права человека и права граждан. И не надо думать, что эти репрессии будут только против одной части населения. Нет, когда маховик репрессий раскрутиться, он коснётся всех без разбора. Здравствуй 37 год!

  • “Tак называемые права человека” – vai atceries, grafist, tālos astoņdesmitos? Bet kā citādi apcirst impērijas taustekļus?

   • Даже так, права человека в кавычках пишем. Следует ли вас понимать так, что мы для вас и не люди вовсе и никаких прав нам не полагается априори?! И те самые права человека есть только у вас, у латышей?!

   • letiņš, vienkārši letiņš Atbildēt

    Grafist, aizej un nokārto LV pilsonības eksāmenu; tad tev tiesību būs pārpārēm – tieši tikpat cik man. Bet uzšaušana pa pārāk azartiskiem piektās kolonnas priekšstāvju pirkstiem jau nav tiesību pārkāpums, bet gan terapija…

    • Да не всё так просто. Я об этом уже говорил не раз, мне натурализация запрещена законом, о как. Перечитайте как-нибудь закон о гражданстве, если будет время. Хорошие из вас «терапевты» получаются, не зря вас так в ЧК – НКВД ценили.

 16. Пахнет разжиганием национальной ненависти, не находите?!

 17. Bīstamākā grupa LV ir šīs valsts pārvalde!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Tieši tā – jeb, precīzāk – no padomju laikiem nemainīga palikusī pārvaldes sistēma, kas tikai saukta tiek nedaudz savādāk.

 18. Visbīstamākās ir musulmaņu brālības!!!

 19. Neesiet nu tik naivi! Krievi noorganizēs it kā Latvijai lojālu biedrību, to sponsorēs, bet slēpti tā darbosies pret Latvijas valsti, kaut vai lai mainītu kādas sabiedrības daļas noskaņojumu. Šāds likums būs īsta medusmaize ārzemju specdienestiem te legāli darboties. Tagad pat te darbojas visādas “medūzas”, kuras vārdos ir par demokrātiju un atklātību, pat kritizē Putinu, bet savus finansēšanas avotus neatklāj. Un visi izliekas par baigiem disidentiem (šādas metodes izmanto specdienesti!). Iemeslus jau var visādus sadomāt. Ja ir šāda slepenība, tātad nav godīguma un nav ko tādus reģistrēt.

  • Tās "medūzas" ir łoti vajadzīga Atbildēt

   un atbalstama lieta jo rāda pašiem krieviem Kremła patieso seju un dod drosmi pretoties Putina negodīgam režīmam.

  • Laba iespēja shēmotājiem,īpaši pēc 2020.gada ES struktūr un citu fondu naudiņas apsīkuma, sačupoties Krievijas finansējuma “apgūšanai” ar savlaicīgi sagatavotiem biedrību un interešu grupu nosaukumiem un programmām-naudiņa nesmird! Laicīgi veriet vaļā kontus ofšoros!

 20. sen bija laiks tos krievus uz ceļiem nolikt,kuram nepatīk te LV,pbrīvi var salikt čemodānus un doties pie putina!

  • Rašistus vajag izolēt un neļaut cūkoties.

   • Голубая мечта, согнать всех в концлагеря, а ещё лучше – расстрелять.

    • neviens jūs neliks “konclāgeros”,pat “nerasstreļat”,jo sen jau esam sapratuši,ka līelākās šausmas no kā baidāties ir “čemodan,vokzal,Putinland”.Un uz turieni arī vajadzēs orientēties ,tā taču ir jūsu”Голубая мечта”.

     • Ну и очень жаль, а то так хотелось помучиться. А товарищь ваш вот непонимает. Страна то ваша почти вся уже сплошь «голубая мечта» да «история успеха».

    • tovarishch ponimajet.

  • Ой как знакомо. Да вот только хотелка у вас не выросла ещё.

   • Es 22 lidoju uz latviju gribetu tevi satikt aci pret aci.Es tev kuces bern paraditu /golubuju mectu.Ielidoju pus divpadsmito

    • Номер рейса скажи, я знакомым позвоню. У них в огороде Бук растёт.

     • Nekas es ielidoju no Dublinas garam nepaskriesi ,uz redziti

     • И тебе не хворать, Андис! Хотя намёков моих ты и не понял. Знакомые то мои и не огродники совсем, совсем.

Draugiem Facebook Twitter Google+