×
Mobilā versija
+7.9°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
15. oktobris, 2013
Drukāt

Bišumuiža dubļos

Foto - Krista VitenaFoto - Krista Vitena

Ielas, pa kurām cilvēkiem nav iespējams pārvietoties un nokļūt mājās dziļo bedru un peļķu dēļ, Rīgas domes Satiksmes departaments vērtē kā “apmierinošas”. 


 

Jau otro sezonu Bišumuižas (Rīga) iedzīvotāji cenšas pievērst pašvaldības uzmanību katastrofālajam Padures, Lapotnes un Stabules ielu stāvoklim. Jau vairākkārt iedzīvotāji rakstījuši iesniegumus (trīs gadu laikā aptuveni 10) dažādām Rīgas domes atbildīgajām iestādēm – Satiksmes departamentam, Satiksmes un transporta komitejai, Rīgas domes priekšsēdētājam Nilam Ušakovam. Ilgtermiņa risinājumu joprojām nav. Rīdzinieks Igors Hļiboiko stāsta, ka šīs ielas ir “neizbraucamas un bez zvejnieku gumijas zābakiem no mājām iziet nav iespējams”. Viņš domā, ka nepieciešamības gadījumā operatīvajam transportam būtu grūti nokļūt viņu mājvietās.

Šo pieņēmumu apstiprina 6. aprīļa gadījums, kad I. Hļiboiko, nezinot, pie kā vairs vērsties, izsauca Zemgales priekšpilsētas pašvaldības policiju situācijas izvērtēšanai. Policijas darbinieki nemaz neesot iebraukuši Padures ielā, jo baidījušies, ka nespēs tai izbraukt cauri. Tā kā no 2004. gada 1. jūlija Administratīvo pārkāpumu kodeksā atcelts pants par soda uzlikšanu par sliktu ceļu uzturēšanu, policijas darbinieki tik vien varēja kā šo informāciju nodot tālāk Rīgas domes Satiksmes departamentam.

Pagājušā gada martā LNT raidījumā “Tautas balss” bija sižets par šīm Bišumuižas ielām. Iedzīvotāji cerēja, ka, pievēršot mediju un plašākas sabiedrības uzmanību, arī domes atbildīgās personas sāks rīkoties.

Šī iniciatīva panāca tikai šķembu kārtu Padures ielā aptuveni 150 m garumā posmā no Ceraukstes līdz Stabules ielai. Pārējās ielas nobrauca ar greideru. I. Hļiboiko apzinās, ka problēmas ar ceļu uzturēšanu ir visā pilsētā un tam ir nepieciešami lieli līdzekļi, taču situācija, kad “ūdens burtiski smeļas iekšā mašīnas salonā”, nav paciešama.

Sazinājos ar Rīgas domes Satiksmes departamentu (RD SD). “LA” interese mudināja departamentu atkārtoti veikt konkrēto ielu tehniskā stāvokļa apskati. Tika konstatēts, ka pēc šā gada ziemas, kas bija brauktuvēm īpaši nelabvēlīga, jo atkušņi mijās ar salu, izteikti pasliktinājies Padures ielas tehniskais stāvoklis, savukārt Lapotnes un Stabules ielu tehniskais stāvoklis ir vērtējams kā apmierinošs. Departamenta speciālistiem radās aizdomas, ka ir aizdambēta dabiskā lietus ūdens novades sistēma.

Lai uzlabotu ielu stāvokli, ikdienas uzturēšanas darbiem piešķirto līdzekļu ietvaros veic seguma planēšanas un profilēšanas darbus. Pēdējo reizi šādi darbi Padures, Lapotnes un Stabules ielās veikti pirms ziemas sezonas. Šobrīd, kad grunts vēl ir sasalusi un nevar uzsūkt kūstošā sniega radīto ūdeni, tā virsējā daļā veidojas biezs dubļu slānis. “Tāpēc planēšanas un profilēšanas darbus pašlaik veikt ir neefektīvi, jo dubļu slānī no jauna uzbērtās šķembas nogrimtu,” stāsta RD SD pārstāve Una Ahuna-Ozola. Planēšanas un profilēšanas darbi tiks veikti, kad grunts sasniegs minētajiem darbiem atbilstošu mitruma pakāpi.

Departamenta pārstāve norādīja, ka “minētās ielas ir vienas no aptuveni 11% Rīgas ielu, kas nav izbūvētas un kam ir nepieciešams izstrādāt tehnisko projektu”.

Ņemot vērā arī to, ka šīs ielas ir piebraucamie ceļi ar zemu satiksmes intensitāti un to, ka Rīgā rekonstrukcija ir nepieciešama ielām ar intensīvu privātā un sabiedriskā transporta satiksmi, šobrīd Bišumuižas ielu izbūves tehnisko projektu izstrāde nav uzsākta.

Zināms, ka Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs aktīvi komunicē sociālajā tīklā “Twitter” gan ar politiskajiem kolēģiem, gan iedzīvotājiem par dažādām ikdienas aktualitātēm. Nolēmu izmēģināt izmantot šo platformu, lai iegūtu viņa viedokli par Padures ielas stāvokli, taču šoreiz nekādas atbildes nebija.

 

UZZIŅA

Pie Rīgas domes priekšsēdētāja Nila Ušakova šodien notiks darba sanāksme, kurā pašvaldības amatpersonas un ceļu uzturētāju pārstāvji lems par neatliekamiem darbiem pilsētas ielu stāvokļa uzlabošanai un bedru likvidēšanai, iestājoties pavasarim, informē Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa.

 

 

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +7.9
Alūksne +6.6
Daugavpils +8.2
Saldus +6.3
Liepāja +5.3
Jelgava +6.7
Ventspils +5.6
Limbaži +6
Madona +7.6
Rēzekne +7.2
Draugiem Facebook Twitter Google+