Latvijā
Novados

Bīstami koki un gruzdošas bedres: ugunsgrēka skarto teritoriju norobežos ar lentu0

Foto – Ventspils novada pašvaldība

8. augustā policija atsauca Stiklu ciemā novietotos posteņus, turpmāk šajā apkārtnē veicot regulāru patrulēšanu. Ugunsgrēka skarto teritoriju norobežos ar lenti, tādējādi atturot cilvēkus no došanās mežā. Uzstādīs arī vismaz desmit ceļazīmes ar norādi, kur tuvākajā laikā aizliegts ieiet un iebraukt.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieki Stiklos plāno uzturēties līdz 10. augustam, kad tiks pārtraukta dzēšanas darbu koordinēšanas štāba darbība. Turpmāk uzraudzību ugunsgrēka skartajā teritorijā, izmantojot arī ugunsnovērošanas torņus, veiks Valsts meža dienesta darbinieki.

Ventspils novada pašvaldībā pieņemts lēmums 13. augustā ievest Stiklu ciemā 28 bērnunama audzēkņus, kuri kopš 18. jūlija uzturējās Ances pagastā.

Kad bērni būs atgriezušies ierastajā vidē, policijas un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieki viņus informēs, kādi ugunsdrošības pasākumi jāievēro, lai bērni būtu pasargāti no plašā ugunsgrēka sekām – krītošajiem kokiem un gruzdošajām bedrēm.

Ventspils novada pašvaldības Civilās aizsardzības komisijas sēdē izskanēja operatīvo dienestu pārstāvju sniegtā informācija, ka atklāta degšana ugunsgrēka skartajā teritorija vairs nav novērota, tomēr vietumis notiek gruzdēšana. Tas nozīme, ka, mainoties vēja virzienam, degšana tomēr var atsākties, tādēļ nevar zaudēt modrību. Tieši šī iemesla dēļ pagaidām neviens neuzņemas atbildību apgalvot, ka ugunsgrēks Ventspils novada teritorijā ir pilnībā lokalizēts un ugunsbīstamība vairs nedraud.

Ventspils novada pašvaldības Civilās aizsardzības komisijas priekšsēdētājs Aivars Mucenieks izteica pateicību visām ugunsgrēka dzēšanā iesaistītajām personām, tostarp zemessargiem, uzteicot katras procesā iesaistītās puses nozīmīgo devumu. To sniedza arī brīvprātīgie palīgi, kuri, izmantojot ietilpīgas cisternas, pieveda ūdeni.

Ugunsgrēks Stiklos licis saprast arī to, ka jāpārskata pašvaldības civilās aizsardzības plāns, iekļaujot tajā punktu par sadarbību ārkārtas situācijās ar vietējiem zemniekiem, kuriem ir piemērota tehnika, lai palīdzētu operatīvo dienestu darbiniekiem dzēst ugunsgrēkus.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
Virpuļviesulī cietušajā kapsētā Balvu pusē jāatjauno kapella-nojume un zvanu torņa jumts
5 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Pār bortu no prāmja iekritušais vīrietis atrasts miris
5 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Policija izplata paziņojumu pēc kāda “BMW” vadītāja dižošanās soctīklos
6 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IE
Ināra Egle
Latvijā
LPA nesteidz atbalstīt apriņķus un “paņem pauzi” līdz augusta vidum
3 stundas
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
Policijai vēl nav izdevies notvert advokāta Bērziņa slepkavas
2 stundas
JL
Juris Lorencs
Pasaulē
Juris Lorencs: Vēlētāji Ukrainā ir “salikuši visas olas vienā grozā” 1
2 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Reiram būs jālemj par mutisku aizrādījumu VID vadītājai Jaunzemei. Ministrija skaidro iemeslus
3 stundas
LE
LETA/LA.LV
Pasaulē
Pēc atteikšanās no cūkgaļas diviem bērnudārziem Vācijā vajadzīga policijas aizsardzība
1 stunda