Mobilā versija
Brīdinājums +2.5°C
Līvija, Līva, Andra
Pirmdiena, 27. februāris, 2017
23. augusts, 2016
Drukāt

Gulēt bišu gultā un vērot lidoņu dzīvi. Ciemos “Niedrās” pie dravnieka Armanda Galviņa (1)

1. Biteniekam jāprot viss

1no6
Foto - Uldis MuzikantsFoto - Uldis Muzikants

Tāds košums, ka acis žilbst, sagaida bitenieka ARMANDA GALVIŅA dravā! Te var gulēt bišu gultā, caur stiklotu lodziņu vērot lidoņu dzīvi vai baudīt medu tējas namiņā. Kad pēc rosīšanās ar 300 bišu saimēm uzrodas brīvs laiks, Armands veido skulptūru dārzu ar kokgriezumiem un neparastiem bišu stropiem.

Atraktīvais un runīgais bitenieks Armands Galviņš no Jaungulbenes pagasta “Niedrām” labprāt uzņem ekskursantus, stāsta par bišu dzīvi, zina dažādas teikas un amizantus notikumus. Viņam tas patīk un ir izdevīgi – ierodoties dravā, cilvēki iegādājas arī medutiņu, vaska sveces. Vēl Galviņu ģimene vāc augus tējām, jo tie ir visapkārt piemājas plašajos laukos un mežos un ir papildu peļņa, lai ziemā tirgū ar medu vien nav jāstāv.

Bites un koka darbi ir Armanda pārziņā. Puķes stāda un kopj sieva. Tējas vāc un gatavo abi kopā.

– Visu pats esmu taisījis, ne jau no Rīgas mākslinieki brauca, – stāsta saimnieks. Košā drava pie mājām tapusi pamazām. Ap 300 ražojošo saimju izvietotas vairākās stacionārās dravās. Dažreiz kādu atdaleni vai saimi nācies atvest tuvāk pagalmam. Ja reiz pie mājas, kur visi redz, tad vajag izdaiļot, nospriedis bitenieks. Radošais process tik ļoti iepaticies, ka tagad nevar rimties un košā drava katru gadu top arvien lielāka.

! Drava kļuvusi arī par iemīļotu tūrisma objektu, tāpēc šīs izklaides vietas pilnveidē tiek iekļauti dažādi atrakciju elementi, piemēram, pārbaudījumi jaunlaulātajiem.

  1. Biteniekam jāprot viss
  2. Bišu gultas un dziednīcas
  3. Bites lieki netraucē
  4. Bites ir noslēpumainas radības
  5. Labāki ir paša gatavoti stropi
  6. Ziemai gatavojas ar mēru

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kas ir davnieks?

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Pasaulē
Vidējā bruto darba alga pērn Latvijā pieaug par 5%Latvijā pagājušajā gadā vidējā bruto (pirms nodokļiem) darba samaksa bija 859 eiro, kas ir par 5% jeb 41 eiro vairāk nekā 2015.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+