Ekonomika
Bizness

“BITE Latvija” pārmaiņas: nopērk “Stream Networks” un “LATNET Servisu”1

Foto – LETA/Ieva Čīka

Mobilo sakaru operators “Bite Latvija” noslēdzis “Stream Networks” un tā meitasuzņmēmuma “Latnet Serviss” iegādes darījumu, ko apstiprinājusi Konkurences padome (KP). Abi uzņēmumi turpmāk darbosies “Bites grupā”, aģentūru LETA informēja “Bites” vadītājs Latvijā Kaspars Buls.

Buls sacīja, ka, noslēdzot darījumu, uzņēmumi sāks meklēt sinerģijas, kā efektīvi apvienot abu uzņēmumu stiprās puses, proti, “Bites” spēku – mobilās tehnoloģijas un tīklu – ar “Stream Networks” un “Latnet Serviss” inženieru pieredzi nestandarta inovatīvu risinājumu izstrādē un ieviešanā. Tas ļaus piedāvāt abu uzņēmumu klientiem unikālus risinājumus biznesa efektivitātes uzlabošanai.

“Apvienošanās noritēs pakāpeniski. Pirmajā posmā “Stream Networks” un “Latnet Serviss” kompetences izmantos, lai uzlabotu “Bites” biznesa klientu pieredzi, savukārt “Stream Networks” un “Latnet Serviss” klientiem kļūs pieejami izdevīgi “Bites” pakalpojumi,” norādīja “Bites” vadītājs.

Viņš papildināja, ka otrajā posmā sāks jaunu produktu un pakalpojumu izstrādi, ko jau drīzumā piedāvās abu uzņēmumu klientiem, tai skaitā turpinās attīstīt pazīstamo “One IT” zīmolu un tā produktus.

Tikmēr līdzšinējais īpašnieks, “Stream Networks” valdes loceklis Edgars Ricevs uzsvēra, ka līdz ar šo darījumu “Bites grupa”, kurā turpmāk būs arī “Stream Networks” un “Latnet Serviss”, kļūs par vienu no biznesa risinājumu informācijas komunikācijas tehnoloģiju (IKT) segmenta līderiem Baltijā.

“Esmu pārliecināts, ka, apvienojot gan “Bites” jaudu un tehnoloģiskās inovācijas ar “Stream Networks” un “Latnet Serviss” pieredzi un kompetenci, mēs klientiem visā Baltijā jau pavisam drīz varēsim piedāvāt unikālus, augstas kvalitātes integrētos IKT un mobilo tehnoloģiju risinājumus. Kaut gan pasaulē šī tendence jau vairs nav jaunums, esmu pārliecināts, ka mēs būsim lielisks piemērs tam, ka IT un mobilo sakaru uzņēmumu konverģence var nest būtiskus ieguvumus patērētājiem un valsts ekonomikai,” piebilda Ricevs.

Uzņēmumi turpinās darbību kā neatkarīgas juridiskas vienības, līdz ar to izmaiņas darbinieku skaitā nav plānotas. Taču sadarbības uzlabošanas un administratīvo izdevumu optimizēšanas nolūkā jau vasaras sākumā “Stream Networks” biroju pārvietos uz “InDi” biroju centru, kurā atrodas “Bites” birojs, lai abu uzņēmumu komandas varētu strādāt vienoti un efektīvi.

Līdz ar šo darījumu, kura summa netiek izpausta, plānots apvienot “Stream Network” un “Latnet Serviss” vienā juridiskā vienībā.

KP lēmumu atļaut “Bite Latvija” iegādāties “Stream Networks” un tās vienīgo meitas uzņēmumu “Latnet Serviss” pieņēma, jo nekonstatēja iespējamu kaitējumu konkurencei nevienā no ietekmētajiem tirgiem.

Apvienošanās izvērtēšanas laikā KP secināja, ka darījums ietekmēs balss telefonijas pakalpojumu fiksētā elektronisko sakaru tīklā tirgu, interneta pieslēguma un datu pārraides pakalpojumu tirgu, nomāto līniju vairumtirdzniecības un mazumtirdzniecības tirgu.

Iepazīstoties ar apvienošanā iesaistīto tirgus dalībnieku, ar tiem saistīto uzņēmumu un konkurentu sniegto informāciju, kā arī citu valsts institūciju, t.sk. Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas datiem, KP konstatēja, ka darījuma rezultātā neradīsies un nenostiprināsies dominējošais stāvoklis nevienā no ietekmētajiem tirgiem. Tā kā darījuma rezultātā konkurencei nenodarīja kaitējumu, KP lēma par darījuma atļaušanu.

SIA “Stream Networks” ir dibināts 2007.gadā, savukārt 2014.gadā tas iegādājās SIA “Latnet Serviss”, kas ir viens no Latvijas interneta pamatlicējiem.

“Stream Networks” 2016.gada apgrozījums salīdzinājumā ar 2015.gadu palielinājās par 1%, veidojot 3 755 121 eiro, bet peļņa sasniedza 8% pieaugumu līdz 310 158 eiro.

“Latnet Serviss” 2016.gada apgrozījums salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu palielinājās par 1%, sasniedzot 2 069 564 eiro, savukārt peļņa bija par 12% lielāka jeb kopumā 253 907 eiro.

Dati par 2017.gadu pagaidām nav pieejami.

“Stream Networks” un “Latnet Serviss” apvienotajā uzņēmumā strādā 48 darbinieki, kuri apkalpo vairāk nekā 2500 klientu visā Latvijā, no kuriem lielākā daļa ir korporatīvie klienti. Uzņēmumu grupas kopējais konsolidētais apgrozījums 2017.gadā veidoja 5,6 miljonus eiro, bet tās 2017.gada konsolidētā peļņa bija 86 000 eiro.

Saistītie raksti

“Bite” ir starptautiskās aktīvu pārvaldīšanas kompānijas “Providence Equity Partners” uzņēmums, kas jau vairāk nekā desmit gadus nodrošina mūsdienīgus, inovatīvus, Latvijas iedzīvotāju vajadzībām atbilstošus mobilo sakaru pakalpojumus. Tā apgrozījums (konsolidētie “Bite Latvija”, “Tele Tower” un “Unistars” dati) 2017.gadā bija 94,8 miljoni eiro, kas ir par 17% vairāk nekā 2016.gadā.

2017.gada nogalē “Bitei” visā Latvijā bija 750 bāzes stacijas. Pašlaik Latvijā darbojas 38 uzņēmuma klientu apkalpošanas centri, bet “Bites” 4G internets ir pieejams 99% valsts iedzīvotāju. “Bites” komandā strādā vairāk nekā 600 darbinieku.

LA.lv
LA
LA.LV
Ekonomika
Atklājot “CITRO” zīmola veikalus Rēzeknē, noslēgusies pāreja uz jauno zīmolu
19 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
“airBaltic” demonstrē 21. “Airbus” ar jauno krāsojumu
20 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
No nākamā gada janvāra būtiski pieaugs reģionālo autobusu un vilcienu biļešu cenas 1
21 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

AG
Andris Grīnbergs
Latvijā
Dižais sēlis Jānis Stradiņš. Aiziet, lai paliktu
2 stundas
LE
LETA
Dabā
Laikapstākļus nosaka ciklons: sestdien gaidāms ilgstošs lietus
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Politologs komentē, ka vēlētājus Rīgā mobilizēs “dusmas”
2 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Dombravu sadusmo kāds vārds tiešajā ēterā
41 minūtes
RO
Regīna Olševska
Veselam
Ne tikai trekni ēdieni un alkohols. Kā svētku laikā nopietni bojājam aknu veselību?
3 stundas