Kultūra
Kultūrpolitika

Bīstamības dēļ daļēji aizliedz Lielvārdes kultūras centra ekspluatāciju0

Foto: Kulturaskarte.lv

Lielvārdes novada pašvaldība ir saņēmusi Būvniecības valsts kontroles biroja (BVKB) lēmumu, kas aizliedz izmantot Lielvārdes kultūras centra skatītāju zāles daļu ēkas jumta plātņu balstījuma un atsevišķu paneļu sliktā stāvokļa dēļ, LA.lv uzzināja Lielvārdes novada domē.

Pamatojoties uz šo BVKB lēmumu, Lielvārdes novada izpilddirektore Gunta Smalkā ir izdevusi rīkojumu, aizliedzot Lielvārdes kultūras centra ēkas daļas – skatītāju zāles – ekspluatāciju līdz bīstamības novēršanai. Tāpat kultūras centra direktorei pieprasīts norobežot minēto telpu, lai tā nebūtu pieejama trešajām personām , savukārt Lielvārdes novada pašvaldības administrācijas Attīstības un pašvaldības īpašumu pārvaldīšanas nodaļai sākt būvniecības dokumentācijas izstrādi un pēc būvatļaujas saņemšanas organizēt būvniecības darbus ēkas daļas bīstamības likvidēšanai.

Lai kultūras centra lielo zāli atkal varētu izmantot, nepieciešams veikt jumta un griestu nostiprināšanu. BVKB šiem darbiem devusi laiku līdz 2019. gada 1. septembrim.

Piektdien, 8. jūnijā, domes priekšsēdētāja Santa Ločmele sasauca pašvaldības speciālistu sanāksmi, kurā lēma par BVKB lēmuma izpildes gaitu. Plānojot paredzamos darbus, tajos tiks iekļauta arī skatītāju zāles ventilācijas pārbūve un skatuves aprīkošana.

Kultūras darba vadītāji pārskatīs kultūras centrā plānotos pasākumus un iespēju pārcelt tos uz citām telpām. Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolas izlaidums, kurš bija plānots Lielvārdes novada kultūras centrā, sestdien, 9. jūnijā, jau notika Spīdalas saliņā, informē novada domes pārstāve Beata Kempele.

LA.lv