×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
29. septembris, 2017
Drukāt

Bitāns: daudzas Latvijas augstskolas ir kā tukši konfekšu papīrīši (12)

Foto- LETAFoto- LETA

Latvijas Bankas Monetārās politikas pārvaldes vadītājs Mārtiņš Bitāns

“Ir labas augstskolas, ir kvalitatīvas augstskolas, bet tajā pašā laikā mēs redzam, ka joprojām ir arī tādas iestādes, kas tikai sauc sevi par augstskolām. Ir tāds skaists konfekšu papīrītis, bet īstenībā bez jebkādas dziļākas vērtības,” Latvijas Bankas Monetārās politikas pārvaldes vadītāja vietnieks Mārtiņš Bitāns apgalvoja RīgaTV 24 raidījumā “Latvijas labums”.

Bitāns raidījumā uzsvēra, ka Latvijā vēl joprojām ir par daudz augstskolu un ka to kvalitāte ne vienmēr ir augsta: “Ir labas augstskolas, ir kvalitatīvas augstskolas, bet tajā pašā laikā mēs redzam, ka joprojām ir arī tādas iestādes, kas tikai sauc sevi par augstskolām.” Viņš šīs iestādes salīdzināja ar spīdīgiem konfekšu papīriņiem. “Ir tāds skaists konfekšu papīrītis, bet īstenībā bez jebkādas dziļākas vērtības. Latvijā joprojām ir daudz augstskolu, kas sevi sauc par augstskolām un tirgo produktu, kas ir stipri līdzvērtīgs šādiem konfekšu papīrīšiem,” norādīja Bitāns.

Bitāns uzskata, ka šādu iestāžu iespaids uz studentiem ir negatīvs, jo tās “muļķo un māna studentus, kuri domā, ka viņi iegūst augstāko izglītību, bet faktiski viņi iegūst tikai augstāko izglītību pēc nosaukuma.” Viņš ir pārliecināts, ka šāda izglītība samazina studentu izredzes darba tirgū. “Tā nedod studentiem nekādas būtiskas zināšanas un nesniedz viņiem nekādu pārliecību par to, ka viņi tiešām būs konkurētspējīgi darba tirgū,” raidījumā sacīja Bitāns.

Bitāns norādīja, ka šībrīža svarīgākais uzdevums ir saprast, “kuras augstskolas tiešām ir kārtīgas, kvalitatīvas un profesionālas un kuras no šīm iestādēm tikai uzdodas par augstskolām.”

Skaties RīgaTV 24 raidījumu “Latvijas labums” un ieklausies Latvijas uzņēmēju viedoklī! Ko viņi domā par ekonomiskajiem un politiskajiem procesiem un kā tie ietekmē viņus? Atbildes uz šo un citiem sarežģītiem jautājumiem vienkāršā valodā sniegs raidījuma vadītāji – LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš, kā arī LTRK prezidents Aigars Rostovskis. Skaties raidījumu “Latvijas labums” tiešraidē trešdienās plkst. 21:00 un atkārtojumā ceturtdienās plkst. 11:00!

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Pareizi! Malacis, Bitān, beidzot kāds pasaka taisnību! Es varu teikt, ka piem LU Ekonomikas un vadības fakultāte no laika gala ir žīdu bizness – vienkārši slaucēji, kas neko neiemāca, toties vārās uz studentu rēķina tā, ka maz neliekas!

 2. Diemžēl arī tādi tukši papīrīši atrod labi apmaksātu darbu,bet jāatzīst,ka darba iemaņas apgūt necenšas.Ļoti ērti prot iekārtoties uz atbildīgu kolēģu rēķina.

 3. nU RE , BEIDZOT VIENS LIETAS SAUC IZGLĪTĪBĀ ĪSATJOS VĀRDOS. Šadurski jau visi tikai aprēja. Bet ka mums milzīgs deputātu un ministriju skaits pret iedzīvotāju daudzumu, par to pagaidām klusē. GAN NAU SĀKS, CITĀDI , RAUK, SATVEERSMES TIESA TĀPAT KĀ SAEIMAS PRIEKŠSĒDĒTĀJ PIEPRASA KĀDU GUDRO PADOMI. KĀ TIK KAS, TĀ KOMSIJU UN UZRAUGUS, PASKAT, KAS ZEMNIEKAM KLAPATU LAI ŠĶŪNI UZBŪVĒTU!

 4. Kur ir atšķirība starp labām un kvalitatīvām augstskolām? Nav taču dzirdēt par sliktām kvalitatīvām augstskolām. Ja nezini svešvārda tulkojumu, lieto latviešu valodu!!!

 5. paanalizēt kāda mums ir atdeve AI- ar mazu naudu mums ir daudz labaki rādītāji kā bagātajās valstīs- Somijā, Dānijā u.c.reķinot publikāciju skaitu un 1 EUR…
  Bet to jau LB “analītiķi” nespēj ieraudzīt…

 6. Bitāns pats ir tukšs konfekšu papīrītis, jo neanalizē lietas kopumā – tikai atsevišķus ciparus izrauj no konteksta un tad pasniedz baigo spriedumu, piemēram, 900 studiju programmas-slikti, 500- labi? Nu tad vajag izanalizēt, kuras konkrēti no tām 400 ir sliktas un pēc kādiem kritērijiem! 56 augstskolas slikti- 20 labi-tas pats- joprojām nedzirdām kritērijus , bet tikai klajus apgalvojumus… intersesanti par ko LB viņam algu maksā???Vai tur visi tādi- ka tikai spēj paskatīties uz 2 cipariem un ne vairāk?

 7. Kopš vairs nav latiņš arī Latvijas banka ir tāds ļooooti dārgs konfekšpapīriņš.

  • Latvijas Banka bija dārga arī tad, kad latiņš vēl bija, bet tad vismaz tās lielā ierēdņu gigantiskās algas bija kaut teorētiski pamatojamas.

 8. Bitān! Ko baidies-nosauc, kuras augstskolas!?

 9. Kāds sakars LB monetārajai politikai ar Latvijas augstskolu darbību ?

 10. Kuras augstskolas ir kā tukši konfekšu papīriņi? Es tikpat viegli varu apgalvot, ka ir pārvaldes vadītāja vietnieki kas kaut ko saprot no izglītības problēmām, bet ir tādi, kuri nesaprot.

Draugiem Facebook Twitter Google+