Latvijā
Novados

Bīstamība “Pilsētas pasāžā” Jelgavā kārtējo reizi nav konstatēta1

Foto no jelgavasvestnesis.lv

Bīstamība tirdzniecības centrā “Pilsētas pasāža” Jelgavā kārtējo reizi nav konstatēta, un rīt veikali atsāks darbu, aģentūru LETA informēja ēkas īpašnieces – SIA “Marno J” – mārketinga speciāliste Zane Meldrāja.

Šodien centrā konstatēta flīžu atlēkšana aptuveni pusotra kvadrātmetra platībā, tirdzniecības centrs tika slēgts un to apmeklēja Būvniecības valsts kontroles biroja (BVKB) eksperti.

“Pēc veiktajām pārbaudēm ēkas bīstamība netika konstatēta. Flīžu atlēkšana saistīta ar to nepareizu ieklāšanas tehnoloģijas pielietošanu,” skaidroja Meldrāja.

Jau vēstīts, ka šorīt tehnisku iemeslu dēļ slēgts tirdzniecības centrs “Pilsētas pasāža” Jelgavā, kurā jau vairākkārt ir atdalījušās grīdas flīzes, taču vēl šogad veiktajāpārbaudē BVKB nav konstatējis bīstamību. BVKB eksperti veica mērījumus tirdzniecības centrā “Pilsētas pasāža” zonai, kurā notikusi flīžu atdalīšanās. Mērījumos pirmsavārijas stāvoklis netika konstatēts.

Tāpat ziņots, ka arī pērn janvārī BVKB veica pārbaudi tirdzniecības centrā, jo tajā sāka atdalīties grīdas flīzes, bet stāvlaukuma griestos radās plaisas. Bīstamības pazīmes centra nesošajās būvkonstrukcijās BVKB nekonstatēja, taču uzdeva “Marno J” noskaidrot plaisu rašanās iemeslus.

Vēlāk tika secināts, ka pagrabstāva pārseguma plaisu rašanās cēlonis ir betona rukums, kas noticis būvniecības procesa laikā, savukārt grīdas flīžu atdalīšanās no pamatnes otrajā stāvā bija saistīta ar darba tehnoloģijas neievērošanu.

LA.lv