×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
11. jūlijs, 2012
Drukāt

Bišu stropos uz EK ēkas jumta ievākti 120 kilogrami medus

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

No abiem bišu stropiem, kas iekārtoti uz Eiropas Komisijas (EK) Ekonomikas un sociālo lietu komisijas ēkas jumta Briselē, ievākti aptuveni 120 kilogrami medus, informēja Latvijas Biškopības biedrības vadītājs un Latvijas pārstāvis Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komisijā Armands Krauze. Krauze medus ražu vērtēja kā ļoti labu.

Lai piesaistītu EK ierēdņu uzmanību nevienlīdzīgajiem tiešajiem maksājumiem, Latvijas bitenieki 31.maijā izveidoja nelielu dravu uz EK Ekonomikas un sociālo lietu komisijas ēkas jumta Briselē.

“Jūnija sākumā bija grūti prognozēt medus ievākumu, taču patlaban droši var apgalvot, ka tas ir ļoti labs. Briselē liepas ir noziedējušas un stropi ir pilni ar medu – katrā ir vismaz 60 kilogrami. Šie rezultāti apliecina, ka bites pilsētā jūtas labi un atrašanās uz septītā stāva jumta nav šķērslis veiksmīgam bišu saimju darbam. Arī Eiropas medijiem ir interese par bitēm – nupat par tām stāstījām vienam no lielākajiem Polijas televīzijas kanāliem “Polsat”,” sacīja Krauze.

Bišu saimes apkopj Briseles biškopji, savukārt ievāktais medus nonāks komitejas rīcībā, lai vēlāk to izmantotu kā ekskluzīvu dāvanu deputātiem.

Tāpat Krauze sacīja, ka patlaban Biškopības biedrība esot uzrunājusi vairākas institūcijas par līdzīgas dravas izveidi Rīgā nākošā gada pavasarī.

“Bites ir tīras vides indikators, jo nespēj dzīvot piesārņotā apkārtnē. Lai demonstrētu iedzīvotājiem un pilsētas viesiem, ka Rīga joprojām ir viena no Eiropas zaļākajām pilsētām, plānojam nākamgad stropus izvietot arī uz dažu valsts iestāžu jumtiem Rīgā, iespējams, Zemkopības ministrijas apkaimē, par ko patlaban arī risinām sarunas ar attiecīgajām amatpersonām,” sacīja Krauze.

Latvijas Biškopības biedrība apvieno 2150 biedrus – lauksaimniekus, kas nodarbojas ar biškopības produkcijas ražošanu, kā arī pārstāv citas lauksaimniecības nozares. Atkarībā no laika apstākļiem gadā Latvijā tiek ievākts aptuveni 700 līdz 2000 tonnu medus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+