Mobilā versija
+1.9°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
26. oktobris, 2015
Drukāt

Bīstamo ēku sarakstam pievieno Rīgas Mūzikas internātvidusskolu (2)

Foto: Wikimapia.orgFoto: Wikimapia.org

Par bīstamu ēku Rīgā Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) atzinis arī Rīgas mūzikas internātvidusskolu Kalnciema ielā 118, aģentūra BNS uzzināja BVKB.

Tajā norādīts, ka BVKB internātvidusskolu apsekojis šā gada oktobrī. Pēc apsekošanas skolā aizliegta 2. stāva 17. un 18. telpas un 1. stāva aktu zāles ekspluatācija.

Tostarp Gulbenē par bīstamu atzīta Grāmatvedības un finanšu koledžas filiāle Ābeļu ielā 8. Šajā ēkā aizliegta garāžu un telpu virs garāžām ekspluatācija.

Patlaban visā Latvijā par bīstamām atzītas kopumā desmit ēkas – Grāmatvedības un finanšu koledžas filiāle Limbažos, Cēsu ielā 28, Bērnu mūzikas skola Lielajā Kalēju ielā 4, Cēsīs, tāpat arī tirdzniecības centrs Siguldā, Leona Paegles ielā 3, Grāmatvedības un finanšu koledžas Gulbenes filiāle Ābeļu ielā 8 un sešas ēkas Rīgā.

Tāpat ziņots, ka BVKB izveidojis pārbaudīto publisko ēku digitālo karti, lai ikvienam Latvijas iedzīvotājam būtu iespēja iepazīties ar Latvijā ekspluatēto publisko ēku stāvokli.

Ēku vērtējumam kartē izmantots tā saucamais “luksofora principu” – visi objekti kartē ir trīs krāsās – zaļā, dzeltenā un sarkanā. Ar zaļu krāsu atzīmētās ēkas ir teicamā vai labā stāvoklī, un tās var droši ekspluatēt, ar dzeltenu – ēkas, kas ir sliktā stāvoklī, un to drošība jāuzlabo, bet ar sarkanu – bīstamie objekti, kas nav droši cilvēkiem, tāpēc to ekspluatācija pilnībā vai daļēji jāpārtrauc.

BVKB darbu sāka 2014. gada 1. oktobrī līdz ar jaunā Būvniecības likuma spēkā stāšanos.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. ņu vispār žēl, ka Tu tik nožēlojami domā par savu bijušo skolu

  2. Tas korumpētais kantoris ar vēl eksistē?

Latvija grimst nabadzībā: no katriem desmit cilvēkiem - trīs ir nabadzīgi (62)Zem nabadzības riska - 606 000 Latvijas iedzīvotāju. To par šokējošu situāciju dēvē tiesībsargs Juris Jansons, svētdien vēstīja raidījums “LNT Ziņu Top 10”.
Jūra atkāpjas: LA reportāža no Kolkas un Karostas (4)Papildināta. Aizvadītajās brīvdienās iedzīvotāji steidza baudīt diezgan retu parādību piekrastē – jūras atkāpšanos tālu no ierastās krasta līnijas. Sestdien Kolkasragā veidojās interesanti
Draugiem Facebook Twitter Google+