×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.3°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
16. aprīlis, 2018
Drukāt

Bīstami pacientiem un mediķiem! Aicina netraucēt mediķu darbu sabiedriskās vietās (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Ilustratīvs attēls

Pagājušā nedēļā, kad Rīgā pie kādas kafejnīcas brigādes operatīvajā transportlīdzeklī tika sniegta palīdzība pacientam, bet netālu esošais medija pārstāvis pārprata redzēto, cenšoties iegūt brigādes komentāru un filmēt arī mašīnā notiekošo, uzmanības novēršana radīja sekas – veicot injekciju, mediķis sadūrās ar pacientam izlietoto adatu un šobrīd veic pārbaudes, lai konstatētu, vai nav bijusi saskare ar inficētām asinīm.

Tāpēc Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) aicina iedzīvotājus respektēt īpašos apstākļus, kādos brigāžu mediķi sniedz palīdzību pacientiem un cietušajiem, un atturēties no jebkāda veida darbībām, kas varētu traucēt mediķu darbu, sniedzot palīdzību pacientiem sabiedriskās vietās.

NMPD direktore Liene Cipule uzsver: “Es aicinu ikvienu apzināties iespējamās sekas, ja tiek traucēts brigādes darbs. Brigādes mašīnā var atrasties kritiski slims bērns, kuram elpceļos jāievieto speciāla caurulīte, lai viņš varētu elpot. Iespējams, tieši šajā brīdī palīdzība tiek sniegta narkomānam, un viena neprecīza kustība var radīt risku mediķim inficēties. Mašīnā var būt cilvēks bezsamaņā, kuru mediķi reanimē, vai psihiski slima persona, kura var kļūt agresīva, un apdraudēt mediķus. Uzmanības novēršana tikai uz mirkli var radīt smagas sekas, kas var būt arī cilvēka dzīvības cenā.”

NMPD brigādes izsaukumi bieži ir uz sabiedriskām vietām – palīdzība jāsniedz parkos, uz ielām, ceļiem, veikalos, kur notiekošajam tiek pievērsta pastiprināta uzmanība.

NMPD aicina iedzīvotājus būt saprotošiem un netraucēt brigādei strādāt, lai mediķi var maksimāli koncentrēties uz palīdzības sniegšanu pacientiem. Ziņkāre, pulcēšanās izsaukuma vietā, vēlme ieskatīties mediķu auto, pieklauvēšana pie loga, staigāšana ap operatīvo transportu, fotografēšana vai filmēšana var novērst palīdzības sniedzēju uzmanību. Tas palielina risku kļūdīties, radot draudus mediķim un pacientam, īpaši situācijās, ja tiek veiktas dzīvību glābjošas manipulācijas. Lai nepārkāptu pacienta tiesības, kategoriski nav pieļaujami arī centieni fotografēt vai filmēt mašīnas salonā notiekošo.

Arī pa ceļam uz slimnīcu jebkurā brīdī pacienta stāvoklis var pasliktināties, piemēram, apstājas elpošana, sirdsdarbība, un jāveic reanimācija, vai ir nepieciešama kāda cita medicīniska manipulācija, taču to nevar darīt braucot. Ja palīdzība jāsniedz nekavējoties, operatīvais transports brauks ar ieslēgtu skaņas signālu un bākugunīm, un apstāsies vietā, kurā citiem nav atļauts stāvēt vai kurā novietotais mediķu auto var radīt neērtības apkārtējiem. Aicinām arī šādas situācijas uztvert ar izpratni, jo brigādei primārais ir glābt dzīvību. Stāvošajam operatīvam transportlīdzeklim būs ieslēgtas bākugunis, lai brīdinātu apkārtējos, ka mediķi tajā sniedz palīdzību.
Savukārt situācijās, kurās šķiet, ka brigādes rīcība nav atbilstoša vai pareiza, aicinām nevis skaidrot to uz vietas ar brigādes personālu, bet ziņot NMPD vadībai. Pretējā gadījumā var tikt apdraudēta palīdzības sniegšana pacientam un radīts risks arī mediķu drošībai.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Labs, noderīgs aicinājums.
    Bet arī es aicinu NMPD darbiniekus:
    – beigt masu medijos izplatīt informāciju par pacientu veselības stāvokli. Ikvakara Degpunkta tekstos ,,tādā un tādā vietā cieta tādas un tādas markas auto, kuras vadītājs, xx gadus vecs vīrietis, guva sasitumus tur un lūzumus tur. Pēc šādas informācijas pacients ir daudziem identificējams un neviens jums nav atļāvis izpaust info par pacienta veselības stāvokli.
    – beigt fotografēt pacientus (klientus) un to bildes likt soc.tīklos. Skat. Purvciema vai varbūt Pļavnieku, tagad vairs nepateikšu, brigādes lapu facebook.

  2. Nu vispār jau Cipule kā jau rūdīts polittehnologs izdomāja stāstiņu par adatu, lai noslēptu patiesību – to, ka brauca pa ielu ātrie ar gaismas un skaņas signālu. Te pēkšņi piestāja pie Daily retsorāna, lai otra māsiņa, kas gados bija ļoti, ļoti jauna, bet kurai arī bija jāasistē kāda glābšanā, apstājās pie Daily restorāna, lai tur ieietu iekšā, nopirktu bulciņu un kafiju. Un tikpat nesteidzīgi izietu laukā. Tikai gadījās, ka tuvumā intervijai gatavojās kāda televīzija, kura to uzfilmēja. Un patiešām nofilmēja, ka cietušajam tajā laikā otra māsiņa sniedza neatliekamo palīdzību, kamēr otra māsiņa aizgāja nopirkt sev ēst. Jautājums – ko mēs varam gribēt no veselības aprūpes, ja tik NEADEKVĀTI rīkojas jaunā dienesta vadītāja, izsūtot propogandas cienīgu rakstiņu šmuces slēpšanai. Tā vietā, lai izteiktu rājienu savējiem, viņa uztaisa šo farsu. Fu fu fu. Interesanti, ko par šo būtu teikt darba inspekcijai!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+